پیونگ یانگ تبدیل شبه جزیره کره به «منطقه صلح» را خواستار شد

روزنامه رسمی کره شمالی، قبل از برگزاری نشست دوم سران واشنگتن و پیونگ یانگ، خواستار تلاش برای تبدیل شبه جزیره کره به ‘منطقه صلح’ بدون تهدید جنگ شد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

یونهاپ: چین تمایلی به‌همراهی با آمریکا برای فشار بر کره شمالی ندارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی روز شنبه گزارش داد که چین تمایلی به اجابت خواست آمریکا برای اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی پس از آزمایش موشکی اخیر ندارد.

 

به گزارش یونهاپ، به دنبال پرتاب موشک قاره پیمای بالستیک کره شمالی در روز چهارشنبه یکم آذر ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری و ‘رکس تیلرسون’ وزیر خارجه آمریکا خواستار آن شده اند که چین ارسال سوخت و نفت به کره شمالی را متوقف کند.

 

این در شرایطی است که بر اساس این گزارش، چین اصلا تمایلی به چنین اقدامی ندارد زیرا پکن نگران است این اقدامات سبب بی نظمی و هرج و مرج در کره شمالی شده و مرزهای چین به دنبال آن ناامن شود.

 

آمریکا نیز گفته است نگرانی های زیادی دارد مبنی بر اینکه کره شمالی با مجهز کردن این موشک به کلاهک های اتمی به دنبال حمله به خاک آن کشور باشد.

 

در همین حال یونهاپ از قول تیلرسون آورده است چین کارهای زیادی در باره کره شمالی انجام داده است اما می تواند با قطع صادرات نفت و سوخت به آن کشور، گامی بزرگ بردارد.

 

کره شمالی یک بار در سال 2003 میلادی زمانی که صادرات نفت به این کشور قطع شد در مذاکرات شش جانبه هسته ای پکن حضور یافت و تا پایان سال 2008 میلادی این مذاکرات ادامه یافت و با بالا گرفتن تنش ها میان این کشور با آمریکا ، گفت و گوها به بن بست رسید.

 

وزیر خارجه آمریکا معتقد است که چین با چنین کاری می تواند فرصتی برای از سرگیری گفت و گوها با کره شمالی فراهم آورد و برای بازگرداندن این کشور به گفت و گوها قطع صادرات نفت گامی قاطعانه است.

 

از سوی دیگر کره شمالی اعلام کرده است به دلیل آنچه سیاست های خصمانه آمریکا خوانده در حال ساخت موشک های هسته ای بالستیک است که با آنها ایالات متحده را در تیررس خود قرار دهد.

 

موشکی که کره شمالی روز چهارشنبه این هفته آزمایش کرد از نوع ‘هوا سونگ ـ 15’ و از موشک های جدید و قاره پیماست که یکهزار کیلومتر پرواز کرد و تا ارتفاع 4 هزار و 500 کیلومتری بالا رفت و سپس در دریای ژاپن فرود آمد.

 

کارشناسان می گویند با توجه به زاویه پرتاب موشک و ارتفاع 4500 کیلومتری، چنانچه این موشک در شرایط استاندارد پرتاب شود می تواند 13 هزار کیلومتر برد داشته باشد و خاک آمریکا را هدف قرار دهد.

 

کره شمالی اعلام کرده است این موشک قابلیت حمل کلاهک دارد و می تواند همه خاک آمریکا را در تیررس قرار دهد.
ایرنا

لاوروف: در صورت وقوع جنگ سئول و توکیو اولین قربانی هستند

وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد،‌ در صورت وقوع جنگ در شبه جزیره کره، ژاپن و کره‌جنوبی که آمریکا تلاش می‌کند آنها را علیه کره‌شمالی تحریک کند، اولین قربانیان این درگیری خواهند بود.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه بلاروسی “اس‌تی‌وی”

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

لاوروف: آمریکا آگاهانه کره شمالی را تحریک می‌کند و واشنگتن باید درباره قصد و غرض خود توضیح بدهد

«فرانس پرس» در خبری فوری با اتکا به اظهارات «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، نوشت: مسکو درخواست واشنگتن مبنی بر قطع روابط با کره شمالی را رد می‌کند.   این درحالی است که خبرگزاری «راشاتودی» نیز به نقل از لاوروف نوشت: اقدامات اخیر آمریکا بود که کره شمالی را به انجام اقدام (متقابل) تحریک کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی

کره‌شمالی: موشک آزمایش شده می‌تواند سراسر خاک آمریکا را هدف قرار دهد

به‌ گزارش ‌ایسنا، بر اساس این گزارش، کره‌شمالی اعلام کرد که آزمایش موشکی اخیر این کشور با موفقیت انجام شده است و این موشک پس از ۵۳ ‌دقیقه پرواز در ارتفاع ۴,۴۷۵ کیلومتری، ۹۵۰ کیلومتر را طی کرده است و با موفقیت به هدف مورد نظر اثبات کرده است.   کره شمالی اعلام کرد که

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جهان, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

خودکشی مقام ارشد ارتش چین در بحبوحه تحقیقات فساد

به گزارش خبرگزاری شینهوا، ژانگ یانگ، یکی از اعضای سابق کمیسیون مرکزی ارتش چین به خاطر ارتباط با گیو بوکسیونگ و شو کایهو، ژنرال‌های برکنار شده ارتش چین تحت تحقیق قرار داشت.   خبرگزاری شینهوا به نقل از کمیسیون مرکزی ارتش چین گفت: این تحقیقات ثابت کرد که ژانگ یانگ به شدت قوانین و مقررات

ادامه »

جهان, چین, خبر, فساد