کشته و مصدومیت ۲۷ کارگر در حوادث ناشی از کار

مرگ و مصدومیت چهار کارگر نصاب آسانسور

 

۴ کارگر نصاب آسانسور حین کار در یک ساختمان نیمه کاره در تبریز، دچار حادثه سقوط شدند که متاسفانه یک نفر جان باخت.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا گفتند: حادثه حوالی ظهر روز پنجشنبه زمانی اتفاق افتاد که ۴کارگر نصاب آسانسور به دلیل نقص فنی دستگاه از ارتفاع یک ساختمان نیمه کاره ۱۴ طبقه واقع در شهرک ولیعصر تبریز، فلکه ایرداک سقوط کردند.

 

به گفته آنها؛ طی گزارشی که امروز صبح بدست ما رسیده؛ از قرار معلوم سه کارگر داخل کابین بودند و نفر چهارم بر روی کابین مشغول نصب آسانسور بوده است. که متاسفانه کارگری که بالای کابین بوده جان خود را از دست داده و سه نفر دیگر با اقدام به موقع امدادگران به بیمارستان امام رضا تبریز اعزام شده‌اند.

 

وی ادامه داد: از وضعیت حال سه کارگر مصدوم که همگی به زیر زمین ساختمان سقوط کرده‌بودند بی‌خبر هستیم.

 

مصدومیت سه کارگر در حادثه آتش‌سوزی یک کارگاه کیف و کفش

 

آتش‌سوزی گسترده در ساختمان ۲طبقه تولید کیف و کفش در محله اتابک تهران به مصدومیت سه کارگر انجامید.

 

حادثه حوالی ساعت ۲۲:۲۱ شب گذشته (جمعه ۲۸ آبان ماه) در محله اتابک خیابان شهید ذوالفقاری بالاتر از خیابان منصور زمانی رخ داد که در پی آتش سوزی گسترده یک کارگاه تولید کیف وکفش در یک ساختمان ۲ طبقه، شش نفر از کارگران دچار حادثه شدند.

 

بر اساس این گزارش، گروهای امداد و نجات موفق شدند حریق را تحت کنترل بگیرند اما سه نفر از کارگران دچار مصدومیت شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

 

حادثه ریزش داربست فلزی ۱۹ کارگر کشته و مصدوم شدند

 

به دنبال ریزش داربست فلزی در منطقه روستایی لک بخش حصار ولیعصر شهرستان آوج ۱۹ کارگر دچار حادثه شدند که یک نفر کشته و سایر کارگران مصدوم شدند.

 

در حادثه ریزش داربست فلزی که حوالی ساعت ۱:۲۱بامداد امروز (شنبه ۲۹ آبان ماه) در مناطق لک بخش حصار ولیعصر شهرستان آوج در استان قزوین رخ داد، ۱۹ کارگر حین کار دچار حادثه می‌شوند.

 

از قرار معلوم این کارگران که مشغول ساخت یک سیلوی گندم بودند، در پی ریزش ناگهانی داربست فلزی گرفتار شدند.

 

در این حادثه، علی‌رغم تلاش تیم‌های امدادی «نرجه و رحیم آباد تاکستان، پایگاه جاده‌ای دانسفهان بویین زهرا»، یک نفر از کارگران جانش را از دست داده و سایر کارگران هم مصدوم شدند که مصدومیت شش نفر از آنها سطحی بوده است.

 

گفته می‌شود؛ عملیات امداد و نجات کارگران حادثه دیده تا حوالی ساعت شش صبح طول کشیده است.

 

صبح روز شنبه۲۹ آبان ماه نیز یک کارگر ساختمانی به همراه مالک یک واحد مسکونی در اصفهان در اثر ریزش آوار سقف دچار حادثه شدند که متاسفانه کارگر مصدوم و مالک خانه جان خود را از دست داد.

 

یک کارگر ساختمانی به همراه مالک خانه‌ای واقع در خیابان بهارستان غربی، محله بهرام آباد اصفهان، حوالی ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه صبح بر اثر ریزش آوار سقف خانه دچار حادثه شدند.

 

فرهاد کاوه آهنگران سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان، با تایید این خبر گفته است: در این حادثه سقف خانه بر روی کارگری حدود ۲۰ساله و مالک ۳۷ساله خانه فرو می‌ریزد که متاسفانه مالک جان خود را از دست داد و کارگر به دلیل شدت جراحات وارده پس از انجام اقدامات اولیه توسط تکنیسین‌های فوریت‌های پزشکی به نزدیک‌ترین مرکز درمانی اعزام شد.

نجات کرهٔ زمین مستلزم پایان دادن به سرمایه‌داری است

بدون برنامه‌ریزی نمی‌توان از فاجعهٔ آب‌وهوایی جلوگیری کرد. و پیشبُرد چنین برنامه‌ای، مستلزم متوقف کردن سودوَرزی سرمایه‌داری است.

ادامه

اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اسپانیا, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, چین, حقوق بشر, دانمارک, روسیه, سرمایه‌داری, سوئد, سوسیالیسم, فرانسه, کارگری, کانادا, محیط زیست, مقاله, نئولیبرالیسم, هلند

کمالی؛ مجلسی‌ها از گروه خاص و سرمایه‌داران در مقابل فقرا حمایت می‌کنند/ آن‌ها می‌خواهند ریشه کارگران را بزنند

مطرح شدن حذف کارگاه‌های مناطق روستایی از شمول قانون کار در آستانه سی و یکمین سالگرد تصویب قانون کار به نگرانی بزرگ فعالان حوزه کار تبدیل شده است. همچنین تبصره پیشنهادی الحاقی به ماده ۴۱ قانون کار موجب بروز نگرانی فعالان کارگری شده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع کارگران کارخانه لاستیک بارز کردستان دراعتراض به‌تبعیض ونابرابریِ دستمزدها و مشکلات معیشتی

جمعی از کارگران کارخانه «لاستیک بارزکردستان» در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، در محوطه داخلی کارخانه تجمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

خیریه نذر اشتغال امام حسینِ رژیم ولایی و تشدید استثمار زحمتکشان

توافق در روابط کار یعنی آن چیزی که نماینده کارگر وکارفرما، بحث کرده و به آن رسیده‌اند؛ شما که ادعا می‌کنید مزد باید توافقی باشد آیا کارفرمایان حاضرند کارگران را در کارخانه سهامدار کنند و درسود و زیان در کنارهم شریک باشند بعد درخصوص مزد توافقی اظهارنظر کنند؟!

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش