۱۰ هکتار از مراتع منطقه گنو در هرمزگان در آتش سوخت

آتش‌سوزی در ارتفاعات حدود ۹۵۰ متری شرق منطقه حفاظت‌شده گنو اتفاق افتاد و حدود  ۱۰ هکتار از مراتع را درگیر خود کرد

 

به گزارش ایسنا، میثم قاسمی اظهار کرد: ظهر روز گذشته، ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۹۹ بخشی از مراتع ضلع شرقی منطقه حفاظت‌شده گنو دچار آتش‌سوزی شد.

 

وی با بیان اینکه طبق بررسی‌های اولیه به نظر می‌رسد علت این آتش‌سوزی خشکی هوا باشد، افزود: با توجه به خشکی هوا در روزهای اخیر، آتش‌سوزی‌هایی در مراتع و باغات چند منطقه دیگر از سطح استان نیز اتفاق افتاده است.

 

معاون فنی حفاظت محیط‌زیست هرمزگان تصریح کرد: آتش‌سوزی در ارتفاعات حدود ۹۵۰ متری شرق منطقه حفاظت‌شده گنو اتفاق افتاد و حدود  ۱۰ هکتار از مراتع را درگیر خود کرد، شب گذشته همکاران ما در حفاظت محیط‌زیست منطقه و منابع طبیعی شهرستان بندرعباس به‌اتفاق جوامع محلی آتش را اطفا کردند. آتش در ساعت حدود ۱۲ شب به‌صورت کامل مهار شد و تعدادی از همکاران ما برای اطمینان کامل از اتمام آتش‌سوزی در منطقه مستقر شدند.

 

همچنین معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز اظهار کرد: متأسفانه در روز گذشته به علت خشکی هوا آتش‌سوزی در ارتفاعات گنو اتفاق افتاد که به علت صعب‌العبور بودن منطقه امکان اعزام ماشین‌های آتش‌نشانی برای ما وجود نداشت.

 

حسن امینی زاده عنوان کرد: در این مواقع باید نیروهای مردمی ورود کرده و با قطع درخت‌هایی که احتمال دارد آتش به آن‌ها برسد و زنجیروار کل منطقه را در بربگیرد، از پیشروی آتش در سایر مناطق پیشگیری کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته در اطراف روستای چهچکور، آبگرم خورگو، باغات میناب و بسیاری مناطق دیگر نیز چنین آتش‌سوزی‌هایی گزارش شده است.

غلظت دی اکسید کربن جهانی با وجود بحران کووید ۱۹همچنان رو به افزایش است

با وجود گزارش‌ها در مورد بهتر شدن هوای شهرها و کاهش قابل توجه میزان آلودگی آنها، سطح دی اکسید کربن کره زمین همچنان به سرعت در حال افزایش است

ادامه »

استرالیا, اسیا, امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر, سازمان ملل, شرق آسیا, محیط زیست, میانمار

زمین‌خواری و توسعه شهری، بازی با دُم شیر است

در خصوص زمین خواری صحبت‌های زیادی می‌شود ولی باید به این موضوع نیز توجه شود که عرصه‌هایی که در قبلا زیستگاه بشر نبوده باید با احتیاط در وارد شویم به این دلیل که اگر این عرصه‌ها قابلیت زیستی مناسب داشتند در کشور که بیش از ۷ هزار سال سابقه تاریخ ثبت شده دارد، حتما انسان‌ها

ادامه »

اجتماعی, ایران, فساد, محیط زیست