افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دانش, فقر, محیط زیست

رای الیوم؛ “اسرائیل و آمریکا پشت انفجار بیروت هستند”

عبد الباری عطوان در تحلیلی در واکنش به انفجار بندر بیروت شبهاتی را در باره این انفجار مطرح کرده از جمله اینکه چه کسی کشتی حامل نیترات آمونیوم را به بندر بیروت در چند سال قبل فرستاد و چه کسی در مسیر درخواست‌ها برای انتقال این کشتی سنگ‌اندازی کرد و آیا اسرائیل و آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, جنایات جنگی, جهان, حقوق بشر, لبنان, مقاله

دو گزینه پیش روی لبنان؛ یا شرق یا صندوق بین‌المللی پول

یک کارشناس اقتصادی لبنانی اعلام کرد، بندر بیروت رقیب بزرگی برای بندر حیفای اسرائیل است برای همین این رژیم از آنچه اتفاق افتاده، بیشتر بهره می‌برد.

ادامه »

اسراییل, اقتصادی, جهان, چین, خاورمیانه, شرق, صندوق بین‌المللی پول, لبنان

کشف اعضای بدن انسان در یک مخفیگاه تروریست‌ها در جنوب ادلب سوریه

ارتش سوریه در یک مخفیگاه تروریست‌ها در جنوب استان ادلب سوریه ده‌ها ظرف حاوی اعضایی از بدن انسان‌ها را یافت.

 

به گزارش فارس، واحدهایی از ارتش سوریه با همکاری مردم بومی در روستای الغدفه در منطقه «معره النعمان» در جنوب استان ادلب تعداد زیادی از اعضای بدن انسان را در داخل یکی از مخفیگاه‌های تروریستی پیدا کردند که در ماده کلروفرم نگه داری شده است.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، در منزلی در روستای الغدفه در شرق معره النعمان که قبلا تحت تسلط گروه‌های تروریستی بود، ده‌ها ظرف در بسته شفاف پیدا شده که در آن اعضایی از بدن انسان از جمله چشم، سر، قلب، ریه، کبد، کلیه و غیره در محلول کلروفرم نگه داری شده است.

 

بر روی این ظروف اسامی مذکر یا مونث نوشته شده و در داخل منزل هم دفترچه یادداشت‌هایی پیدا شده که در آن اسامی افرادی با وضعیت سلامت و اطلاعات شخصی آنها نوشته شده است.

 

در یکی دیگر از اتاق‌های این خانه هم تعداد زیادی کتب و جزوه‌های متعلق به تکفیری‌ها پیدا شده که معلوم می‌شود گروه‌های تروریستی از آن برای شستشوی مغزی و پیاده کردن نقشه‌های خود علیه مخالفان عقیدتی و فکری خود استفاده می‌کردند.

 

گروه‌های تروریستی سرقت اعضای بدن انسان را راهی برای تامین مالی اقدامات تروریستی خود قرارداده‌اند.

الحاق اراضی کرانه باختری به اسراییل ، تهدیدی بر منابع آبی و غذایی منطقه

الحاق برنامه‌ریزی‌شده کرانه باختری توسط دولت این کشور می‌تواند منابع آب منطقه را مورد تهدید قرار دهد و امنیت غذایی فلسطینی‌ها را به مخاطره اندازد. این طرح پیامدهای تغییرات آب و هوایی را نیز افزایش خواهد داد

ادامه »

اسراییل, اسیا, تبعیض‌نژادی, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می‌کنیم/ پامپئو: هرگز اجازه برداشته‌شدنش را نخواهیم داد

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی با یک روزنامه سعودی ضمن تکرار اتهام‌زنی‌ها به تهران اعلام کرد، به تلاش خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ادامه می‌دهد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, فرانسه