کنترل ارتش سوریه بر محله استراتژیک الحجر الاسود در جنوب دمشق

ارتش سوریه کنترل محله استراتژیک الحجر الاسود در جنوب دمشق را در دست گرفت. این گام تلاشی برای پایان دادن به حضور تندروها در آخرین مقرهای خود در دمشق است.

 

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت که ارتش سوریه کنترل کامل محله الحجر الاسود در جنوب دمشق را در دست گرفت.

 

ارتش سوریه پیش از این نیز کنترل محله القدم در مجاورت با الحجر الاسود را در دست گرفته بود.

 

داعش از سال ۲۰۱۵ کنترل بخش اعظم اردوگاه آوارگان فلسطینی الیرموک در جنوب دمشق و بخشی از محله التضامن را در دست دارد. ارتش سوریه عملیات برای آزادی مناطق جنوب دمشق را از ۱۹ آوریل آغاز کرد و طی این عملیات ده‌ها تروریست کشته شدند.

 

ارتش سوریه با بیرون راندن داعش از این محله‌ها برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ کنترل کامل پایتخت را در دست خواهد گرفت.

 

عبدالرحمان تأکید کرد که در صورت پیشروی ارتش سوریه، نیروهای دولتی می‌توانند داعش را محاصره کنند و در نتیجه داعش مجبور به توافق برای خروج خواهد شد.

 

اردوگاه الیرموک از بزرگترین اردوگاه‌های فلسطینی در سوریه است. داعش اکنون تنها کنترل کمتر از پنج درصد مساحت سوریه را در دست دارد.
ایسنا

سخنگوی صدر: بدون تکیه بر حمایت کشورهای همسایه پیروز شدیم

فراکسیون “سائرون” بدون تکیه بر “حمایت کشورهای همسایه” در انتخابات پیروز شد، در حالی که دیگر فراکسیون‌های مورد حمایت قرار گرفتند، حمایت از آنها روشن است و من نمی‌خواهم نامشان را فاش کنم.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

انتشار اسنادی از عملیات‌های محرمانه تفنگداران دریایی آمریکا در سوریه و عراق

به تازگی گزارش‌های متعددی با عنوان “داستان‌های سر به مهر” درباره عملیات‌های محرمانه تفنگداران دریایی آمریکا در سوریه و عراق منتشر شده است.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق

لیست “سائرون” به پیروزی نهایی در انتخابات عراق نزدیک‌تر شد / دست بالای صدر برای تشکیل دولت

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد، بعد از شمارش ۹۱ درصد آرا در ۱۶ استان از مجموع ۱۸ استان عراق لیست “سائرون” به ریاست مقتدی صدر همچنان پیشتاز انتخابات پارلمانی است.

ادامه »

جهان, خبر, شمال غرب آسیا, عراق