مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

واگذاری ۶۷۰ ملک نجومی و استرداد فقط ۶۰ مورد/ هر بخشِ شهرداری دست بگذاریم؛ با فساد روبه‌رو است

معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق گفت: براساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته ۶۷۰ ملک به افراد خاص واگذار شده بود که تاکنون ۶۰ مورد از آنها مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که ۶۷۰ ملک نجومی را گرفته‌اند، منتشر خواهیم کرد.

ادامه »

ایران, خبر, فساد

یک نماینده مجلس: باید مبارزه با فساد از دفتر خود رهبری شروع شود

نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران ضمن ابراز نگرانی از افزایش ابعاد فساد مالی و اخلاقی در کشور، خواستار آن شده که برنامه مبارزه با فساد حاکمیت به منظور جلب اعتماد عمومی از دفتر رهبر جمهوری اسلامی آغاز شود.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در سخنانی گفته: «فساد در ساختار کشور دامنه‌دار شده و جا خشک [خوش] کرده. وی افزوده: بنده هیچ امیدی ندارم که قانون [طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان] بتواند جلوی این حجم فساد را بگیرد، مخصوصاً که من در تشکیلات هستم و این اتفاقات ناخوشایند را از نزدیک می‌بینم.

 

آقای جعفرزاده در ادامه گفته: اگر روزی انقلاب ما با مشکل روبرو شود بدانید به خاطر همین فسادهای گسترده است.»

 

سخنان نماینده مردم رشت در مجلس در حالی مطرح می شود که اخیرا برخی نمایندگان مجلس ایران طرحی را با عنوان «اعاده اموال نامشروع مسئولان» ارائه کرده‌اند که به گفته آنان این طرح قصد دارد اموال نامشروع کسب شده توسط مسئولان کشور را شناسایی و به بیت المال بازگرداند.

 

منتقدان این طرح، آن را طرحی سیاسی می‌دانند که از سوی جناح مخالف دولت و با هدف تضعیف آن طراحی شده است.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفتگویی که در مورد این طرح انجام داده گفته است که برای نتیجه‌بخش بودن این طرح، «باید مبارزه با فساد از دفتر خود رهبری شروع شود. وی افزوده: من فکر می‌کنم اگر این اتفاق بیفتد و سپس در قوه قضاییه با فساد مبارزه شود و پس از آن قوه مجریه به پالایش فساد در درون خود بپردازد حداقل دستاوردی که از آن حاصل می‌شود “اعتمادسازی” در جامعه است.

 

آقای جعفرزاده در ادامه گفته باید توجه داشت که مبارزه با فساد فقط مالی نیست. وی افزوده من فساد اخلاقی را کمتر از فساد مالی نمی‌دانم. به نظر می رسد منظور از فساد اخلاقی، رفتار سعید طوسی فرد نزدیک به رهبر است که به فساد اخلاقی متهم شده و اخیرا پرونده‌اش در این زمینه به دادگاه ارائه شده و با دخالت فردی از دفتر رهبری در دادگاه تجدید نظر، به طور مشکوکی وی از اتهاماتش در این زمینه تبرئه شد.
شبکه جهانی کلمه

پزشکیان: کسانی که زمانی از احمدی‌نژاد تمجید کردند، باید پاسخگو باشند

بازداشت اسفندیار رحیم مشایی یار غار محمود احمدی‌نژاد در پی آتش زدن دادنامه ۷۷ صفحه‌ای حمید بقایی دیگر رفیق گرمابه و گلستان رییس‌جمهور پیشین، ازجمله مهمترین اخبار آخرین روزهای سال گذشته بود. اتفاقی که در شرایطی، بلافاصله با واکنش احمدی‌نژاد مواجه شد که این ۳ سیاستمدار تقریباً تمام طول مدت سال ۹۶ را به انتقاد

ادامه »

ایران, سیاسی, فساد, مصاحبه و گفتگو

در شرایط کنونی جوانان علاوه بر دین‌گریزی، دین‌ستیز هم شده‌اند / دعوای اصلاح طلب و اصولگرا برای پول است نه مردم

محمد دادکان: چرا با این‌همه ثروت خدادادی مردم ما باید در فقر زندگی کنند؟ چهل مرکز فرهنگی در کشور وجود دارد. چرا کسی از این مراکز نمی‌پرسد در طول این چهل سال چه‌کار کردید؟ آیا آمار فساد کمتر شده یا بیشتر؟ آیا آمار فحشا کمتر شده یا بیشتر ؟ آیا آمار طلاق بیشتر شده یا

ادامه »

ایران, خبر, فساد