کوبا برای مبارزه با کووید ۱۹، ونتیلاتور داخلی تولید می‌کند

در شرایطی که بیماری همه گیر کووید ۱۹ همچنان به سرعت در حال شیوع یافتن است، کوبا به دلیل تحریم‌ها و محاصره اقتصادی از طرف ایالات متحده  قادر به دستیابی به سیستم های تنفس مصنوعی نیست

 

به گزارش پرنسا لاتینا؛ در چنین شرایطی، یک دستگاه تنفس اضطراری جدید برای سیستم بهداشت ملی در مبارزه با ویروس کووید ۱۹  توسط مرکز علوم اعصاب کوبا طراحی شده است.

 

این مرکز از پیشرفت‌های تکنولوژیکی که قبلاً ایجاد کرده بود، برای دست‌یابی به این فن آوری استفاده کرده است.

 

این طرح در پاسخ به نیاز کوبا برای تهیه این نوع وسایل درمانی است که به دلیل تحریم‌های آمریکا، کوبا قادر به تهیه آنها از کشورهای دیگر نیست.

 

به تازگی دو شرکت بین المللی تولید این تجهیزات به عنوان شرکت های مستقر در ایالات متحده به شرکت های تابعه تبدیل شده اند و هر دو روابط تجاری خود  با کوبا را ، در شرایط شیوع ویروس کووید ۱۹، متوقف کردند.

 

به گفته مدیران این مرکز ، این دستاوردی مهم در راه استقلال  بیشتر در فناوری صنعتی کشور است ، به رغم دست یابی به چنین موفقیتی،  خوشبختانه تا به امروز به استفاده از ونتیلاتور برای معالجه بیماران نیازی نبوده است.

 

همچنین وزارت بهداشت عمومی کوبا (مینساپ) داده های مربوط به تعدا بیماران ناشی از ویروس کووید ۱۹ را به روز کرد..

 

در این گزارش آمده است  است که در ۲۴ ساعت گذشته در برابر ۸ مورد جدید از بیماری ، ۳۰ نفراز بیمارستان  مرخص شده‌اند. در کوبا، تمام بیماران با علایم آلودگی به ویروس، در بیمارستان بستری می‌شوند. در حال حاضر ، ۲۲۵ مورد فعال وجود دارد.

روسیه به خطرات استقرار ناوهای آمریکایی در مسیر نفتکش ایران هشدار داد

معاون نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل متحد به واشنگتن هشدار داد خطرات ناشی از حوادث را هنگام استقرار ناوهای خود در منطقه‌ای که نفتکش‌های ایران در نزدیکی ونزوئلا فعالیت‌های قانونی دارند، کاملا درک کند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, بولیوی, جهان, خبر, روسیه, ونزوئلا

وال استریت ژورنال؛ تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران برای توقف فروش نفت به ونزوئلا صورت گرفته است

روزنامه وال استریت ژورنال افشا کرد که تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی از نهادها و مقامات ایران به امید توقف روند فروش نفت این کشور به ونزوئلا بوده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, ایران, تحریم, جهان, خبر, سازمان ملل