رئیس جمهوری اتریش: دوره استعمار آمریکا بسر رسیده است

به گزارش خبرگزاری اتریش، «الکساندر فان در بلن» رئیس‌جمهوری اتریش در سخنانی در وین ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا در قبال اروپا گفت: واشنگتن همانند یک مستعمره با اروپا برخورد می‌کند، اقدامی که به هیچ وجه صحیح نیست. اروپا مستعمره آمریکا نیست.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, خبر, غرب اروپا

حزب کمونیست بریتانیا: حل بحران سیاسی- اقتصادی بریتانیا منوط به خروج از اتحادیهٔ اروپا است!

در هفته‌های اخیر، بریتانیا در یافتن راه‌حلی قانونی برای اجرای نتیجهٔ همه‌پرسی ۲۳ ژوئن سال ۲۰۱۶ در مورد عضویت و ماندن در اتحادیهٔ اروپا با شرایطی بحرانی روبرو بوده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, ایران, جهان, سوریه, غرب اروپا, فلسطین, مصاحبه و گفتگو

معاون نخست وزیر ایتالیا: صندوق بین‌المللی پول خطری برای اقتصاد جهان است

‘متئو سالوینی’ معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا در واکنش به پیش‌بینی منفی صندوق بین‌المللی پول در مورد رشد اقتصادی رم در سال جاری، افزود: صندوق بین‌المللی پول خطری برای اقتصاد جهان است.   پبش‌بینی‌های منفی صندوق بین‌المللی پول در مورد رشد اقتصادی ایتالیا در سال 2019 و اینکه این کشور تهدیدی برای اقتصاد

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, غرب اروپا

کوربین: طرح «برگزیتِ» نخست‌وزیر، شکست سنگینی خورده است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پس از سخنان اولیه «ترزا می» درباره طرح اصلاح شده یا «پلان بی» خروج لندن از اتحادیه اروپا موسوم به «برگزیت»، هم اکنون «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر این کشور در مخالفت با نخست وزیر انگلیس در حال سخنرانی است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

امروز در دهمین شنبه اعتراضات در فرانسه/ پلیس فرانسه با اسلحه فلش بال ۱۴ نفر از معترضان را نابینا کرده است

بر اساس گزارش روزنامه‌ محلی لیبراسیون ۶۹ نفر به دلیل استفاده از گاز اشک آور در اعتراضات زخمی شده و ۱۴ نفر چشمان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

کوربین: به دانش‎آموزان از بی‎عدالتی امپراطوری بریتانیا بگویید

به نقل از تلگراف، جرمی کوربین رهبر حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس قرار است امروز در مراسم سخنرانی که در شهر بریستول به مناسبت بزرگداشت تاریخ سیاه‌پوستان برگزار می‌شود؛ پیشنهادی را مطرح کند مبنی بر اینکه از این پس، مدارس انگلیسی مطالبی را درباره بی‌عدالتی‌های عمیق امپراطوری بریتانیا تدریس کنند.

 

وی بر این باور است که با تدریس دروسی درباره تاریخ سیاه‌پوستان، امپراطوری بریتانیا، استعمار و برده‌داری می‌توان از بابت درک این مفاهیم از سوی نسل آینده اطمینان حاصل کرد.

 

به گفته وی، بزرگداشت تاریخ سیاه‌پوستان فرصتی است تا نقش عظیم این اقلیت نژادی در تاریخ بریتانیا را پاس بداریم.

 

این درحالی است که انتظار می‌رود اظهارات وی به مذاق حزب حاکم محافظه‌کار چندان خوش نیاید به‌ویژه آنکه لندن حق شهروندی افرادی را که در سال‌های ۱۹۵۰و ۱۹۶۰ به همراه والدین خود از کشورهای مشترک‌المنافع به انگلیس مهاجرت کرده‌اند؛ زیر سوال برده است. این افراد که به نسل «ویندراش» معروف هستند، نام خود را از کشتی می‌گیرند که با آن در روز ۲۲ ژوئن ۱۹۴۸ به خاک انگلیس رسیدند. مهاجران مسافر کشتی ویندراش شامل کارگرانی از کشورهای جامائیکا، ترینیداد، توباگو و دیگر جزایر کارائیب بودند که به علت قحطی نیروی کار بعد از جنگ جهانی دوم، به انگلیس آورده شدند.

مهر

فیلم منتشر شده از لحظه ورود خاشقجی و گروه امنیتی سعودی به‌کنسولگری استانبول+ ویدئو

شبکه‌های ترکیه ویدئوهایی را منتشر کرده‌اند که لحظه ورود روزنامه‌نگار سعودی به کنسولگری عربستان در استانبول در تاریخ دوم ماه جاری را نشان می‌دهند.

ادامه »

ترکیه, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا

واشنگتن پست؛ دستورات بازداشت یا قتل خاشقجی از سوی مقامات عالی عربستان صادر شده بود

روزنامه واشنگتن پست نوشت که مقامات اطلاعاتی آمریکا تماس‌های دو مسؤول عربستانی درباره جمال خاشقجی را شنود کرده بودند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جنوب غرب آسیا, چین, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی

تظاهرات اعتراض‌آمیز گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت فرانسه

به گزارش خبرگزاری رویترز، کنفدراسیون کارگری و اتحادیه نیروی کار در فرانسه امروز سه شنبه به همراه ۲ اتحادیه دانشجوئی در این کشور در حال برگزاری راهپیمائی گسترده اعتراض آمیزی علیه سیاست های دولت این کشور هستند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

گاردین ابعاد تازه‌ای از جزئیات پرونده روزنامه‌نگار سعودی را فاش کرد

مسؤولان ترکیه گفتند، قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار برجسته عربستانی در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول به دست تیمی ویژه که از ریاض آمده بودند، انجام شده است.

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا