سفیر سابق ایران در پکن: حذف محدودیت دوره ریاست‌­جمهوری در چین برای مقابله با واشنگتن است

وی با تأکید بر تاکتیک دوم چین در این زمینه اشاره داشت: این پیام با رفع مانع دو بار مدت ریاست جمهوری داده می‌شود که قرار نیست فردی تغییر یابد و مذاکره با یک مرکزیت ادامه خواهد یافت. پکن در اقدام بعدی تشدید دیپلماسی برای کاهش تنش احتمالی را دنبال می­‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, مصاحبه و گفتگو

آمریکا می‌خواهد به مانور نظامی در شبه جزیره کره ادامه دهد

مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز یکشنبه (۲۰ اسفند/۱۱ مارس) در مصاحبه با “فوکس نیوز ساندی” گفت که آمریکا تا زمان آغاز مذاکره دونالد ترامپ و کیم جونگ اون به مانور نظامی در شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره شمالی

موافقت کنگره چین با ریاست جمهوری به‌طور نامحدود ‘شی جین پینگ’

مجلس نمایندگان چین عصر امروز یکشنبه با اصلاح قانون اساسی این کشور ، محدودیت دوره ریاست جمهوری در چین را حذف کردند و اجازه دادند رئیس جمهور ‘شی جین پینگ ‘ به طور نامحدود به کار خود ادامه دهد.   در سومین جلسه عمومی کنگره ملی خلق چین که اکنون در حال برگزاری است تصویب

ادامه »

جهان, چین, خبر

یک مقام ارشد نظامی چین زیر تیغ مبارزه با فساد

خبرگزاری شینهوا گزارش کرد ‘فانگ فونگ خویی’ رییس سابق اداره کارکنان کمیسیون مرکزی نظامی (فرماندهی کل قوا) چین به دلیل فساد مالی دستگیر و اکنون در اختیار مسئولان مبارزه با فساد چین است.

 

گزارش خبرگزاری رسمی چین حاکی است بازجویی ها از وی در باره فساد مالی از جمله دریافت رشوه شروع شده است و جزییات زیادی در باره جرایم وی در دسترس نیست.

 

کمیسیون مرکزی نظامی چین اعلام کرده است او آخرین بار در ماه اوت سال قبل در ملاء عام دیده شده و پس از آن ‘لی جو چونگ’ به عنوان جانشین وی معرفی شده است.

 

فانگ 66 ساله در سال 1968 میلادی به ارتش ملحق شد و 30 سال در آن خدمت کرد و بر اساس گزارش شینهوا اولین مقام ارشد در این رده است که به دلیل فساد مالی تحت بازجویی قرار می گیرد.

 

‘جانگ یانگ’ از دوستان و همکاران فانگ که رییس سابق اداره امور سیاسی کمیسیون مرکزی نظامی چین بود، شش هفته پیش در حالی که به دلیل فساد مالی تحت پیگرد بود در منزل خود خودکشی کرد.

 

از زمانی که ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین در سال 2013 میلادی مبارزه با فساد را شروع کرد تاکنون بیش از یک میلیون و 300 هزار مقام چینی در رده های مختلف به جرم فساد مالی مجازات شده اند.

ایرنا

در تصادف دو کشتی ۳۰ نفر ایرانی و ۲ نفر بنگلادشی ناپدید شدند

به گزارش صدای آلمان بنا به اطلاع‌رسانی وزارت ترابری چین سحرگاه یکشنبه (۷ ژانویه) یک تانکر نفتی ایرانی با یک کشتی باری در سواحل شرقی چین تصادف کرده است.   تانکر نفتی پس از تصادف آتش گرفته و به آرامی در آب فرو رفته است.   بنا به گزارش ۳۲ نفر خدمه تانکر ناپدید شده‌اند

ادامه »

ایران, جهان, چین, خبر

رئیس‌جمهور چین از نیروهای کشورش خواست آماده جنگ باشند و از مرگ نترسند

همزمان با تشدید تنش‌های ژئوپلتیکی در آسیا، رئیس‌جمهور چین صراحتا از ارتش کشورش خواست “برای جنگ آماده باشند و از مرگ در حین دفاع از کشورشان نترسند.”   به گزارش خبرگزاری شینهوا، این نصیحت شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین به بزرگترین ارتش جهان در جریان سخنرانی نادر رهبر چین خطاب به کل ارتش این کشور مطرح

ادامه »

جهان, چین, خبر

کره شمالی پیشنهاد سئول برای آغاز مذاکرات دوجانبه را پذیرفت

وزارت وحدت کره جنوبی امروز(جمعه) اعلام کرد که همسایه شمالی‌اش در پیامی رسمی پیشنهاد سئول برای از سرگیری مذاکرات میان دو کشور را پذیرفته و این مذاکرات ظرف چند روز آینده آغاز می‌شود.   به گزارش اسکای نیوز، سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی در کنفرانسی مطبوعاتی در این باره گفت: دستورکار مذاکرات که نهم ماه

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی