شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

گابریل: بزرگترین وظیفه اروپا به‌جای سرمایه‌گذاری در جنگ سرمایه‌گذاری در صلح است

گابریل افزود: بزرگترین وظیفه اروپا این است که به جای سرمایه گذاری در جنگ در صلح سرمایه گذاری کند و آلمان باید قدرت صلح باقی بماند و به ماشین اسلحه تبدیل نشود. این مسئله همچنین در مبارزات انتخاباتی مطرح است. این مسئله مطرح است که با روند تبعیت از سیاست نظامی گری ترامپ مقابله کنیم.

 

“زیگمار گابریل”، وزیر امور خارجه آلمان در مقاله‌ای که در روزنامه “راینیشن پست به چاپ رسیده است به برخی مسائل و بحران های بین‌المللی از جمله بحران کره شمالی پرداخته و اظهار داشت که این مناقشات نشان می دهد ما در دوران خطرناکی زندگی می کنیم.

 

وی در ادامه تاکید کرد که زمانی که جنگ سرد به پایان رسید من 32 سال داشتم. در آن زمان همه فکر می کردند حالا مسابقه تسلیحاتی به پایان رسیده و صلح بزرگ فرا می رسد. امروز ما متوجه می شویم که نه تنها دوران جنگ سرد با روسیه بازگشته است، بلکه در هر نقطه از جهان جنگ های گرم واقعی وجود دارد. درگیری های داخلی، ترور و رویارویی بین کشورها متاسفانه به روزمرگی تبدیل شده است و بر خلاف دوران رویارویی بین شرق و غرب این اختلافات و جنگ ها به مراتب گیج کننده تر و کنترل آن دشوارتر است.

 

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه این مقاله نوشت: مسئله این است که ما چگونه باید به این مسئله واکنش نشان دهیم؟ پاسخ رئیس جمهور آمریکا ارتقاء تسلیحات است. حتی ترامپ پارا از این هم فراتر گذاشته و هزینه های نظامی را افزایش داده و همزمان کمک های توسعه ای و هزینه های اجتماعی را پایین می آورد.

 

گابریل در ادامه گفت: اگر کسی یک سال پیش به من می گفت که صدر اعظم آلمان و حزب وی همین راه مصیبت بار را دنبال می کنند من آن را غیر ممکن دانسته و نقدی اغراق آمیز می دانستم. اما حقیقت این است که دقیقا همین اتفاق افتاده است. مرکل و احزاب متحد مسیحی و حالا همچنین لیبرال دموکرات ها می خواهند دستورات و دیکته های ترامپ را دنبال کنند و هزینه های تسلیحاتی آلمان را دو برابر کنند. ما باید بیش از 70 میلیارد یورو را هر ساله با توجه به خواسته های مرکل و ترامپ برای تسلیحات هزینه کنیم و از آنجایی که این پول زیادی است ( فرانسه به عنوان قدرت هسته ای تنها 40 میلیارد در سال را صرف هزینه های نظامی می کند) کارشناس مالی وزارت دارایی آلمان اعلام کرده است که برای این منظور باید در بوجه اجتماعی صرفه جویی کنیم. البته مرکل این مسئله را رد کرده است اما چه کسی باور می کند؟ مرکل کمی قبل از برگزاری انتخابات دور قبل هم لغو خدمت سربازی وتعطیلی نیروگاه های هسته‌ای را شدیدا رد کرد اما کمی بعد از آن دقیقا عکس آن را انجام داد.

 

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه این مقاله تاکید کرد که تبعیت از سیاست ارتقاء تسلیحات ترامپ غلط و غیر ضروری است. جدای از این واقعیت که ناتو هرگز چنین تصمیمی را نگرفته است همچنین عقل آدمی نیز در مقابل این راه نادرست قرار دارد. اروپا حدود نیمی از هزینه های دفاعی آمریکا را برآورده می کند اما تنها 15 درصد از آنن بهره وری می کند. اگر ما بهتر با هم همکاری کنیم تا به هدر رفتن پول ها پایان دهیم همگی می توانیم در اروپا به جای اینکه هزینه های تسلیحاتی را افزایش دهیم پول پس انداز کنیم. آلمان هم بهتر است به جای دو برابر کردن این هزینه ها بهره وری را دو برابر کند.

 

البته اینکه ارتش آلمان به حمایت بیشتری نیاز دارد برای من هم امری واضح است. ما باید نیروهای خود را بهتر تجهیز کرده و پرداختی به آن ها را افزایش دهیم اما این چیزی غیر از افزایش دو برابر هزینه های تسلیحاتی است.

 

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه تاکید کرد که تنها با سلاح و نظامی گری امنیت و پایداری ایجاد نمی شود. تنها توسعه پایدار، مبارزه با گرسنگی، بدبختی و دولت های فاسد و شانس بهتر برای انسان ها را صلح پایدار ایجاد می کند.

