مادورو: بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می‌شناسیم

رئیس جمهور ونزوئلا در دیدار با وزیر خارجه فلسطین ضمن محکوم کردن سیاست آمریکا درباره مساله فلسطین، تاکید کرد، کشورش بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می‌شناسد.   به نقل از فلسطین الیوم، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در دیدار با ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین تاکید کرد، از مردم و دولت

ادامه »

جهان, خبر, فلسطین, ونزوئلا

توصیه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا: فلسطین را به رسمیت بشناسید!

وزیر خارجه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا توصیه کرده است که دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد. موضع اتحادیه اروپا یکدست نیست، اما فرانسه می‌تواند نقش پیشگام را ایفا کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, جهان, چک, خبر, رومانی, فرانسه, فلسطین, لهستان, لوکزامبورک

سازمان آزادیبخش فلسطین خواستار تعلیق به‌رسمیت شناختن اسرائیل شد

شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین خواستار تعلیق به رسمیت شناختن کشور اسرائیل شد. این موضع‌گیری واکنشی به تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

مشاور محمود عباس فاش کرد؛ طرح آمریکا برای برکناری رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «نبیل شعث» مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از برخی اخبار مبنی بر طرح آمریکا جهت برکناری محمود عباس پرده برداشت.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

کشور افریقایی بوتسوانا تهدید آمریکا به‌منظور مرعوب‌کردن کشورهای ضعیف را محکوم کرد

خبرگزاری «آل آفریکا» روز شنبه گزارش کرد، کشورآفریقایی بوتسوانا اقدام آمریکا در ارسال نامه تهدید آمیز علیه کشورهای ضعیف از جمله بوتوسوانا را برای جلب رای آنها در سازمان ملل به نفع واشنگتن به منظور به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسراییل را محکوم کرد.

 

این خبرگزاری افزود ، دولت بوتسوانا روز شنبه با صدور بیانیه ای شدید اللحن، نامه هفته گذشته نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل به تعداد زیادی از کشورهای غالبا ضعیف و به لحاظ اقتصادی وابسته به کمک‌های آمریکا از جمله کشور بوتوسوانا برای تغییر رای مستقل آنها به نفع تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسراییل را اقدامی بی سابقه و توهین آمیز علیه حاکمیت این کشور مستقل جنوب آفریقا خواند و آن را به شدت محکوم کرد.

 

این بیانیه افزود: ‘دولت بوتسوانا به جامعه جهانی اعلام می کند که به عنوان یکی از دریافت کنندگان نامه خانم هیلی، به هیچ وجه این توهین دولت آمریکا را بر نمی تابد و لذا بدون تسلیم در برابر ارعاب آمریکا نظر مستقل خود را براساس اصول سیاست خارجی اش برای تعیین سرنوشت بیت‌المقدس به عنوان پایتخت فلسطین اعلام می دارد’.

 

 

این بیانیه نسبت به تبعات این اقدام هشدار داد و تاکید کرد که واشنگتن نمی تواند با چنین اقدام نامطلوب و در واقع تهدید آمیزی حاکمیت گابورن را به عنوان یک پایتخت مستقل آفریقایی در جهان زیر سئوال ببرد.

 

دولت بوتسوانا نامه هیلی را نمونه ای از دیپلماسی خاص آمریکا در عصر جدید توصیف کرد که تاکنون در جهان سابقه نداشته است.

 

دولت بوتسوانا در پایان این بیانیه از دیگر کشورهای جهان نیز خواست در برابر تهدیدات آمریکا، ترسی به دل راه نداده و در عین حال بدون در نظر گرفتن عواقب این اقدام تهدید آمیز از قطعنامه سازمان ملل به نفع ملت فلسطنین حمایت کنند.

 

هیلی هفته گذشته قبل از رأی‌گیری روز پنجشنبه سازمان ملل علیه تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اسراییل، با ارسال نامه ای تهدید آمیز به بسیاری از کشورهای جهان از آنها خواست در این سازمان خلاف رای آمریکا رای ندهند، وگرنه طبق تاکید ترامپ باید منتظر عواقب سرپیچی از این درخواست رسمی آمریکا باشند.
ایرنا

تظاهرات در تل‌آویو و بیت‌المقدس علیه فساد کابینه «بنیامین نتانیاهو»

ده‌ها هزار نفر از ساکنین تل‌آویو شامگاه شنبه در اعتراض به فساد دولتی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل و کابینه‌اش برای چهارمین هفته پیاپی به خیابان‌های این شهر آمده و تظاهرات کردند.   به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم پست» معترضان در این تظاهرات که برای اولین بار راست‌گرایان اسرائیلی نیز در آن حضور داشتند، خواستار

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

«عربستان» و «امارات»، «محمود عباس» را تهدید کردند

پایگاه اطلاعاتی «تیک دبکا»، اسرائیل در گزارشی از جزئیات دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «محمد بن‌زاید آل‌نهیان» ولیعهد ابوظبی پرده برداشته است.   بر اساس این خبر در این دیدار که پنجشنبه گذشته صورت گرفته است امارات برای ادامه حمایت های خود از تشکیلات خودگردان فلسطین، شروطی را در برابر محمود عباس

ادامه »

اسراییل, امارات, امریکا, عربستان سعودی, فلسطین

گاردین: زورگویی آمریکا درباره بیت‌المقدس، تقابل سختی را با جهان در پی دارد

سفیر بولیوی ‘ساشا لورنتی’ پیش از آغاز رای گیری خطاب به نیکی هیلی گفته بود، که بایستی نام کشورش را در صدر فهرست خود یادداشت کند.   روزنامه گاردین روز جمعه در گزارشی نوشت: زورگویی‌های آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل منجر به تقابل سختی میان واشنگتن و جهان خواهد شد.   گاردین

ادامه »

اسراییل, امریکا, بولیوی, جهان, فلسطین, گزارش

روایت «سی‌ ان‌ ان» و «هاآرتص» از شکست مفتضحانه تل‌آویو و واشنگتن

شبکه سی‌ ان‌ ان و روزنامه هاآرتص پس از رأی قاطع مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه بیت‌المقدس در گزارش هایی به توصیف شکست مفتضحانه تل‌آویو و واشنگتن در عرصه بین‌الملل پرداختند.   شبکه تلویزیونی سی‌ ان ان امروز و به دنبال رأی قاطع روز گذشته مجمع عمومی سازمان ملل علیه تصمیم ۶ دسامبر (15

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین