یونکر: انگلیس بزرگ‌ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که با خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه این کشور بیش از سایر اعضاء آسیب خواهد دید.

 

به گزارش یورو نیوز، «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که به اتریش سفر کرده است، گفت: با وجود کتمان مقام‌های دولت انگلیس، بزرگترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا این کشور خواهد بود.

 

یونکر یاد آور شد که مذاکرات اتحادیه اروپا و انگلیس همچنان در چارچوب تنظیم روابط آتی این کشور با اتحادیه ادامه خواهد داشت ولی بازگشت به مذاکرات مرتبط با توافق‌نامه برگزیت غیر ممکن است.

 

اتحادیه اروپا پیش از این نیز بارها تاکید کرده که حاضر به بازگشایی پرونده توافق‌نامه به دست آمده با ترزا مِی، نخست وزیر پیشین انگلیس نیست اما بوریس جانسون نخست وزیر فعلی این کشور در تلاش برای حذف«پشتوانه مرزی ایرلند» از این توافق است.

 

مخالفان توافقنامه برگزیت معتقدند که با وجود پشتوانه مرزی ایرلند، انگلیس پس از برگزیت نیز نمی‌تواند سیاست تجاری مستقل خود را دنبال کند.

 

بوریس جانسون در نخستین سخنرانی خود پس از رسمیت یافتن نخست وزیری اش تاکید کرده بود که برگزیت مهم‌ترین مسئله کنونی کشورش است و به طور قطع در روز ۳۱ اکتبر با و یا بدون توافق اجرایی خواهد شد.

مهر

گمانه‌زنی درباره انتخابات زودهنگام درانگلیس قوت گرفت

رئیس دفتر بوریس جانسون مرخصی تمام مشاوران دولتی را تا ۳۱ اکتبر لغو کرده است و گمانه‌زنی درباره برنامه دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام در پی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا قوت گرفته است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

آمریکا، آلمان را به خروج نیروهایش از این کشور تهدید کرد

در پی مناقشات دولت آمریکا و آلمان بر سر افزایش بودجه دفاعی این کشور، آمریکا به تازگی تهدید کرده که در حال بررسی امکان خارج کردن هزاران نیروی مستقر خود در آلمان است..

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, لهستان, ناتو

حزب کارگر انگلیس؛ جنبش کارگر باید اجازه دهد اسکاتلند رفراندوم استقلال دیگری برگزار کند

قائم مقام اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون بریتانیا تاکید کرد، اگر پارلمان اسکاتلند رای مثبت بدهد، جنبش کارگر باید اجازه دهد اسکاتلند رفراندوم استقلال دیگری برگزار کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسکاتلند, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

آلمان: رایزنی برلین و پاریس درباره ائتلاف دریایی خلیج‌فارس

بر اساس اعلام وزارت خارجه آلمان قرار است برلین و پاریس هفته جاری گفتگوهایی در سطح مدیران ارشد درباره ائتلاف دریایی خلیج‌فارس برگزار کنند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, غرب اروپا, فرانسه