گفتگوی تلفنی آبه با ترامپ پیش از سفر به تهران

نخست وزیر ژاپن پیش از سفر به تهران با رئیس جمهوری آمریکا گفتگویی تلفنی داشت.

 

به گزارش تسنیم، شینزو ابه، نخست وزیر ژاپن امروز سه‌شنبه، یک روز قبل از پرواز به سمت ایران به صورت تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفتگو کرد.

 

یوشید سوگا، سخنگوی دولت ژاپن در کنفرانس خبری خود گفت که ترامپ و آبه درمورد مسائل منطقه‌ای ازجمله ایران با یکدیگر گفتگو کردند.

 

آبه درحالی به ایران سفر خواهد کرد که در جریان سفر ماه می ترامپ به ژاپن، رئیس جمهوری آمریکا مخالفتی با برنامه آبه برای دیدار با مقامات ایرانی نداشت.

 

بعد از انقلاب اسلامی، سفر آبه به ایران نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپنی به تهران است پیش از او “تاکئو فوکودا” در سال 1978 به ایران سفر کرده بود.

 

در این سفر که همزمان با نودمین سالگرد تاسیس روابط دیپلماتیک دو کشور روی می‌دهد آبه با رهبر انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار می کند.

هاینونن: دانشمندان هسته ای ایران «بهترین بهترین‌ها» هستند

رئیس سابق بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن انتقاد از خروج آمریکا ار توافق هسته‌ای، از دانشمندان هسته‌ای ایران به عنوان «بهترین بهترین‌ها» یاد کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, مذاکرات اتمی

الجزیره: ترامپ در نامه‌ای به ایران، اعلام کرده آماده است جان بولتون را برکنار کند

یک منبع آگاه افشا کرد که آمریکا طی نامه‌ای به ایران، از آمادگی ترامپ برای دور کردن جان بولتون از منصب مستشار امنیت ملی، صحبت کرده است؛ که به دشمنی با جمهوری اسلامی شهره است.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, سوئیس, مذاکرات اتمی

هشدار پوتین؛ اگر ایران خروج از برجام را اعلام کند، فردای آن روز همه فراموش خواهند کرد که امریکا آغازگر نابودی این توافق بوده وهمه تقصیرها …

به نوشته اینترفکس، پوتین در کنفرانس خبری مشترک با «الکساندر وندر ولن»، رئیس‌جمهور اتریش گفت: «[برنامه هسته‌ای] ایران، ذیل برجام شفاف‌ترین برنامه در دنیا است و بیشترین بازرسی‌ها از آن انجام می‌شود.»

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, مذاکرات اتمی

واشنگتن پُست؛ بی‌اعتنائی وزرای خارجه اروپا به پمپئو

وزیر خارجه آمریکا در سفر به بروکسل به دنبال دیدار با وزرای خارجه ۳ کشور انگلیس، آلمان و فرانسه و رایزنی درباره ایران و برجام بود که با کم محلی آن ها مواجه شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, ایران, بلژیک, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, مذاکرات اتمی