کرونا بزرگترین اقتصاد اروپا را به زانو درآورد

نتایج یک تحقیقات جدید نشان داد که شاخص کسب و کار در آلمان در ماه مارس (اسفند ۹۸ و  فروردین امسال) به دلیل شیوع ویروس کرونا به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۰۹میلادی تاکنون رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، کاهش شاخص فضای کسب و کار در آلمان نشان می‌دهد که اقتصاد این کشور به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرونا به سمت رکود حرکت می‌کند.

 

موسسه مطالعات اقتصادی ایفو با استناد بر نتایج نهایی تحقیقات خود در ماه مارس گزارش داد که شاخص فضای کسب و کار در این ماه در مقایسه با فوریه (بهمن-اسفند ۹۸) از ۹۶ درصد به ۸۶.۱ درصد کاهش یافته است.

 

کلمنس فیوست رئیس موسسه ایفو، در بیانیه‌ای گفت: این شدیدترین سقوطی است که از زمان اتحاد دوباره آلمان است و نشان می‌دهد شاخص کسب و کار در آلمان به پایین ترین سطح از ژوئیه سال ۲۰۰۹ تاکنون رسیده است.

 

وی افزود: اقتصاد آلمان در شوک است.

 

این موسسه نتایج اولیه تحقیقات مارس گذشته خود را هفته گذشته منتشر کرد.

 

طبق آخرین آمار در آلمان تاکنون ۳۳ هزار و ۹۵۲ نفر مبتلا شده اند که از این تعداد ۳ هزار و ۲۹۹ نفر بهبود یافته و ۱۷۱نفر جان باخته‌اند.

 

نتیجه آزمایش کرونای آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که به علت مشکوک بودن به ابتلا به کووید۱۹ در قرنطینه خانگی بود، منفی اعلام شده است اما دولت آلمان ملاقات عمومی بیش از دو نفر در این کشور را ممنوع کرده است.

آمریکا از آزادی زندانی ایرانی در فرانسه به خشم آمد

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه‌ای از آزادی جلال روح‌الله نژاد،‌ زندانی ایرانی در فرانسه که قرار بود به آمریکا مسترد شود، به شدت انتقاد کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, غرب اروپا, فرانسه