شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن

گاردین: دستان انگلیس به خون ملت یمن آغشته است

به گزارش روزنامه گاردین در مقاله‌ای به قلم اونی جونز با عنوان “دستان انلگیس به خاطر یمن به خون آغشته است”، به بررسی اعتراض ها به فروش سلاح‌های انگلیسی به عربستان پرداخت که از آن در جنگ این کشور علیه یمن استفاده می شود.

 

جونز نوشت: به طور طبیعی کودکان در جای جای دنیا، وقتی کاغذ و مداد رنگی به دست می گیرند، بمب و اجساد نقاشی نمی کنند؛ اما اخیرا با کودکان یمنی در یکی از اردوگاههای آوارگان در شاخ آفریقا ملاقات کردم و از نقاشی های آنها شوکه شدم.

 

وی افزود: یکی از این نقاشی ها، هواپیمایی جنگی را نشان می داد که روی مردم بمب می ریخت و در کنار آن تعدادی کشته و زخمی همراه با جوی خون مشاهده می شود و یک کودک نیز در کنار یکی از اجساد نشسته بود و گریه می کرد.

 

این نویسنده تاکید کرد: جنگ بیش از دوساله در یمن تاکنون 10 هزار قربانی غیرنظامی گرفته و این کشور را در بحران انسانی خطرناکی فرو برده است.

 

وی افزود: ائتلاف تحت سرکردگی عربستان مسئول قتل اکثریت قربانیان غیرنظامی است و برخی از آنها با سلاح های انگلیسی از جمله بمب های خوشه‌ای به قتل رسیده‌اند.

 

جونر تصریح کرد: دولت انگلیس همه دلایل و شواهد استفاده از سلاح های انگلیسی از سوی عربستان در جنایت علیه غیرنظامیان در یمن را نادیده گرفته است که این وضعیت باعث می شود تا دستان انگلیس به خون آغشته باشد.

 

وی در پایان تاکید کرد: نظرسنجی در انگلیس نشان می دهد که دو سوم انگلیسی ها با فروش سلاح به عربستان مخالفت هستند.
تسنیم

عربستان سعودی سرمایه گذاری در آمریکا را متوقف می‌کند

عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.   به گزارش “اسپوتنیک” به نقل از وال‌استریت ژورنال، عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. بازنگری عربستان

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی