گودال مرگ در بیمارستان تگزاس

یک پرستار جزئیات تکان دهنده‌ای در مورد مرگ بیماران کرونایی در بیمارستان “ال پاسو” تگزاس و نحوه برخورد پزشکان به اصطلاح متعهد با آنان قبل از مرگ را افشا کرد.

 

به گزارش ایرنا، نشریه “بیزینس اینسایدر” دوشنبه نوشت، “لاوانا ریورز” پرستاری که به صورت داوطلبانه در حوزه بهداشت و نگهدای از بیماران فعالیت می‌کند، به ‌تازگی ویدئویی در فیس بوک از تجربه خود در مورد نحوه درمان بیماران کرونایی مرکز پزشکی دانشگاه ال پاسو تگزاس منتشر کرده است.

 

شیوع ویروس کرونا در شهر “ال پاسو” ایالت تگزاس در روزهای گذشته گسترش یافته و هم اکنون این شهر سومین موج از شیوع کرونا را  تجربه می‌کند.

 

ریورز در این ویدئو  فاش ‌کرد که بیماران حاد کرونایی در بیمارستان ال پاسو در یک اتاق با عنوان “گودال” قرار می‌گیرند و پزشکان از ترس اینکه در معرض ویروس کرونا قرار نگیرند، وارد این اتاق نمی‌شوند.

 

ریورز افزود: در  نخستین روز کاری به من گفتند، هربیماری که وارد این اتاق شود، جنازه اش خارج می‌شود.

 

به گفته پرستار ریورز، پزشکان بیمارستان ال پاسو به این اتاق وارد نخواهند شد و پرستارانی مانند وی که در آنجا مستقر شدند، وظیفه داشتند تنها قبل از فوت بیماران، عمل “سی. پی. آر” را ۳ بار انجام دهند.

 

سی پی آر یا احیای قلبی ریوی که به صورت قراردادن دست بر روی سینه بیمار صورت می‌گیرد، شامل اقداماتی است که برای بازگرداندن عمل‌های  حیاتی دو عضو مهم قلب و مغز در فردی که هوشیاری خود را از دست داده، انجام می‌شود و تلاش می‌شود  گردش خون و تنفس به‌طور مصنوعی تا زمان برگشت جریان عادی خون بیمار برقرار شود.

 

پرستار ریورز در ویدئو منتشر شده فاش می‌کند،  وی روزی برای نجات یک بیمار که خونریزی شدیدی داشت با پزشکان تماس گرفت، اما پزشکان حاضر نبودند وارد این اتاق گودال شوند.

 

پزشکان به ریورز گفته بودند برای اینکه در معرض ویروس کرونا قرار نگیرند حاضر نیستند برای درمان بیماران حاد کرونایی وارد این اتاق شوند.

 

ریورز می‌گوید که در طول سه هفته‌ای که وی در بیمارستان ال پاسو مشغول خدمت به بیماران کرونایی بوده، ندیده که حتی برای یکبار پزشکی حاضر به ورود به این اتاق شود.

 

ریورز با شکایت از بی‌عدالتی که میان پزشکان و پرستاران در مواجهه با بیماران کرونایی این بیمارستان وجود دارد، می‌گوید: پزشکان حتی برای ویزیت بیماران حاضر نبودند پا دم درب این اتاق بگذارند، اما برای ما به عنوان پرستار فرقی نمی‌کرد که در معرض ویروس کرونا قرار بگیریم.

 

ریورز با انتقاد از نوع رفتار پزشکان گفت: شما پزشکان به رغم مبالغ زیادی که بدست می‌آورید حاضر نیستید حتی در معرض ویروس کرونا قرار بگیرد.

 

پرستار ریورز که به صورت داوطلبانه در بیمارستان ال پاسو  هفته‌ها مشغول به کار بوده می‌گوید وی برخلاف پزشکان به امید بهتر شدن وضع سلامت بیماران کرونایی هر روز وارد اتاق گودال می‌شده است.

 

ریورز در ادامه می گوید اگرچه هر روز به بیماران حاد در اتاق گودال سر می‌زده اما به خاطر آنکه وضع آنان بسیار حاد شده بود، این رسیدگی و سر زدن آنچنان در بهبود آنان تاثیر نداشته است.

 

ریورز معتقد است اگر بیماران از اول مراقبت های بهتری دریافت می‌کردند، ممکن بود در وضع سلامت آنان تفاوتی ایجاد شود.

 

ریورز در توصیف وضعیت بیماران کرونایی در بیمارستان ال پاسو گفت: من هرگز چنین وضعیتی را تجربه نکرده ام و نمی‌توانم برای توصیف تجربه کاری خود در این بیمارستان واژه پیدا کنم.

 

ریورز درپایانا می‌گوید، اگر پزشکان آنجا از همان ابتدا با جدیت بیشتر به درمان این بیماران می پرداختند، در مراحل بعدی فرصت کارهای بیشتری محقق می‌شد.

 

مدیر بیمارستان ال پاسو در گفت‌وگو با شبکه KFOX ۱۴ اعلام کرد که نمی‌تواند وقایع بیان شده در فیلم پرستار ریورز را به طور کامل تأیید کند، اما خسارت سخت، جسمی و عاطفی که ویروس کرونا بر  کارکنان بهداشت گذاشته است را تأیید کرد.

 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در امریکا و شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری،  امور مهار بیماری کووید ۱۹ در این کشور رها شده و شمار افراد بیمار و مرگ و میر روزبه روز در ایالات متحده وارد ارقام بیشتر می‌شود.

 

تارنمای آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، دوشنبه شب گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۱۳۹ هزار و ۸۴ نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و ۶۴۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

شمار نهایی مبتلایان کرونا در آمریکا  به ۱۱ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۲۱۴ نفر و تعداد فوتی ها نیز به ۲۵۱ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده است.

 

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونا در  آمریکا نیز تا کنون ۶ میلیون و ۹۳۷ هزار نفر گزارش شده است.

سازمان بین‌المللی کار؛ کرونا “حقوق بنیادین کار” را به اغما برده/ کاهش قدرت اتحادیه‌های کارگری و افزایش کودکان کار

دنیا روزهای بحرانی را پشت سر می‌گذارد و شرایط لحظه به لحظه سخت‌تر می‌شود. کرونا گریبانگیر جهان شده، در این شرایط حمایت از اجرای «قوانین بنیادی کار» یک اصل بسیار مهم و ضروری است.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, کودکان کار

گردهمایی و تظاهرات مردمی در قامشلی علیه اشغالگران آمریکایی

بزرگان قبایل و عشایر سوری با برگزاری یک نشست ملی در حومه قامشلی که هم‌زمان با تظاهرات ملی سوری‌های این منطقه برگزار شد، بار دیگر بر مخالفت با حضور نیروهای اشغالگر در کشورشان تأکید کردند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه

انتقاد شدید حزب چپ آلمان از افزایش چشمگیر بودجه نظامی در بحبوحه بحران کرونا

حزب چپ آلمان انتقاد شدیدی به افزایش چشمگیر هزینه‌های نظامی آلمان در بحبوحه بحران کرونا وارد کرده و اولویت بندی دولت در این راستا را خطا ارزیابی کرد.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحلیل, جهان, حقوق بشر