۱۰۰ مهاجر در نزدیکی سواحل لیبی غرق شدند

لیبیا 218 افزود، این مهاجران که از اتباع کشورهای آفریقایی بودند، سوار بر دو قایق از لیبی به سمت کشورهای اروپایی حرکت کردند، اما در میانه راه، قایق های دچار مشکل شدند و آن ها جان خود را از دست دادند.

 

سازمان بین‌المللی مهاجرت اوایل مرداد ماه گذشته اعلام کرد، مسیر دریایی لیبی – ایتالیا خطرناک ترین مسیر برای مهاجران آفریقایی است و طی سال جاری میلادی بیش از یک هزار و 500 مهاجر در این راه جان خود را از دست داده اند.

 

هیات پشتیبانی سازمان ملل در لیبی اواسط مرداد گذشته در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که 679 هزار و 897 پناهجو از 42 کشور آفریقایی و آسیایی در لیبی به سر می برند و این افراد منتنظر فرصتی هستند تا از راه دریا خود را به کشورهای اروپایی برسانند.

 

سازمان بین المللی مهاجرت اواخر سال 2017 میلادی اعلام کرد از سال 2000 تا 2017 میلادی بیش از 33 هزار نفر از پناهجویان که تلاش می کردند خود را به اروپا برسانند، در دریای مدیترانه غرق شدند.

 

لیبی از زمان سقوط حکومت معمر پیشین این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است.

ایرنا

فرمانده ارتش لیبی تهدید به تصرف پایتخت کرد

تارنمای «الوسط » لیبی به نقل از حفتر نوشت: بحران در طرابلس باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسد، ما نمی‌توانیم در شرایط کنونی سکوت کنیم، آزادسازی طرابلس براساس یک طرح نظامی حساب شده ضرورتی انکارناپذیر است.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

اعلام وضعیت اضطراری در طرابلس / تیپ هفتم خود را آماده حمله برای فتح پایتخت و برکناری دولت السراج می‌کند

در پی تشدید تنش و درگیری ها در طرابلس که تاکنون منجر به کشته شدن 47 تن شده است، دفتر نخست وزیری ایتالیا در بیانیه ای با اشاره به شایعات برخی رسانه ها مبنی بر آماده شدن نیروهای ویژه ایتالیا برای مداخله در لیبی، این موضوع را بطور قاطع تکذیب و اعلام کرد:

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

حامیان سیف‌الاسلام قذافی خواستار نامزدی او در انتخابات ریاست‌جمهوری لیبی شدند

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در سالروز “انقلاب فاتح” (کودتای قذافی علیه ادریس سنوسی، پادشاه لیبی در سال ۱۹۶۹) ده‌ها تن از حامیان سیف‌الاسلام در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند و با در دست داشتن تصاویر او خواستار نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آتی شدند.

ادامه »

جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی

روسیه همکاری نظامی خود با سوریه و الجزایر را افزایش می‌دهد

شرکت تسلیحات سازی دولتی روسیه(Rostec) اعلام کرد که این کشور همکاری نظامی خود با سوریه و الجزایر را افزایش خواهد داد.

ادامه »

الجزایر, امریکای لاتین, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شرق آسیا, شمال افریقا, هندوستان, ویتنام