کوبا خطاب به آمریکا: دست از سیاسی کردن حملات به‌اصطلاح صوتی بردارید

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از شینهوا، هیات‌های آمریکایی و کوبایی روز سه شنبه در واشنگتن برای مذاکرات درباره بررسی همکاری میان پلیس‌های دو کشور دیدار داشتند.

 

وزارت امور خارجه کوبا اعلام کرد: هیات کوبایی به دولت آمریکا تاکید کرده تا از سیاسی کردن پرونده‌های مربوط به حملات به اصطلاح صوتی دست بردارد چون این مساله به توجیهی برای تصویب اقدامات یکجانبه بدل شده که بر فعالیت سفارتخانه‌های دو کشور اثر می‌گذارد.

 

(به ادعای آمریکا) در بازه زمانی نوامبر 2016 تا اوت 2017 بیش از 20 دیپلمات آمریکایی در حملاتی که دولت واشنگتن آنها را صوتی نامید، در کوبا آسیب دیدند.

 

این رخداد به بسته شدن بخشی از سفارت آمریکا در هاوانا و اخراج 15 دیپلمات کوبایی از آمریکا و همچنین توقف صدور ویزای آمریکا در هاوانا منجر شد.

 

کوبا این اتهام را رد و به دولت آمریکا تاکید کرد تا شواهدی را درباره این حملات ادعایی ارائه کند.

 

روز سه شنبه هیات کوبایی تاکید کرد که پس از یک سال تحقیقات از سوی آژانس‌های متخصص کوبایی و آمریکایی، هیچ شواهدی یا نتیجه علمی برای تایید این حملات به دست نیامده است.

 

با وجود اینکه کوبا اتهامات آمریکا را رد کرده، باز هم بر تعهداتش در همکاری با مقام‌های آمریکایی برای مشخص کردن این وضعیت تاکید دارد.

 

اخیرا امریکا این ادعا را در ارتباط با سفارت این کشور در چین نیز کرده است. امریکا با استفاده از این بهانه اهداف سیاسی خاصی را دنبال می‌کند.

 

رهبر کره شمالی برای کاسترو پیام شخصی ارسال کرده است

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، ری سو یونگ، معاون رهبر حزب کارگران کره شمالی در ۵ ژوئیه سال جرای میلادی با رائول کاسترو، رهبر حزب حاکم کمونیست کوبا گفتگو داشته است.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, کره شمالی, کوبا

یک دادگاه تجدیدنظر در برزیل به‌آزادی داسیلوا رییس‌جمهور پیشین این کشور رای داد

به گزارش یورونیوز یک دادگاه تجدید نظر در برزیل روز یکشنبه به آزادی لولا داسیلوا، رییس جمهور پیشین این کشور رای داد. آقای داسیلوا از ۷ ماه آوریل به جرم فساد در زندان به‌سر می‌برد.

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر

چین ۲۵۰ میلیون دلار در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه‌گذاری می‌کند

به گزارش شبکه بلومبرگ، ‘سیمون زرپا’ وزیر دارایی ونزوئلا روز گذشته اعلام کرد که چین در صنعت نفت ونزوئلا سرمایه گذاری می کند. وی این موضوع را پس از دیدار با مقامات بانک توسعه چین و شرکت ملی نفت چین اعلام کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, چین, خبر, ونزوئلا