مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

رئیس‌جمهوری مکزیک: دیوار مرزی موضوع داخلی آمریکا است/ با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم

به گزارش اسپوتنیک، «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» (Andres Manuel Lopez Obrador) رئیس جمهوری مکزیک امروز چهارشنبه اعلام کرد که حاضر نیست در نشستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به رایزنی درباره دیوار مرزی میان دو کشور بپردازد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, مکزیک

کوبا خطاب به آمریکا: دست از سیاسی کردن حملات به‌اصطلاح صوتی بردارید

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از شینهوا، هیات‌های آمریکایی و کوبایی روز سه شنبه در واشنگتن برای مذاکرات درباره بررسی همکاری میان پلیس‌های دو کشور دیدار داشتند.

 

وزارت امور خارجه کوبا اعلام کرد: هیات کوبایی به دولت آمریکا تاکید کرده تا از سیاسی کردن پرونده‌های مربوط به حملات به اصطلاح صوتی دست بردارد چون این مساله به توجیهی برای تصویب اقدامات یکجانبه بدل شده که بر فعالیت سفارتخانه‌های دو کشور اثر می‌گذارد.

 

(به ادعای آمریکا) در بازه زمانی نوامبر 2016 تا اوت 2017 بیش از 20 دیپلمات آمریکایی در حملاتی که دولت واشنگتن آنها را صوتی نامید، در کوبا آسیب دیدند.

 

این رخداد به بسته شدن بخشی از سفارت آمریکا در هاوانا و اخراج 15 دیپلمات کوبایی از آمریکا و همچنین توقف صدور ویزای آمریکا در هاوانا منجر شد.

 

کوبا این اتهام را رد و به دولت آمریکا تاکید کرد تا شواهدی را درباره این حملات ادعایی ارائه کند.

 

روز سه شنبه هیات کوبایی تاکید کرد که پس از یک سال تحقیقات از سوی آژانس‌های متخصص کوبایی و آمریکایی، هیچ شواهدی یا نتیجه علمی برای تایید این حملات به دست نیامده است.

 

با وجود اینکه کوبا اتهامات آمریکا را رد کرده، باز هم بر تعهداتش در همکاری با مقام‌های آمریکایی برای مشخص کردن این وضعیت تاکید دارد.

 

اخیرا امریکا این ادعا را در ارتباط با سفارت این کشور در چین نیز کرده است. امریکا با استفاده از این بهانه اهداف سیاسی خاصی را دنبال می‌کند.

 

با قول مبارزه با فساد و بهبود زندگی زحمتکشان «آملو» پیروزِ انتخابات مکزیک شد

انتخابات سراسری مکزیک برای برگزیدن رئیس‌جمهور آیندهٔ آن کشور، ۱۲۸ نمایندهٔ مجلس سنا، و ۵۰۰ نمایندهٔ مجلس نمایندگان در روز یکشنبه ۱۰ تیر ۹۷ برگزار شد. این انتخابات یکی از گسترده‌ترین انتخاباتی بود که در تاریخ مکزیک برگزار شد چون در همان روز، انتخابات استانی و شهرداری‌ها نیز برگزار شد، تا بیشتر از ۳۴۰۰ مقام

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, بولیوی, جهان, فرانسه, کاستاریکا, کوبا, مقاله, مکزیک, ونزوئلا

رهبر کره شمالی برای کاسترو پیام شخصی ارسال کرده است

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، ری سو یونگ، معاون رهبر حزب کارگران کره شمالی در ۵ ژوئیه سال جرای میلادی با رائول کاسترو، رهبر حزب حاکم کمونیست کوبا گفتگو داشته است.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, کره شمالی, کوبا

یک دادگاه تجدیدنظر در برزیل به‌آزادی داسیلوا رییس‌جمهور پیشین این کشور رای داد

به گزارش یورونیوز یک دادگاه تجدید نظر در برزیل روز یکشنبه به آزادی لولا داسیلوا، رییس جمهور پیشین این کشور رای داد. آقای داسیلوا از ۷ ماه آوریل به جرم فساد در زندان به‌سر می‌برد.

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر