کوبا: جامعه جهانی علیه مداخله آمریکا در ونزوئلا موضع گیری کند

رئیس جمهوری کوبا از جامعه جهانی خواست تا علیه مداخله آمریکا در امور سیاسی ونزوئلا موضع گیری کند.

 

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری پرنسالاتینا، ‘میگل دیاز کانل’ در صفحه توئیتر خود همچنین از جامعه جهانی خواست از آمریکا لاتین به عنوان منطقه صلح حمایت کند.

 

این درخواست در حالی مطرح شد که روز گذشته (دوشنبه) نشست گروه لیما با حضور ‘مایک پنس’ معاون رئیس جمهوری آمریکا و ‘خوان گوایدو’ رهبر مخالفان دولت کاراکاس در پایتخت کلمبیا با محوریت تحولات ونزوئلا برگزار شد تا شرکت کنندگان تحت هدایت واشنگتن بدنبال اقدامات جدید علیه دولت کاراکاس باشند.

 

همچنین ‘برونو رودریگز’ وزیر خارجه کوبا روز گذشته عنوان کرد که گروه لیما قاطعانه با هرگونه اقدام نظامی علیه ونزوئلا مخالف است.

 

رودریگز در توئیتی نوشت: اگر گروه لیما در مسیر مخالفت کامل با اقدام نظامی آمریکا علیه ونزوئلا حرکت نکند، عملا مسئولیت جدی تاریخی را برای همدستی با آغاز یک جنگ امپریالیستی در قاره امریکا می پذیرد.

 

کوبا اخیرا هشدار داده بود که واشنگتن بدنبال تحمیل بیانیه ای به گروه لیما است که در آن دولت کاراکاس به ممانعت از ورود کمک های بشردوستانه متهم شده است.

 

به گزارش ایرنا، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در دیداری خارج از عرف دیپلماتیک با خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا، پیام «حمایت صد درصدی» کاخ سفید از ریاست جمهوری خودخوانده گوایدو را به وی ابلاغ کرد.

 

پنس در این دیدار که در بوگوتا پایتخت کلمبیا انجام شد، گفت که او فرستاده «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای حمایت از شکل‌گیری دولت موازی گوایدو در ونزوئلا است.

 

گوایدو نیز با تهدید «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا، ازکشورهای منطقه خواست که علیه مادورو دست به اقدام بزنند.

 

ونزوئلا می‌گوید که آمریکا با ارسال محموله‌هایی با عنوان دارو و غذا به مرزهای ونزوئلا، در تلاش برای ناتوان جلوه دادن دولت مادورو است.

با رای قاطع مردم، کوبا به سوسیالیسم آری گفت

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بر مبنای نتایجی که دوشنبه شب (به وقت محلی کوبا) اعلام شد، ۸۶ درصد از شرکت‌کنندگان یا به عبارتی نزدیک به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، به اصلاح قانون اساسی آری گفتند. ۹ درصد از شرکت کنندگان نیز رای منفی به صندوق انداختند.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

سه‌گانهٔ شرارتِ دولتِ ترامپ

با پیوستن اِلیوت آبرامز به تیم بولتون – پومپئو، سه‌گانهٔ شرارتِ دولتِ ترامپ با هدف دخالت مستقیم در رویدادهای ونزوئلا شکل گرفت.

ادامه »

اسراییل, افریقای جنوبی, السالوادور, امریکا, امریکای لاتین, پاناما, جهان, چین, روسیه, کانادا, گواتمالا, مقاله, نیکاراگوئه, ونزوئلا

راشاتودی: کامیون امدادی را مخالفان مادورو به آتش کشیدند

تارنمای شبکه خبری «راشاتودی» گزارش داد: ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد نیروهای تحت حمایت آمریکا عامل به آتش کشیده شدن یکی از کامیون‌های کاروان امدادی آمریکا به مقصد ونزوئلا بودند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

ستاره مشهور «پینک فلوید» با محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه مردم ونزوئلا، خواهان لغو این تحریم‌ها شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «راجر واترز» خواننده و ترانه سرای معروف انگلیسی و از بنیانگذاران گروه موسیقی «پینک فلوید» روز یکشنبه در یک فیلم ویدیوئی که قرار بود در گردهمایی طرفداران «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا به نمایش درآید، تحریم‌های آمریکا را به شدت محکوم و تأکید کرد که این تحریم‌ها علیه «تک تک شهروندان»

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا