کوربین: لندن باید به حمایت از سعودی‌ها در یمن پایان دهد

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس که مخالف دولت محافظه کار این کشور نیز به شمار می رود، در پیامی توئیتری و در واکنش به جنایت اخیر سعودی ها در حمله به اتوبوس حامل کودکان یمنی در صعده نوشت: این تازه‌ ترین جنایت در جنگ تحت هدایت سعودی‌ ها در یمن است؛ جنگی که انگلستان از آن پشتیبانی و حمایت تسلیحاتی می‌ کند.

 

رهبر حزب کارگر انگلیس ادامه داد: حمایت انگلیس از این درگیری و بحران انسانی ناشی از آن باید پایان یابد.

 

این در حالی است که حمله وحشیانه ائتلاف سعودی به یک اتوبوس حامل کودکان دانش آموز در استان صعده و شهادت و زخمی شدن ده ها تن در جریان آنها خشم و نفرت جهانیان را برانگیخته است.
مهر

وزارت دفاع یمن: بمبی که کودکان یمنی را هدف قرار داد امریکایی و از نوع MK82 بوده است

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المسیره، مردم یمن به منظور محکومیت جنایت اخیر عربستان سعودی علیه دانش‌آموزان بی‌گناه شهر ضحیان در استان‌های مختلف تظاهرات کردند.

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یمن

پشت پرده تنش بین عربستان و کانادا فاش شد

مخالفان رژیم سعودی با افشای پشت پرده تنش در روابط ریاض و اوتاوا، دلیل اصلی بروز این تنش را مخالفت وزارت خارجه کانادا با درخواست ولیعهد عربستان اعلام کردند.   حساب کاربری ‘العهد الجدید’ در توئیتر درباره علت اصلی بحران نوشت: وزارت خارجه عربستان از وزارت خارجه کانادا دو موضوع را خواسته بود، یکی اینکه

ادامه »

امریکای شمالی, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر

گاردین: عربستان و اسرائیل با مشارکت انگلیس مردم را می‌کشند

تارنمای روزنامه گاردین نوشت: کشتار مردم غیر نظامی در یمن و سرزمین های فلسطین توسط عربستان و اسرائیل با حمایت و سلاح های انگلیس صورت می گیرد و رسانه ها در برابر آن سکوت کرده اند.

ادامه »

اسراییل, انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فلسطین

سندرز: آمریکا شریک جنایات عربستان در یمن است

برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی نسبت به جنایت اخیر عربستان با قتل عام ۲۹ کودک یمنی واکنش نشان داده و آمریکا را در این جنایت همدست دانست.   برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی که سابق بر این عضو حزب دموکرات بود اما بعدا از این حزب جدا و مستقل شد، در پستی در توئیتر خود

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی