۱۶ نفر در آتش سوزی سرای ایکی قاپیلار بازار تبریز مصدوم شدند

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی تعداد مصدومان آتش سوزی بازار تبریز را ۱۶ نفر اعلام کرد.

 

وحید شادی نیا، در گفتگو با مهر، بیان کرد: تعداد مصدومان آتش سوزی که نیروهای اورژانس تحت اقدامات درمانی قرار دادند ۱۶ نفر گزارش شده است.

 

وی افزود: از این تعداد ۲ نفر به بیمارستان و بقیه در محل تحت مداوا قرار گرفتند، در بین مصدومان هم آتش نشان و هم مالکین مغازه‌ها وجود داشتند.

 

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی با اشاره به استقرار یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳ دستگاه آمبولانس در محل آتش سوزی عنوان کرد: با توجه به باریک بودن عرض معابر بازار، تیم‌های پیاده اورژانس در محل حادثه حضور دارند.

 

گفتنی است، آتش سوزی بازار تبریز که از چهارشنبه شب آغاز شده بود، مهار شده و تحت کنترل قرار گرفته است و آتش نشانان در لحظه مخابره این خبر در حال لکه‌گیری هستند.

 

مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در حدود ۲۰۰ باب مغازه در این سرا وجود دارد، از مغازه داران خواست با عوامل اجرایی و انتظامی همکاری کنند تا حادثه به خوبی مدیریت شود.

 

وی با اعلام اینکه این حادثه تلفات جانی نداشته است، گفت: علت حادثه در دست برررسی است.

 

به گزارش ایرنا سرای ایکی قاپیلار بازار تبریز آبان ماه سال ۱۳۸۸ هم دچار آتش سوزی شده بود.

 

مجموعه بازار تبریز در مردادماه سال ۱۳۸۹ به‌ عنوان نخستین بازار جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

 

بازار تبریز از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده جهان و یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است.

غرق شدن ۳ کوهنورد ‌در آبشار تنگ تامرادی بویراحمد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جسد سه نفر کوهنورد غرق شده در حوضچه های آبی آبشار تنگ تامرادی واقع در شهرستان بویراحمد با تلاش امدادگران و غواصان از آب بیرون کشیده شد.

ادامه »

ایران, حوادث, خبر