آخرین روز نشست حمایت از بازسازی عراق در کویت با ارائه کمک‌های چندین میلیارد دلاری

امیر کویت امروز (چهارشنبه) با اشاره به همکاری جامعه جهانی و بانک جهانی بابت بازسازی‌ها در عراق از اختصاص مبلغ دو میلیارد دلار به این مساله خبر داد.

ادامه »

آلمان, اتحادیه اروپا, اقتصادی, امارات, ترکیه, جهان, خبر, عراق, عربستان سعودی, کویت

اعترافات سردار رحیم صفوی: آمارهای اقتصادی کشور غیرواقعی است

رادیو فرانسه؛ سردار پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر حکومت اسلامی ایران در امور نظامی، در گفتگویی با سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته است که بعد از پایان جنگ هشت ساله با عراق چهار دولت در ایران روی کار آمده که هر کدام شان شکاف و فاصله میان وعده های داده شده به مردم

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر

گزارش تکان‌دهنده یک ‌نهاد حقوق بشری از ابعاد گسترده فقر پنهان درانگلیس

یک موسسه معتبر انگلیسی در تازه‌ترین گزارش خود که در پایان سال میلادی 2017 منتشر کرد از ابعاد گسترده فقر پنهان در جامعه انگلیس پرده برداشت.

 

موسسه کرایسیس روز شنبه در گزارش خود اعلام کرد که دست‌کم 9 هزار بی‌خانمان در انگلیس روز میلاد حضرت مسیح را در چادر، اتوبوس و یا قطار به سر خواهند برد.

 

این گزارش می‌افزاید که علاوه بر افراد یادشده که به‌اصطلاح فقرای پنهان خوانده می‌شوند، 9 هزار تن دیگر شب‌ها را در خیابان سپری کرده و 120 هزار تن هم در مکان‌های موقت ساکن هستند.

 

گزارش یادشده حاکی از آن است که اگر مقامات دولت انگلیس در این رابطه چاره‌ای نیندیشند، آمار فقرای پنهان در این کشور طی ده سال آینده 47 درصد افزایش خواهد یافت. این در حالی است که از سال 2011 میلادی، یعنی کمتر از یک دهه، آمار این قشر از جامعه 57 درصد رشد داشته است.

 

به گفته کارشناسان، فقرای پنهانی که شب را در چادر به سر می‌برند، به‌شدت در معرض خطر قرار داشته و این در حالی است که آن‌ها از سوی دستگاه‌های دولتی دیده نمی‌شوند. موسسه کرایسیس در این رابطه اعلام کرد که فقرای پنهان 17 برابر نسبت به فقرایی که در مکان‌های مسقف ساکن هستند مورد حمله فیزیکی قرار می‌گیرند.

 

این موسسه انگلیسی در گزارش خود آورده است که فقرای پنهان به‌ ناچار شب‌ها را در وسایل نقلیه عمومی به سر می‌برند تا مورد تعرض فیزیکی قرار نگیرند.

 

موسسه کرایسیس به نقل از یکی از همین افراد نوشت: من شب‌ها را در اتوبوس می‌خوابم چون خیابان اصلاً مکان امنی نیست. تاکنون چندین بار مورد تعرض قرار گرفته و یک‌بار با مشت و لگد من را موردحمله قرار دادند. این زندگی مانند جهنم است.

 

این نهاد انگلیسی افزود: پاول یکی دیگر از فقرای پنهان جامعه می‌گوید که اشرار او را به همراه چادرش بلند کرده و به وسط خیابان پرتاب کرده‌اند.

 

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که دولت انگلیس وعده داده است که آمار افراد بی‌خانمان در این کشور را تا سال 2022 به نصف و تا سال 2027 به صفر برساند.

 

پیش‌ از این وزارت جوامع و دولت‌های محلی انگلیس نیز در گزارشی که اخیراً منتشر کرد، گفته بود که آمار افراد بی‌خانمان در انگلیس طی 7 سال گذشته دوسوم افزایش‌یافته است.

 

این گزارش حاکی از ان است که در سپتامبر سال جاری 79 هزار و 190 خانوار در انگلیس در مکان‌های موقت اسکان داده ‌شدند که این میزان در قیاس با سال گذشته 6 درصد و نسبت به سال 2010 میلادی 65 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

بر اساس این گزارش 54 هزار و 660 تن از افراد بی‌خانمان در لندن پایتخت انگلیس اسکان داده ‌شده و 24 هزار و 530 تن دیگر در سایر نقاط انگلیس ساکن شده‌اند.

