نشست خبری مشترک امروز «سرگئی لاوروف» و «حسین امیرعبداللهیان»

لاوروف: «ما توافق کردیم که تولید واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی، در ایران در اسرع وقت انجام شود. ما ‌علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به توسعه روابط تجاری خود با ایران ادامه می‌دهیم».

ادامه

اذربایجان, ارمنستان, اسیای مرکزی, افغانستان, ایران, ترکیه, تروریسم, جنوب شرق اروپا, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, گرجستان, گزارش, مذاکرات اتمی

کوبا از بایدن خواست تحریم‌های دولت ترامپ را لغو کند

وزیر امور خارجه کوبا پنجشنبه شب از دولت بایدن خواست تا تحریم‌هایی را که علیه کشورش در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعمال شده بود، لغو کند.

 

به گزارش ایرنا، برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی ادامه تحریم ها در دوران همه گیری ویروس کرونا علیه کشورش را اشتباه وحشتناک خواند.

 

رودریگز در ادامه افزود: جای تاسف است که بایدن رییس جمهوری آمریکا نتوانسته سیاست خود را در قبال کوبا، که به طور معمول می‌تواند متفاوت از سیاست دولت قبلی آمریکا باشد؛ اجرا کند.

 

وزیر امور خارجه کوبا تاکید کرد اما ادامه این نوع تحریم های ظالمانه حتی در زمان همه گیری کرونا یک اشتباه وحشتناک است.

 

رودریگز تصریح کرد که سیاست ایالات متحده برای گشودن روابط با کوبا در زمان باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نشان داد که ممکن است با وجود اختلافات سیاسی عمیق بین دولت ها، روابط متفاوتی میان دو کشور بوجود آید.

 

به گزارش ان بی سی نیوز، ترامپ در دوران ریاست جمهوری چهار ساله خود بیش از ۲۰۰ محدودیت برای کوبا وضع کرد و آن را به فهرست کشورهای حامی تروریسم اضافه کرد.

 

ترامپ محدودیت‌های سفر و تجارت با کوبا را که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما برداشته شده بود، دوباره برقرار کرد.

 

ترامپ بر این باور  بود که بهبود روابط آمریکا و کوبا در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما “توافق یک‌طرفه” بوده و تنها به حکومت کوبا سود رسانده است.

 

اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری خود پس از نیم قرن با کوبا روابط دیپلماتیک برقرار و بعضی محدودیت‌ها را لغو کرد.

۳۰ کشور جهان خواستار پایان یافتن اقدامات یکجانبه از جمله تحریم‌ها شدند

۳۰ کشور جهان با ابزار نگرانی از اقدامات قهری یکجانبه از جمله تحریم‌ها علیه کشورهای در حال توسعه اعلام کردند این اقدامات برخلاف منشور سازمان ملل، چند جانبه گرایی، قوانین بین‌المللی و اصول پایه‌ای روابط بین‌‌الملل است و خواستار پایان یافتن فوری و کامل این اقدامات شدند.

ادامه

اجتماعی, اقتصادی, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل

خزانه داری آمریکا: به اعمال تحریم‌ علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌دهیم

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به گزارش همکاری نفتی تهران، کاراکاس گفت که واشنگتن به اعمال تحریم‌ علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, ونزوئلا

واکسن تک دُزی کرونای کوبا مجوز محلی گرفت

مقامات حوزه دارویی کوبا روز پنجشنبه مجوز استفاده اضطراری از واکسن «سوبرانا پلاس» را برای دوره نقاهت ناشی از کووید-۱۹ در افراد ۱۹ سال به بالا صادر کردند.

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, سوئیس, فرانسه, کوبا, ونزوئلا, ویتنام