 

گابریل افزود: بزرگترین وظیفه اروپا این است که به جای سرمایه گذاری در جنگ در صلح سرمایه گذاری کند و آلمان باید قدرت صلح باقی بماند و به ماشین اسلحه تبدیل نشود. این مسئله همچنین در مبارزات انتخاباتی مطرح است. این مسئله مطرح است که با روند تبعیت از سیاست نظامی گری ترامپ مقابله کنیم.

 

گابریل در بخش دیگری از این مقاله تنها حرکت کردن در مسیر بازداردگی در قبال روسیه را رد کرده و گفت: ما به یک تلاش مشترک در مسیر کنترل تسلیحات نیاز داریم و همه اروپاییان و روس ها از چنین رویکردی سود خواهند برد.

 

گابریل همچنین به بحران کره شمالی پرداخته و تکیه کره شمالی بر قدرت بمب هایش را عاملی برای تزلزل تمام منطقه دانسته و درباره عواقب آن برای اروپا هشدار داده وراه حل این اختلافات را تنها مذاکره دانست.

 

وی همچنین بر لزوم دنبال کردن روند خلع سلاح های اتمی بخصوص از طرف روسیه و آمریکا تاکید کرده و گفت: هدف طولانی مدت ما باید این باشد که سلاح های هسته ای تاکتیکی باقی مانده در اروپا خارج شوند. این امر تنها زمانی محقق می شود که ما بالاخره پیشرفت های آشکاری در زمینه خلع سلاح داشته باشیم.

 

گابریل در بخش پایانی این مقاله بر لزوم مذاکره و موضع آشکاربرای حل مسائل تاکید کرده و همچنین گفت: ما باید خود را از این منطق شیطانی که بر اساس آن سلاح امنیت می آورد جدا کنیم. این طرز فکر انسان هایی مانند ترامپ است که همچنین می خواهد آن را به شرکای خود در ناتو هم تحمیل کند. متاسفانه من می ترسم که خانم مرکل دقیقا بعد از انتخابات این رویکرد را دنبال کند و میلیاردها دلار را برای خوشامد ترامپ در زمینه تسلیحات به هدر دهد. این سرخم کردن در برابر ترامپ با حزب سوسیال دموکرات وجود نخواهد داشت. این طور نمی تواند باشد که ما انرژی، ایده و پول خود را بخصوص در توسعه سیستم های تسلیحاتی قرار دهیم. حداقل همین میزان تلاش را ما باید برای رویکرد خلع سلاح به کار گیریم. آلمان باید پیشگام خلع سلاح و نه دنباله رو روند ارتقاء تسلیحات باشد.

تسنیم

 

جرمی کوربین: اقدام ترزامی درباره حقوق بازنشستگی شرم آور است

«جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر انگلیس اعلام کرد: اقدام «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در خصوص حقوق های بازنشستگی شرم آور است.   کوربین در توئیتر خود نوشت: این شرم آور است که ترزا می به حقوق بازنشستگی ۳۶.۹ میلیون نفر حمله میکند، و این درصورتی است که ۵۰ هزار نفر از این افراد جزو

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر

گابریل: مرکل و حزب دموکرات مسیحی آلمان تبدیل به عروسک ترامپ شده‌اند

وزیر امور خارجه آلمان با انتقاد از دنباله روی صدراعظم این کشور از اقدامات «ترامپ» بویژه در حوزه نظامی، «مرکل» و حزب حاکم آلمان را به عروسکی در دستان ترامپ تشبیه کرد.   به گزارش مهر به نقل از دویچه وله، «ریگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان که حزب وی یعنی سوسیال دموکرات در انتخابات

ادامه »

المان, امریکا, جهان, خبر

رهبر حزب کارگر انگلیس، آمریکا و کره شمالی را به آرامش فراخواند

جرمی کوربین رهبر چپ‌گرای حزب کارگر و از فعالان ضد جنگ انگلیس روز جمعه طی اظهاراتی، در پی افزایش تنش‌های لفظی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ توصیه کرد که طرفین ‘خونسردی خود را حفظ کنند’.   جرمی کوربین بیان داشت: نمی‌توان به‌راحتی در رابطه با سلاح هسته‌ای صحبت کرد، چون انفجار هسته‌ای محصور به مرزهای یک

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, کره شمالی

آلمان دوربین‌های شناسایی خودکار چهره در اماکن عمومی نصب می‌کند

به نقل از نشریه “فوکوس” “آلمان”، وزارت کشور، پلیس آلمان و اداره فدرال پلیس جنایی آلمان می خواهند به مدت شش ماه با دوربین های نظارتی و نرم افزارهای کامپیوتری سیستم شناسایی خودکار چهره در اماکن عمومی را مورد بررسی قرار دهند.   انتقادات زیادی به این طرح دولت آلمان وارد شده و از قدم

ادامه »

المان, جهان, حقوق بشر, خبر