رئیس اجرایی دولت افغانستان، «اشرف غنی» را متهم به عوام فریبی کرد

عبدالله در واکنش به‌ آغاز روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی گفت: با درج واژه افغان به‌عنوان ملیت مشکلی ندارم اما آغاز روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی بدون تفاهم و در آستانه انتخابات اقدامی عوام فریبانه است.

ادامه »

افغانستان, جهان, خبر, سیاسی

گاردین: استراتژی ترامپ در افغانستان سبب گسترش ناامنی شده است

یک نشریه انگلیسی تصریح کرد که استراتژی ترامپ در افغانستان به جای توقف خشونت و برقراری صلح نتیجه عکس داشته و سبب گسترش ناامنی در این کشور شده است.

 

روزنامه انگلیسی «گاردین» در یادداشتی با اشاره به حملات انتحاری اخیر در افغانستان تصریح کرد این تحولات بار دیگر نگاه‌ها را بر ادامه ناکامی‌های آمریکا برای برقراری ثبات در افغانستان متمرکز کرده است.

 

گاردین هر اقدام جدید گروه‌های تروریستی در افغانستان و کشتار غیرنظامیان افغان را تضعیف کننده اقتدار دولت اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در این کشور و در سطح بین‌الملل دانست.

 

این نشریه انگلیسی نوشت که استراتژی ترامپ با تکیه بر افزایش حملات هواپیماهای بدون سرنشین، افزایش بمباران و عملیات نیروهای ویژه برای مبارزه با تروریسم به جای کاهش خشونت و برقراری صلح نتیجه عکس داده و سبب گسترش ناامنی‌ها در افغانستان شده است.

 

در ادامه یادداشت گاردین آمده است: در غیاب یک استراتژی جامع از جانب آمریکا، این تهدید برای افغانستان وجود دارد که این کشور به یک مرکز بزرگ آموزشی و آزمایش تسلیحاتی برای نیروهای آمریکایی تبدیل شود.

تسنیم

داعش و اندیشه خلافت خراسان در افغانستان

شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه ، وجود فضا و زمینه مناسب برای حضور در افغانستان سبب شده است تا این کشور را محل مناسبی برای فعالیت و خودنمایی خود برگزیند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, پاکستان, تروریسم, جهان, چک, سوریه, عراق

آیا آستانه و تاشکند به سمت نزدیکی به آمریکا حرکت می‌کنند؟

روزنامه «پراودا» در تحلیلی نوشته است: در حالی که روسیه در جبهه دیپلماتیک در حال جنگ با آمریکا و انگلیس است، متحدان نزدیکش در جامعه مشترک المنافع به تدریج در حال نزدیک شدن به واشنگتن هستند. قزاقستان از قطعنامه پیشنهادی روسیه که تجاوز نظامی آمریکا به سوریه را محکوم می کرد، حمایت نکرد. در جمهوری

ادامه »

ازبکستان, اسیای مرکزی, امریکا, جهان, خبر, روسیه, قزاقستان