تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

یک استاد آمریکایی: بین اتحادیه اروپا و آمریکا برسر کوبا تنش ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که اخیرا به کوبا رفته وبا مقامات این کشور دیدار وگفت و گو کرد، از دولت دونالد ترامپ به دلیل تغییر سیاست امریکا در بهبود روابط با کوبا انتقاد کرد.به نظر می رسد که بااین سفر موگرینی، اتحادیه اروپا آشکارا تمایل خود را برای گسترش روابط با هاوانا نشان داده است.

 

در همین حال’فولتون آرمسترانگ’یک استاد دانشگاه آمریکا از عزم اتحادیه اروپا برای قدم نهادن در ایجاد رابطه بیشتر با کوبا تمجید کرد.

 

آرمسترانگ که پیش از این سمت های دولتی مربوط به امور اطلاعاتی و سیاستگذاری برای منطقه امریکای لاتین داشته گفت که اتحادیه اروپا با آمریکا بر سر مسئله کوبا با اختلافاتی روبرو می شود.

 

وی افزود: موضوع این است که امریکا از رابطه و تعامل با کوبا کنار کشیده و اتحادیه اروپا نیز طبیعتا می گوید’بسیار خوب اگر شما (آمریکایی ها) به دنبال تعامل باهاوانا نیستید، ماباکوبا وارد تعامل می شویم’.فکر می کنم این منصفانه است که به رهبری اتحادیه اروپابرای پاسخ مثبت به سیاست اوباما در بهبود روابط با کوبا امتیاز داد. ترامپ نشان داده که قصد ندارد به روند بهبودی روابط با هاوانا انرژی تزریق کند بنابراین طبیعی است اتحادیه اروپا وارد عمل شود.

 

آرمسترانگ در مورد این مسئله که آیا دولتمردان آمریکایی نمی توانند ازنزدیک بودن امریکا باکوبا درموضوع تجارت و یکسری مسائل دیگر بهره برداری کنند، گفت: این درست است که همجواری می تواند منافعی برای آمریکا داشته باشد. وزارت خارجه آمریکا هرگز واقعا این حقیقت را که کوبا یک مسئله سیاسی داخلی محسوب می شود نه مسئله مربوط به سیاست خارجی پنهان نکرده است.

ایرنا

گزارش‌هایی درباره اعطای تابعیت اکوادور به بنیانگذار «ویکی لیکس»

به گزارش راشاتودی، رسانه های خبری اکوادور گزارش می دهند که دولت این کشور به «جولیان آسانژ» بنیانگذار وبگاه افشاگر «ویکی لیکس» تابعیت اعطاء کرده است.   روزنامه «ال یونیورسو» چاپ اکوادور به نقل از «منابع موثق» گزارش داد که کارت شناسایی آسانژ روز ۲۱ اُم دسامبر صادر شد و شماره دفتر ثبت اسناد حقوقی

ادامه »

اکوادور, امریکا, انگلستان, جهان, خبر

روایت مقام ونزوئلا از تصویرسازی نادرست رسانه‌های غربی از شرایط اقتصادی و اجتماعی این کشور

به گزارش شبکه تله سور، به دنبال درخواست نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در ممانعت از انتشار اطلاعات نادرست در مورد وضعیت فعلی ونزوئلا، ‘خورخه رودریگز’ وزیرارتباطات و اطلاع رسانی ونزوئلا در کنفرانسی خبری ‘اقدامات روانی’ که ونزوئلا را همچون یک کشور جنگ زده ترسیم می کند، رد کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, ونزوئلا

سناتور آمریکایی: مدرکی مبنی بر “حمله صوتی” در کوبا نیست

عضو جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنا و حامی ارشد آشتی با کوبا، هیچ مدرکی مبنی بر “مورد حمله قرار گرفتن دیپلمات‌های آمریکایی با سلاح ناشناخته در هاوانا” پیدا نکرد.   به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جف فلیک، عضو جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنا و حامی ارشد آشتی با کوبا، با مقامات عالی‌رتبه کوبایی از جمله برونو

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کوبا

رویترز: پلیس برزیل خواستار بازجویی از رئیس‌جمهوری این کشور شد

خبرگزاری رویترز نوشت: پلیس برزیل درخواست کرده که میشل تمر رئیس جمهوری این کشور به عنوان قسمتی از تحقیقات در مورد فساد ادعایی شکل گرفته در صدور حکم برای بازرسی از یک بندر مهم در برزیل، به یک سری از سوالات پاسخ دهد.   این تارنما با اشاره به تحقیقات پلیس دراین پرونده افزود: پلیس

ادامه »

برزیل, جهان, خبر