کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

کمیته بین‌المللی حقوق‌بشر؛ آمریکا از اردوگاه‌های آوارگان سوریه سوء‌استفاده می‌کند

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر، آمریکا را به ممانعت از ارسال کمک به اردوگاه‌های آوارگان در منطقه تنف و الرکبان و سوء استفاده نظامی و سیاسی از این اردوگاه‌ها متهم کرد.

 

به گزارش ایسنا، هیثم ابو سعید، کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک با اشاره به وضعیت دشوار در اردوگاه آوارگان الرکبان در شرق سوریه، گفت که آمریکا تلاش کرده است تا از این اردوگاه برای اهداف نظامی سوء استفاده کند و عناصر تکفیری مسلحی در داخل این اردوگاه حضور دارند که مانع از خروج غیرنظامیان از آن می‌شوند.

 

وی افزود: غیرنظامیان در منطقه التنف و اردوگاه الرکبان که تحت کنترل آمریکا است با وضعیت دشواری مواجه هستند و کمک‌های بشردوستانه به آنها ارائه نمی‌شود.

 

ابو سعید تصریح کرد: آمریکا و گروه‌های مسلح در این اردوگاه مانع از رسیدن کمک‌های پزشکی دولت سوریه به دست آوارگان غیرنظامی می‌شوند.

 

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر همچنین عنوان کرد: متأسفانه کسانی که مدعی حقوق بشر بوده همان طرف سیاسی هستند که قانون در اردوگاه‌های آوارگان در منطقه التنف را نقض کرده و مانع از ارسال کمک‌های بشر دوستانه و لوازم پزشکی برای آنها می‌شوند، طوری که شمار زیادی در این اردوگاه‌ها از بیماری رنج می‌برند و باید به بیمارستان منتقل شوند اما مانع از انتقال آنها می‌شوند، حتی برخی از آوارگان در پی ممانعت از خروج آنها از این اردوگاه‌ها جانشان را از دست داده‌اند. بررسی‌های ما در این باره نشان داد که دولت سوریه همواره درهای خود را بر روی چنین مسائلی و همچنین مسائل انسانی باز کرده است اما این پرونده از نظر سیاسی توسط آمریکا مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: در نتیجه بررسی‌ها مشخص شد که ائتلاف بین‌المللی گروه‌های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره را هدف قرار نداده است، بلکه زیربناهای سوریه را تخریب کرده و برای تحقق منافع نفتی خود دولت سوریه را تحت فشار قرار می‌دهد؛ موضوعی که امروز شاهد آن هستیم.

در ادامه پیشروی ارتش سوریه امروز پنج روستا در جنوب ادلب آزاد شد

نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه در ادامه پیشروی های تازه خود در استان ادلب در شمال غرب سوریه موفق شدند پس از ناکام گذاشتن عناصر تروریستی و نیروهای تحت حمایت ترکیه، چند روستا را در حومه جنوبی این استان آزاد کنند.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

ایندیپندنت: کشورهای غربی به دلیل منافع اقتصادی خواهان ادامه جنگ یمن هستند

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به تمایل کشورهای غربی برای ادامه درگیری‌ها در یمن بر اساس منافع اقتصادی‌شان اشاره کرد و نوشت، امکان توقف فوری جنگ یمن بیش از هر درگیری دیگری در جهان وجود دارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, عربستان سعودی, فرانسه, لیبی, یمن