چهارمین کانادایی در چین به اعدام محکوم شد

در حالی که کمتر از ۲۴ ساعت پیش یک شهروند کانادایی به جرم تولید و نگهداری مواد مخدر در چین حکم اعدام گرفت امروز جمعه نیز دادگاهی در فوشان واقع در استان گواندونگ در جنوب چین یک تبعه دیگر کانادا را به جرمی مشابه به اعدام محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, قضایی, کانادا

واشنگتن پست: هوک به دلیل شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران کنار گذاشته شد

روزنامه واشنگتن پست بامداد جمعه در مورد کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه امریکا در امور ایران نوشت: وی به علت شکست سیاست‌های راهبردی آمریکا در قبال ایران گنار گذاشته شد. 

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, ونزوئلا

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و نگرانی از خشونت و آشوب

از ۵۹۰۰ آمریکایی، ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان (از جمله ۲۹ درصد جمهوریخواهان) تصور می‌کنند که اگر ترامپ ادعا کند به دلیل وقوع تقلب گسترده انتخابات را باخته، اشکالی ندارد که از ترک کاخ سفید امتناع ورزد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, انگلستان, برزیل, جهان, گزارش

هر ۱۵ ثانیه یک نفر در اثر ویروس کرونا در جهان می‌میرد

طبق داده‌های دو هفته گذشته تقریبا در هر ۲۴ ساعت ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. این عدد در هر ساعت به ۲۴۷ فوتی می‌رسد

ادامه »

استرالیا, اسراییل, اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, برزیل, جهان, حقوق بشر, خبر, ژاپن, سودان

گاردین؛ آمریکایی‌ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند

ترس و نگرانی از ویروس کرونا در آمریکا به شکلی جدی خود را نشان داده‌ است. بازارهای بورس این کشور به طور گسترده‌ای با نوسان‌های قیمتی روبرو هستند. مغازه‌ها از مواد شوینده و ضد عفونی کننده دست‌ها خالی شده‌اند و خیابان‌های محله‌های چینی‌ها تقریبا خالی است.

 

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، کارشناسان بهداشتی می‌گویند دلیل بسیار موجهی برای نگرانی وجود دارد اما نه به این دلیل که مردم قادر به دسترسی به شوینده‌ها یا ذخیره مواد غذایی در صورت اپیدمی شدن این بیماری نیستند اما آنچه به طور جدی آنها را نگران می‌کند این است که آیا سیستم بهداشتی و پزشکی آمریکا برای برخورد با موج این بیماری آمادگی دارد یا خیر؟

 

کارشناسان می‌گویند: نگرانی جدی از عدم هماهنگی و نیروی آزموده وجود دارد و اینکه این سیستم در کل به ارتباطات بسیار موثرتر نیازمند است. در حال حاضر نمی‌توان پیش بینی کرد که کرونا ویروس تا چه اندازه در آمریکا شیوع پیدا کرده، اولین مورد این بیماری در آمریکا در میان کسانی گزارش شد که هیچ پیشینه‌ای از مسافرت یا تماس با بیماران کرونایی نداشتند.

 

مرکز کنترل و ممانعت از بیماری‌ها در آمریکا دستورالعمل‌هایی برای بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و افراد مرتبط با این مراکز برای جلوگیری از گسترش هر گونه شیوع این بیماری منتشر کرده است. تمامی بیمارستان‌ها برای فراگیری این بیماری طرح‌هایی دارند که گفته‌اند آنها را به اجرا خواهند گذاشت.

 

ویلیام شافنر، استاد علوم بیماری‌های مسری در دانشگاه وندربیلت می‌گوید: تمامی نهادها باید به همه درباره انجام اقدامات محافظتی آموزش لازم را بدهند و باید پروتکل‌های ارائه شده برای مقابله با این بیماری و بیماری‌های تنفسی نظیر کرونا ویروس آموزش داده شود اما برخی از پرستاران در مراکز بیمارستانی می‌گویند آموزش و اطلاعات به آنها ارائه نشده است.

 

یک بررسی در میان ۱۰۰۰ پرستار کالیفرنیا که بزرگترین اتحادیه پرستاران این کشور است نشان می‌دهد که ۴۷ درصد پرستاران مطمئن نیستند که بیمارستان آنها طرحی یا جایی برای ایزوله کردن بیماران مبتلا به کرونا ویروس داشته باشد. تقریبا نیمی از آنها اطمینان ندارند که بیمارستان‌هایشان پرسنل کافی و تجهیزات حفاظتی نظیر ماسک برای حفاظت از کارمندان در صورت افزایش تعداد مبتلایان داشته باشد. یکی از پرستاران کالیفرنیایی و دبیر انجمن پرستاران کالیفرنیا می‌گوید: ما جدا در مورد اینکه به پرستاران اطلاعات مرتبط در این خصوص داده نشده نگران هستیم. اطمینان از اینکه پرستاران اقلام حفاظتی برای رویارویی با بیماران کرونا ویروس را داشته باشند از بالاترین نگرانی‌های ماست. به ما گفته می‌شود که مثلا باید یک نوع گان خاص برای مقابله با بیماران کرونایی پوشیده شود اما این گان‌ها به ما داده نمی‌شود و اینجاست که نگرانی بروز می‌کند حفاظت از تیم بهداشتی و پزشکی از نگرانی‌های اصلی ماست.

با‌ توجه به‌ نتایج آرای۱۴ ایالت؛ «جو بایدن» پیروز انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در «سه‌شنبه بزرگ» شد

نتایج کلی به دست‌آمده از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در روز موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» حاکی از آن است که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا با کسب ۴۷ درصد آراء و ۵۶۶ موکل انتخاباتی موفق به پیروزی در این انتخابات شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

توطئه (کودتای) دمکرات‌ها برای به شکست کشاندن سندرز

در پی افزایش محبوبیت برنی سندرز ، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات دوره آتی ریاست جمهوری آمریکا، که خواهان برخی تغییرات پایه‌ای به سود طبقات و اقشار کم در آمد جامعه است، تبلیغات و اقدام های فراوانی نه تنها از سوی جمهوری خواهان بلکه حتی از سوی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات صورت می‌گیرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, سیاسی