منابع اطلاعاتی آمریکا: مدرکی برای اثبات کمک روسیه به ترامپ وجود ندارد

منابع اطلاعاتی آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته‌اند مدرکی که نشان دهد روسیه تلاش ویژه‌ای را برای کمک به پیروزی دوباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است، وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

ریابکوف: آمریکا به سمت بازی خطرناکی جهت گیری کرده است

معاون وزیر خارجه و سناتورهای روس اقدام آمریکا در شبیه سازی حمله با سلاح‌های هسته‌ای به روسیه را محکوم کرده و اجرای این مانور را نشانه کار به روی چنین سناریویی و تحمیل ضرورت مسلح شدن برای مقابله با تهدیدات از جانب روسیه نامیدند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, روسیه, شرق اروپا

مسکو: تحریم‌های آمریکا تأثیری بر همکاری ما با ایران، ونزوئلا و سوریه نخواهد داشت

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، سوریه و ایران تأثیری بر همکاری‌های مسکو با این کشورها نخواهد داشت.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, ونزوئلا

تداوم گروکشی آمریکا از اوکراین؛‌ این بار به بهانه مراوده با چین

تاخیر دولت دونالد ترامپ در تحویل سلاح و مهمات به اوکراین به موجب قراردادی به ارزش ۳۰ میلیون دلار، به تردیدها درباره علت این تاخیر به بهانه تلاش چین برای خرید شرکت هوافضای اوکراین منجر شده است.

ادامه »

اکراین, امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق اروپا

رئیس‌جمهور اوکراین:پرونده سقوط هواپیما را به دادگاه بین‌المللی می‌بریم

:دیروز برنامه تلویزیونی تی‌اس‌ان تیژدن در اوکراین، صدای مکالمات برج مراقبت فرودگاه مهرآباد با پرواز شماره ۳۷۶۸ هواپیمایی آسمان را منتشر کرد که درباره مشاهده موشکی در حال حرکت در آسمان و سپس انفجار یک هواپیما صحبت می‌شود.

ادامه »

اکراین, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, شرق اروپا

“گروه نورماندی” بر اجرای کامل آتش بس در شرق اوکراین به توافق رسید

سران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان پس از نشست در قالب “گروه نورماندی” در بیانیه مشترکی بر اجرای کامل آتش‌بس، تبادل همه زندانیان و همچنین اجرای توافق‌های مینسک در شرق اوکراین توافق کردند.

 

نشست گروه نورماندی بامداد سه‌شنبه در کاخ الیزه در پاریس، با انتشار بیانیه مشترکی که تاکید آن بر پیگیری اجرای کامل توافق‌های مینسک بود، پایان یافت.

 

در این بیانیه کوتاه گروه تماس چهارجانبه موسوم به نورماندی، برای تثبیت اوضاع در مناطق مناقشه در شرق اوکراین، تلاش برای اجرای مفاد سیاسی توافق‌های مینسک و پیگیری درستی اجرای توافق حاصل شده در نشست امروز در دیدارهای بعدی مقام‌های این گروه توافق شد.

 

اجرای کامل و جامع توافق آتش‌بس تا پایان سال جاری میلادی، به‌روزرسانه طرح مین‌روبی از مناطق درگیر و افزودن سه ناحیه عدم تماس در این مناطق از مواردی مورد توافق این گروه چهارجانبه در بیانیه پایانی بود.

 

مسکو، کی‌یف، پاریس و برلین پیرامون تبادل همه زندانیان شناسایی شده در یک مهلت ۳۰ روزه و اعطای وضعیت ویژه خودمختاری به مناطق لوهانسک و دونتسک براساس توافق‌های مینسک نیز توافق کردند.

 

همچنین توافق شد که وزیران خارجه و مشاوران سیاسی چهار کشور در چهار ماه آینده نشست دیگری برای پیگیری اجرای توافق‌های به دست آمده در نشست پاریس برگزار کنند.

 

اجلاس گروه نورماندی در پاریس با حضور امانوئل مکرون، ولادیمیر پوتین، ‌ولودیمیر زلنسکی و آنگلا مرکل برگزار شد و هدف از آن، ‌اجرای توافق‌های امضا شده در مینسک در سال ۲۰۱۵ است که در قالب آن، عقب‌نشینی تسلیحات سنگین از اوکراین، اعاده کنترل کی‌یف بر مرزهایش، خودمختاری بیشتر برای شهرهای دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین و برگزاری انتخابات محلی در مناطق جدایی طلب شرق، مطرح شده است.

 

گروه تماس اوکراین (گروه نورماندی) با هدف پایان دادن به جنگ در شرق اوکراین در ششم ژوئن ۲۰۱۴ پایه‌گذاری شد.

ایرنا

پنتاگون، رقابت با چین و روسیه را برنامه راهبردی ارتش امریکا خواند

وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه گفت: به رغم افزایش تهدیدات امنیتی در خاورمیانه، اما ارتش آمریکا برنامه‌های خود را بر رقابت با چین و روسیه متمرکز کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, شمال اروپا

اوکراین: با روسیه توافق نکنیم، بخش‌های شرقی را از کشور جدا می‌کنیم

یکی از مشاوران ارشد رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که چنانچه روسیه نتواند بر سر درگیری‌ها در شرق این کشور و همچنین تبادل زندانیان با کی‌یف به توافق برسد، اوکراین بخش‌های اشغالی شرقی را از باقی کشور منفک خواهد کرد.

ادامه »

اکراین, المان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فرانسه