 

گزارش وزارت جوامع و دولت‌های محلی انگلیس همچنین نشان می‌دهد که در 3 ماه منتهی به سپتامبر گذشته 15 هزار و 290 فرد به آمار افراد بی‌خانمان در انگلیس اضافه‌ شده که این میزان نسبت به سه ماه قبل از آن 6 درصد و در قیاس با مدت مشابه سال قبل 2 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

گزارش یاد شده حاکی است که عدم تمدید قرارداد اجاره از سوی مالکین خانه، اصلی‌ترین عامل افزایش افراد بی‌خانمان طی پنج سال گذشته به شمار می‌رود.

 

افراد بی‌خانمان در انگلیس به آن‌هایی اطلاق می‌شود که شورای شهر تائید کند آن فرد مکانی برای زندگی در اختیار ندارد. بر این اساس، گزارش وزارت جوامع و دولت‌های محلی انگلیس، آن‌هایی را که در خیابان و یا منازل مشترک زندگی می‌کنند را شامل نمی‌شود.

 

دولت محافظه‌کار انگلیس از سال 2010 میلادی ضمن ایجاد مشوق‌هایی برای خرید مسکن، به شهرداری‌های این کشور فشار آورد تا ضمن تخلیه واحدهای مسکونی تحت اختیارشان، اقدام به فروش آن‌ها کنند.

 

بااین‌حال منتقدان دولت بر این باورند که چنین سیاستی سبب گسترش خانواده‌های بی‌خانمان و ایجاد بحران در بخش مسکن شده است.
ایرنا

نظام سرمایه‌داری و گسترش فقر درمیان افراد مسن در قوی‌ترین اقتصاد اروپا

به نقل از روزنامه “هندلزبلات” آلمان، افراد مسن تر در آلمان همواره بیشتر در معرض خطر فقر قرار می گیرند.   بر اساس ارزیابی “سابینه زیبرمن”، از نمایندگان حزب چپ آلمان و با استناد به آمارهای اخیر اداره آمار اروپا (یورو استات) همواره انسان های پیرتر بیشتری در آلمان در معرض خطر فقر و محرومیت

ادامه »

آلمان, اجتماعی, اقتصادی, جهان, خبر

چین و الحاق افغانستان به کریدور اقتصادی با پاکستان

– ‘وانگ یی’ وزیر خارجه چین در مصاحبه ای پس از نشست سه جانبه این هفته بین وی و وزیران خارجه پاکستان و افغانستان الحاق کابل به کریدور اقتصادی پکن و اسلام آباد را تایید کرد.   پیوستن افغانستان می تواند برای پیشبرد این طرح اقتصادی چین و پاکستان که ارزشی بین 46 تا 57

ادامه »

افغانستان, اقتصادی, پاکستان, جهان, چین, خبر

دادخواهی تشکل‌های کارگری مخابرات از گسترده‌تر شدن نارضایتی‌ها از نتایج خصوصی‌سازی مخابرات

تشکل‌های عضو شورای عالی هماهنگی تشکل‌های کارگری مخابرات ایران در نامه‌ای مشترک خطاب به استانداری‌ها، ضمن بیان مطالبات خود، خواستار رسیدگی به اوضاع شدند و اعلام کردند برای خود حق پیگیری و اعتراض قائل هستند.   در بخشی از این نامه مشترک آمده‌است:   به استحضار می‌رساند شرکت مخابرات ایران از سال 1388 در فرایند

ادامه »

ایران, بیانیه, حقوق بشر, کارگری

توافق اولیه عراق و چین برای توسعه یک میدان نفتی در نزدیکی بغداد

به گزارش «اسکای نیوز»، وزارت نفت عراق اعلام کرد که توافق های اولیه برای همکاری با شرکت چینی «جینهوا اویل» برای توسعه یک میدان نفتی در نزدیکی بغداد صورت گرفته است.   سخنگوی وزارت نفت عراق اعلام کرد که هدف از این توافق این است که تولید نفت در بخش جنوبی میدان شرقی بغداد به

ادامه »

اقتصادی, جهان, چین, خبر, عراق