رأی الیوم؛ توافقنامه سران روسیه و ترکیه برگ برنده دیگری برای سوریه

روزنامه فرامنطقه ای « رأی الیوم » چاپ لندن در سرمقاله شماره امروز (شنبه) خود نتایج به دست آمده از نشست سران روسیه و ترکیه را مورد بحث و بررسی قرار داده و از توافق حاصل میان آنان به عنوان « برگ برنده دیگری برای سوریه » نام برد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

هدف بن‌سلمان از بازداشت شاهزادگان برجسته از زبان آسوشیتدپرس

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش‌های منتشر شده درباره بازداشت برخی شاهزادگان برجسته سعودی بنا به دستور ولیعهد عربستان را تایید کرد. همچنین به گزارش این خبرگزاری، شاهزاده احمد بن عبدالعزیز از بستن حرمین شریفین خشمگین است.

ادامه »

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی

“میدل ایست آی”؛ بن سلمان دست‌کم ۲۰ شاهزاده را به اتهام خیانت بازداشت کرده است

سایت “میدل ایست آی” انگلیس در ادامه افشاگری‌های رسانه‌ای درباره اقدامات جدید شاهزاده ماجراجو و جوان سعودی درباره بازداشت دو ولیعهد احتمالی دیگر این کشور گزارش داد، محمد بن سلمان دست‌کم ۲۰ شاهزاده از خاندان سلطنتی را بازداشت کرده است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی

گفت‌وگوی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا درباره ادلب

وزرای دفاع ترکیه و آمریکا درباره وضعیت سوریه و عراق در حاشیه نشست وزرای دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزرای دفاع ترکیه و آمریکا شامگاه گذشته -‌چهارشنبه- درباره وضعیت سوریه و عراق در حاشیه نشست وزرای دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

 

«خلوصی آکار»، وزیر دفاع ترکیه و «مارک اسپر»، همتای آمریکایی‌اش درباره مسائل امنیتی و دفاعی در زمینه عراق و سوریه با یکدیگر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 

دو طرف همچنین بر اهمیت اقدام‌های عملی در زمینه ادلب از سوی ناتو و آمریکا تاکید کردند.

آزادی ۳ روستا در حومه حلب توسط ارتش سوریه/ انتقال پست‌های دیده‌بانی ترکیه به نقاط تحت کنترل تروریست‌ها

ارتش سوریه در درگیری‌ها با گروه‌های تروریستی در حومه جنوب غربی حلب دستاورد میدانی جدیدی به دست آورده و سه روستا را از کنترل تروریست‌ها آزاد کرد.

ادامه »

تروریسم, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه

مسکو؛ نیروهای نظامی و امنیتی عراق تامین امنیت و دفاع از کشورشان را به تنهایی تضمین می‌کنند

سفیر روسیه در بغداد با اشاره به عملکرد موفق نیروهای امنیتی عراقی در مبارزه با تروریست‌ها در این کشور، بر لزوم ادامه تبادل اطلاعات و اقدامات مشترک برای جلوگیری از حملات تروریستی و تأمین امنیت در شهرهای عراق تأکید کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, ناتو

درخواست خلوصی آکار از ناتو برای حمایت از ترکیه در ادلب

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که برای شرکت در نشست وزرای دفاع ناتو به بروکسل سفر کرده از نمایندگی دائم و هیئت نمایندگی نظامی ترکیه در ناتو بازدید کرد.

ادامه »

بلژیک, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, غرب اروپا, ناتو