شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

کنترل ارتش سوریه بر آخرین پایگاه داعش در حومه حمص، شهر «السخنه»

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ارتش سوریه شهر السخنه، آخرین پایگاه داعش در حومه شرقی حمص را تحت کنترل خود درآورد.

 

یگان‌های مهندسی در ارتش سوریه در پی تسلط بر شهر السخنه اقدام به پاکسازی شهر و خنثی‌سازی بمب‌های کار گذاشته شده در داخل شهر کردند.

 

ارتش سوریه و هم‌پیمانانش حضور خود در این شهر را تقویت کرده و تعداد زیادی از داعشی‌ها را به هلاکت رساندند.

 

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده بود که ارتش سوریه پرچم این کشور را در مرکز شهر السخنه به اهتزاز درآورد. این یک پیروزی مهم و استراتژیک برای ارتش سوریه در بادیه (صحرای) سوریه محسوب می‌شود.

 

منطقه السخنه حدود ۷۰ کیلومتر با پالمیرا (تدمر) فاصله دارد این منطقه در شمال شرق شهر پالمیرا واقع است و اهمیت سه بعدی دارد از یک طرف دروازه ورود به دو استان دیر الزور و رقه و کلید ورود به دو استان است و طرف دیگر منطقه‌ای غنی از منابع گازی است و در عین حال در آن قبایل عربی متعددی زندگی می‌کنند. السخنه در حدود ۵۰ کیلومتری مرزهای استان دیر الزور است.

 

یک مقام نظامی سوریه اعلام کرده بود، ارتش شهر السخنه را از سمت جنوب، جنوب شرقی و جنوب غربی در حومه شرقی حمص محاصره کرده و تسلط خود بر کوه “طنطور و منطقه مغارة الضوی” بیشتر کرده است.

 

این مقام به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تاکید کرد، یگانی از ارتش وارد درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعش شد که به مقرهای نظامی در اطراف السخنه حمله کرده بودند.

 

وی افزود: درگیری‌ها به ناکامی داعش منجر شد چرا که تمامی اعضای داعش کشته و خودروهای نظامی و بمب‌گذاری شده آنها منهدم شد.

 

این مقام نظامی تاکید کرد: جنگنده‌های ارتش سوریه مقرها و تجهیزات ارتش و خودروهای زرهی آنها را نابود کردند و تعداد زیادی تروریست را در جنوب غرب شهر سخنه و روستای “خطمو” در حومه شرقی حمص به هلاکت رساندند.

 

این در حالی است که درگیری‌ها در بخش شرقی حمص ادامه دارد. پیش‌بینی می‌شود که داعش ظرف ساعات آتی از آنجا عقب نشینی کند.

 

در عین حال ارتش در جبهه‌ رقه نیز پیشروی داشت به طوریکه ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن به پیشروی در حومه جنوب شرقی رقه ادامه داده و روستاهای الحردان، سالم الحمد، العطشانه، مقله کبیره، مقله صغیره و الدعمه را آزاد کردند و علاوه بر کشتن داعشی‌ها بیش از ۳۰ جنگ‌افزار آنها و شش خودروی بمب‌گذاری شده را منهدم کردند.
ایسنا

تسلط ارتش سوریه بر بلندی «طنطور» و محاصره شهر «السخنه»

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای ارتش سوریه توانستند شهر «السخنه» واقع در حومه حمص را تحت محاصره خود درآوده و کنترل «جبل طنطور» و «مغازة الضوی» را به دست بگیرند.   پیشتر اتاق اطلاع رسانی اخبار جنگ حزب الله لبنان گزارش داده بود که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان به

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

هلاکت اعضای دفتر امنیتی داعش در شرق سوریه

منابع آگاه سوری بامداد یکشنبه اعلام کردند، تمامی اعضای دفتر امنیتی داعش در درگیری شنبه شب ارتش سوریه و تروریست ها در حومه غربی دیر الزور واقع در شرق سوریه به هلاکت رسیدند.   به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان های ارتش در دو جبهه جنوبی و غربی، مواضع تروریست های داعش در اطراف

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

انفجار انتحاری در محل نشست سران تروریست‌ها

به نقل از «العرب نیوز»، یک عامل انتحاری خود را در محل نشست مشترک سران گروه‌های تروریستی «احرار الشام» و «تحریر الشام» (شاخه القاعده در سوریه) منفجر کرد.   این نشست در روستای «النجار» واقع در حومه جنوبی شهر حلب در جریان بود که این انفجار روی داد.   در این انفجار انتحاری دست کم

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به‌بیمارستانی دراستان دیرالزور سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) روز یکشنبه به نقل از منابع محلی اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف آمریکایی بیمارستان عایشه، باشگاه و میدان شهدا در شهر البوکمال را بمباران کردند.   در این حمله هوایی 6 شهروند سوری از جمله چند زن و کودک کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.   در حمله روز یکشنبه

ادامه »

امریکا, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه