پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست‌ها و راهبردهای ضد‌تجاری خود به‌اقتصاد این کشور لطمه بزند

وزارت بازرگانی چین هشدار داد که پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست ها و راهبردهای ضد تجاری خود به اقتصاد این کشور لطمه بزند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر

پوتین: کیم جونگ اون فردی زیرک و پخته است

به گزارش خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در گفت‌وگو با خبرنگاران روس در یک نشست تلویزیونی گفت: فکر می‌کنم که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به خوبی و با موفقیت از این بن‌بست خارج شده است. او توانسته وظیفه استراتژیک خود را کامل کند. او سلاح اتمی دارد و موشک‌هایی دارد که قابلیت

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی

یک مقام ارشد نظامی چین زیر تیغ مبارزه با فساد

خبرگزاری شینهوا گزارش کرد ‘فانگ فونگ خویی’ رییس سابق اداره کارکنان کمیسیون مرکزی نظامی (فرماندهی کل قوا) چین به دلیل فساد مالی دستگیر و اکنون در اختیار مسئولان مبارزه با فساد چین است.

 

گزارش خبرگزاری رسمی چین حاکی است بازجویی ها از وی در باره فساد مالی از جمله دریافت رشوه شروع شده است و جزییات زیادی در باره جرایم وی در دسترس نیست.

 

کمیسیون مرکزی نظامی چین اعلام کرده است او آخرین بار در ماه اوت سال قبل در ملاء عام دیده شده و پس از آن ‘لی جو چونگ’ به عنوان جانشین وی معرفی شده است.

 

فانگ 66 ساله در سال 1968 میلادی به ارتش ملحق شد و 30 سال در آن خدمت کرد و بر اساس گزارش شینهوا اولین مقام ارشد در این رده است که به دلیل فساد مالی تحت بازجویی قرار می گیرد.

 

‘جانگ یانگ’ از دوستان و همکاران فانگ که رییس سابق اداره امور سیاسی کمیسیون مرکزی نظامی چین بود، شش هفته پیش در حالی که به دلیل فساد مالی تحت پیگرد بود در منزل خود خودکشی کرد.

 

از زمانی که ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین در سال 2013 میلادی مبارزه با فساد را شروع کرد تاکنون بیش از یک میلیون و 300 هزار مقام چینی در رده های مختلف به جرم فساد مالی مجازات شده اند.

ایرنا

در تصادف دو کشتی ۳۰ نفر ایرانی و ۲ نفر بنگلادشی ناپدید شدند

به گزارش صدای آلمان بنا به اطلاع‌رسانی وزارت ترابری چین سحرگاه یکشنبه (۷ ژانویه) یک تانکر نفتی ایرانی با یک کشتی باری در سواحل شرقی چین تصادف کرده است.   تانکر نفتی پس از تصادف آتش گرفته و به آرامی در آب فرو رفته است.   بنا به گزارش ۳۲ نفر خدمه تانکر ناپدید شده‌اند

ادامه »

ایران, جهان, چین, خبر

رئیس‌جمهور چین از نیروهای کشورش خواست آماده جنگ باشند و از مرگ نترسند

همزمان با تشدید تنش‌های ژئوپلتیکی در آسیا، رئیس‌جمهور چین صراحتا از ارتش کشورش خواست “برای جنگ آماده باشند و از مرگ در حین دفاع از کشورشان نترسند.”   به گزارش خبرگزاری شینهوا، این نصیحت شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین به بزرگترین ارتش جهان در جریان سخنرانی نادر رهبر چین خطاب به کل ارتش این کشور مطرح

ادامه »

جهان, چین, خبر

کره شمالی پیشنهاد سئول برای آغاز مذاکرات دوجانبه را پذیرفت

وزارت وحدت کره جنوبی امروز(جمعه) اعلام کرد که همسایه شمالی‌اش در پیامی رسمی پیشنهاد سئول برای از سرگیری مذاکرات میان دو کشور را پذیرفته و این مذاکرات ظرف چند روز آینده آغاز می‌شود.   به گزارش اسکای نیوز، سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی در کنفرانسی مطبوعاتی در این باره گفت: دستورکار مذاکرات که نهم ماه

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی