کمک ۸۰ میلیون پوندی یک شرکت انگلیسی به القاعده در افغانستان و پاکستان

اسناد فاش شده نشان می‌دهد که یک شرکت انگلیسی برای ایجاد مدارس و کمپ‌های آموزشی حدود ۸۰ میلیون پوند به گروه تروریستی القاعده در افغانستان و پاکستان کمک کرده است.

 

«ساندی تایمز» چاپ انگلیس فاش کرد که یک شرکت لندنی ضمن نقض قوانین مالیاتی یک درصد از عایدات خود را به کمک به القاعده در افغانستان و پاکستان هزینه می‌کرد.

 

براساس این گزارش، مجموع کمک‌ها که نزدیک به ۸۰ میلیون پوند تخمین زده شده است هزینه ساخت مدارس، پایگاه‌های آموزشی و دیگر فعالیت‌ها برای این گروه تروریستی می‌شد.

 

ساندی تایمز افزود: تحقیقات سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (ام آی ۵) نشان می‌دهد که برخی از این پول‌ها به اقامتگاه «اسامه بن لادن» در پاکستان پیش از حمله آمریکا به این ماکن در سال ۲۰۱۱ فرستاده می‌شد.

 

این گروه از مردان انگلیسی تشکیل شده که اصالتاً آسیایی هستند اما به دلیل دستور دادگاه از افشای نام آن‌ها خودداری می‌شود.

 

گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که اعضای این شرکت در چندین نهاد دولتی انگلیسی نیز نفوذ کرده و با برخی سیاسیون نیز در ارتباط بودند.

 

ساندی تایمز بدون نام بردن از از این شرکت خصوصی همچنین نوشت که این شرکت ارتباط نزدیک با بمب‌گذاری لندن دارد که منجر به کشته شدن ۵۲ نفر شد.

تسنیم

وزیر اطلاع‌رسانی یمن: آمریکا و انگلیس در حال انتقال تروریست‌ها از عراق و سوریه به یمن هستند

وزیر اطلاع‌رسانی یمن فاش کرد ائتلاف سعودی با حمایت آمریکا و انگلیس در حال انتقال تروریست‌ها از عراق و سوریه به یمن هستند.

ادامه »

امارات, امریکا, انگلستان, تروریسم, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, یمن