در حمله پهپادی ارتش یمن چهار فرمانده نظامی وابسته به‌منصورهادی کشته شدند

بنا بر گزارش المسیره، در پی این انفجار عبدالله النخعی، رئیس ستاد مشترک دولت مستعفی یمن ،صالح الزندانی، معاون وی، محمد صالح طماح، رئیس دستگاه اطلاعات دولت مستعفی و ثابت جواس، از دیگر فرماندهان نظامی این دولت زخمی شدند.   در این گزارش آمده عملیات مذکور پس از رصد دقیق تحرکات نیروهای متجاوز در داخل

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, یمن

رای الیوم: عربستان پرچم‌های سوریه را جایگزین پرچم‌های مخالفان سوری کرده است

ریاض پس از هفت سال حمایت تسلیحاتی و معنوی از مخالفان سوری حالا به آنها اطلاع داده پرچم‌های اپوزیسیون سوریه را از تمامی مناطق عربستان جمع‌آوری کرده است.

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عربستان سعودی

دعوت سفارت آمریکا در ریاض به برگزاری تظاهرات در عربستان

سفارت آمریکا در عربستان به تازگی ویدئویی در حساب توییتری خود منتشر کرد که علاوه بر اینکه با واکنش‌هایی از سوی سعودی ها روبرو شد، توجه تحلیلگران را نیز به خود مشغول کرد.

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

عربستان و امارات ارز دیجیتالی مشترک راه‌اندازی می‌کنند

به گزارش یورونیوز، «مبارک راشد منصوری» رئیس بانک مرکزی امارات در جریان سخنرانی خود در کنفرانس تکنولوژی مالی در دوبی اعلام کرد که این بانک در حال کار بر روی یک برنامه استراتژیک به منظور توسعه فناوری مالی است که توسط یک چارچوب قانونی و تنظیم مقررات، پشتیبانی خواهد شد.

ادامه »

اقتصادی, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

گاردین: دستان انگلیس به خون ملت یمن آغشته است

به گزارش روزنامه گاردین در مقاله‌ای به قلم اونی جونز با عنوان “دستان انلگیس به خاطر یمن به خون آغشته است”، به بررسی اعتراض ها به فروش سلاح‌های انگلیسی به عربستان پرداخت که از آن در جنگ این کشور علیه یمن استفاده می شود.

 

جونز نوشت: به طور طبیعی کودکان در جای جای دنیا، وقتی کاغذ و مداد رنگی به دست می گیرند، بمب و اجساد نقاشی نمی کنند؛ اما اخیرا با کودکان یمنی در یکی از اردوگاههای آوارگان در شاخ آفریقا ملاقات کردم و از نقاشی های آنها شوکه شدم.

 

وی افزود: یکی از این نقاشی ها، هواپیمایی جنگی را نشان می داد که روی مردم بمب می ریخت و در کنار آن تعدادی کشته و زخمی همراه با جوی خون مشاهده می شود و یک کودک نیز در کنار یکی از اجساد نشسته بود و گریه می کرد.

 

این نویسنده تاکید کرد: جنگ بیش از دوساله در یمن تاکنون 10 هزار قربانی غیرنظامی گرفته و این کشور را در بحران انسانی خطرناکی فرو برده است.

 

وی افزود: ائتلاف تحت سرکردگی عربستان مسئول قتل اکثریت قربانیان غیرنظامی است و برخی از آنها با سلاح های انگلیسی از جمله بمب های خوشه‌ای به قتل رسیده‌اند.

 

جونر تصریح کرد: دولت انگلیس همه دلایل و شواهد استفاده از سلاح های انگلیسی از سوی عربستان در جنایت علیه غیرنظامیان در یمن را نادیده گرفته است که این وضعیت باعث می شود تا دستان انگلیس به خون آغشته باشد.

 

وی در پایان تاکید کرد: نظرسنجی در انگلیس نشان می دهد که دو سوم انگلیسی ها با فروش سلاح به عربستان مخالفت هستند.
تسنیم

عربستان سعودی سرمایه گذاری در آمریکا را متوقف می‌کند

عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.   به گزارش “اسپوتنیک” به نقل از وال‌استریت ژورنال، عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. بازنگری عربستان

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی