کشته و زخمی‌شدن ۶ کارگر در انفجار دیگ بخارِ واحد تولید خوراک دام بابل

حوالی ظهر روز گذشته پنجشنبه در اثر انفجار دیگ بخار در یک واحدتولید کننده خوراک دام و طیور در شهر بابل استان مازندران، سه کارگر جان باختند.

 

به گزارش ایلنا، حوالی ظهر امروز (پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه) دیگ بخار یک واحد تولید کننده خوراک دام طیور در روستای چمازکلا شهرستان بابل استان مازندران منفجر شد و در جریان آن سه کارگر جان خود را از دست داده و سه کارگر دیگر مصدوم شدند.

 

براساس آنچه مهدی غلامی نیا سخنگوی اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل، اعلام کرده‌است، این اتفاق ظهر امروز در حالی رخ داد که بر اثر انفجار و آتش سوزی دیگ بخار تعدادی کارگر با ریزش بخش‌هایی از ساختمان این واحد تولیدی دچار حادثه شدند.

 

به گفته وی؛ سه کارگر مصدوم این حادثه به دلیل شدت مصدومیت در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید بهشتی بستری شده‌اند.

فعال کارگری؛ کارگران پروژه‌ای یا بردگان اردوگاهِ تعدیل ساختاری؟!

آقاجری می‌گوید: در میان کارگران ایران، محروم‌ترین قشر همین کارگران و نیروی کار پروژه‌ای یا تولید کنندگان صنایع بزرگ و مادر کشور هستند زیرا با مقررات مناطق آزاد تجاری – صنعتی، قرارداد‌های آن‌ها موقت است و پیمانکاران موظف به بیمه کردن آن‌ها نیستند در حالی که این زحمت‌کشان ۲۴ساعته در اختیار پیمانکار هستند و در

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

تجمع کارگران آبفای خرمشهر در اعتراض به ۴ ماه مطالبات معوقه / شرکت‌های پیمانکاری هیچ اهمیتی برای کارگران قائل نیستند

جمعی از کارگران اداره آب و فاضلاب خرمشهر در اعتراض به پرداخت نشدن ۴ ماه مزد خود، مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب‌ای شهر تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری