در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

نیویورک تایمز: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه صحیح‌ترین کار است

روزنامه ‘نیویورک تایمز’ در گزارشی، عقب‌نشینی آمریکا از سوریه را مشروط بر اینکه در آن کیفیت اجرا، زمان‌بندی، مشورت با متحدان و صاحبنظران و بهره‌مندی از اهرم‌های موجود لحاظ شود، صحیح‌ترین کار دانست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, سوریه

خارج‌ شدن طرح تحریم سوریه، روسیه و ایران از دستور کار مجلس سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی بخشی از دولت با طرح پیش نویس دموکرات­‌ها برای تشدید تحریم­‌ها علیه سوریه و متحدان آن، مخالفت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, مکزیک

نشنال اینترست: سیاست ترامپ در سوریه به انزوای آمریکا ختم شد

نشریه آمریکایی ‘نشنال اینترست’ در تحلیلی تصریح کرد، سیاست ترامپ در سوریه به خاطر ناتوانی در هماهنگ‌سازی اهداف مد نظر، در نهایت به انزوای آمریکا ختم شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, مقاله

کمیته روابط خارجی سنا، صلاحیت پمپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا را تایید کرد

سناتور جمهموریخواه «رند پال» پیشتر با انتصاب پمپئو به عنوان وزیر امور خارجه مخالفت کرده بود اما پیش از جلسه شب گذشته نظرش را عوض کرد که این امر باعث شد تا پمپئو آرای لازم را برای وزیر شدن به دست آورد.

 

پس از تایید پمپئو در کیمته روابط خارجی، هفته جاری در صحن سنا در مورد وی رای گیری خواهد شد.

 

«میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا گفته که امیدوار است پمپئو در رای گیری سنا نظر موافقا اکثر سناتورها را جلب کند.

 

دو سناتور دموکرات «جو مانچین» و «جو دانلی» گفته اند که با تصدی پمپئو در وزارت خارجه آمریکا موافقت خواهند کرد. هر دو سناتور عضو کمیته روابط خارجی سنا هستند.

 

پیشتر کمیته روابط خارجی سنا در جلسه ای با انتصاب مایک پمپئو به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا مخالفت کرده بود.
سناتور رند پال از پمپئو به دلیل حمایت از جنگ عراق و ادای سخنانی در خصوص لزوم بمباران ایران از سوی آمریکا، انتقاد کرده بود.

 

پمپئو به دلیل برخورداری از وجهه جنگ طلبی و برخی موضوعات دیگر از جمله روابطش با چهره های ضد اسلامی، مورد پرسش قرار گرفته است.

 

مایک پمپئو از منتقدان توافق هسته ای ایران بوده و گفته بود که تهران مزایای اقتصادی زیادی را به لطف برجام دریافت کرد.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه از مخالفت برخی اعضای کمیته روابط خارجی سنا با مایک پمپئو نامزد پیشنهادی وی برای احراز پست وزیر امور خارجه این کشور انتقاد و آنها را به کارشکنی متهم کرد.

 

وی در صفحه توییتر خود نوشت: کارشکن های سخت باور ممکن است علیه مایک پمپئو برای تصدی وزیر امور خارجه رای دهند. دموکرات ها صدها فرد خوب از جمله سفیر (آمریکا) در آلمان را تصویب نخواهند کرد. آنها زمان روند تائید را برای همه طول می دهند و این در گذشته اتفاق نیفتاده است. به جمهوریخواهان بیشتری نیاز است.

 

پمپئو به تازگی به دلیل سفری مخفیانه به کره شمالی و ملاقات با کیم جونگ اون رهبر این کشور، عناوین نخست نشریات جهان را به خود اختصاص داد. قرار است رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه می یا اوایل ماه ژوئن با هم دیدار کنند.

 

پمپئو که ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را برعهده داشت، پس از برکناری رکس تیلرسون به عنوان نامزد وزارت خارجه آمریکا معرفی شد.

ایرنا

گروه هفت علیه روسیه بیانیه صادر کرد

وزرای امور خارجه کشورهای گروه هفت (جی 7) از روسیه خواستند به حل بحران سوریه کمک کند اما درعین حال آنچه را که رفتار«غیرمسئولانه و بی ثبات کننده» کرملین خواندند، محکوم کردند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, خبر, ژاپن, سوریه, فرانسه, کانادا

لاوروف: ترامپ از پوتین برای سفر به امریکا دعوت کرد

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در اظهاراتی اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا در جریان یک تماس تلفنی از «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود دعوت کرد تا در کاخ سفید با هم دیدار کنند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, سوریه