واژگونی مینی‌بوس حامل کارگران پیمانکاری پتروشیمی بوشهر به مصدومیت ۱۳ کارگر انجامید

خشایار وطن خواه رئیس بیمارستان نبی اکرم عسلویه اظهار داشت: ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز گذشته اتوبوس حامل کارگران پیمانکاری شرکت احداث پیمانکاری پتروشیمی بوشهر در نزدیکی شیرینو بر اثر برخورد با یک خودرو سواری واژگون شد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

نابودی امنیت شغلی هزاران کارگر قطعه‌ساز

با رشد جنبش اعتراضی کارگران به‌ویژه بر ضد سیاست‌ خصوصی‌سازی، رژیم ولایت فقیه به‌منظور تحمیل حالتی تدافعی به جنبش کارگری و سندیکایی و در ادامهٔ به‌اصطلاح “اصلاح قانون کار”، در سه ماه اخیر، انواع طرح‌های ضدمردمی‌ای مانند “شناورسازی مزد”، بررسی “مزد چندگانه”، بررسی “مزد منطقه‌ای یا توافقی”، “اشتغال کارمزدی”، حذف “زنان سرپرست خانوار” از “شمول

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

یک ماه از آغاز اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد ایران گذشت

اعتراض جمعی کارگران «گروه ملی ایران» در واکنش به معوقات مزدی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه دارد.

 

منابع کارگری در گروه ملی فولاد ایران در اهواز به ایلنا گفتند: دلیل برپایی این اعتراض یک ماهه؛ بی‌‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در قبال پرداخت مطالبات کارگران و تامین مواد اولیه برای آغاز تولید است.

 

این ادعای کارگران در حالی مطرح است که اخیرا دو ماه از معوقات مزدی سه ماهه کارگران پرداخت شده و از روز گذشته نیز (به نقل از روابط عمومی گروه ملی فولاد ایران) بارگیری مواد اولیه تولید برای ادامه روند تولید آغاز شده و به زودی با عملیات آماده‌سازی و تعمیرات ضروری، تولید مجدداً از سر گرفته می‌شود.

 

طبق اظهارات معترضان درحالی این مشکلات ادامه دارد که کارگران از یک ماه پیش به صورت مداوم در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل نهاد‌های مختلف دولتی در استان خوزستان تجمع کرده‌اند.

 

کارگران تصریح کرده‌اند: در چند اجتماعی که کارگران مقابل ساختمان استانداری استان خوزستان برگزار کرده‌اند مسئولان استانی وعده پرداخت مطالبات معوقه را به همراه تعیین تکلیف وضعیت گروه ملی را داده بودند که متاسفانه تا امروز عملی نشده و ما همچنان منتظر تامین امنیت شغلی با آغاز تولید هستیم.

 

خواست توقف خصوصی سازی و اعمال کنترل و نظارت کارگری بر تولید همچنان مطرح و از جانب کارگران مورد حمایت قرار دارد.

 

تظاهرات روز گذشته یکشنبه، با هدف اتحاد

 

تصرف غیرقانونی اراضی، کارگران پگاه تهران را به تجمع مقابل قوه قضائیه کشاند

گروهی از کارگران کارخانه صنایع شیر پگاه تهران، صبح امروز شنبه ۱۷ آذر ماه، با تجمع مقابل ساختمان قوه قضائیه در خیابان ولیعصر تهران از مسئولان قضایی کشور برای رفع تصرف اراضی کارگران این کارخانه در منطقه تهران پارس درخواست استمداد کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراضات کارگران صنایع شیر پگاه به‌تصرف غیرقانونی اراضی مسکن‌شان

کارگرانی که از طریق تعاونی مسکن محل کار خود، مالک ۱۵۰ هزار مترزمین در منطقه تهرانپارس تهران هستند، گفتند: از حدود ۲۰ سال پیش صنایع شیر پگاه برای خانه‌دار کردن بیش از ۷۰۰ کارگر این واحد صنعتی، قطعه زمینی به وسعت حدودی ۱۵۰ هزار متر را در محدوده شهرک حکیمیه تهران پارس تهیه و واگذار

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری