“کره شمالی همه پیشنهادهای آمریکا را رد کرده است”

منابع ارشد دیپلماتیک اظهار کرده‌اند، آمریکا پیشنهادهای متعددی را برای خلع سلاح هسته‌ای به کره شمالی ارائه کرده اما پیونگ‌یانگ تمام این طرح‌های پیشنهادی را رد کرده است.

 

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، این منابع گفته‌اند، آمریکا “پیشنهادهای مشخصی را برای آغاز و اقدام به روند خلع سلاح هسته‌ای کاملا قابل تایید” ارائه کرده و می‌کند.

 

به گفته یکی از این منابع، کره شمالی همه این پیشنهادها را رد کرده و آن‌ها را “گانگستری” خوانده است.

 

در حالی که آمریکا خواستار خلع سلاح هسته‌ای کامل و قابل تایید است و می‌گوید تا تحقق این خواسته تحریم‌ها علیه کره شمالی را حفظ خواهد کرد، کره شمالی پیش از اقدامات بعدی خود خواستار برداشته شدن فشار تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ و دستیابی به یک توافق صلح است.

 

به گفته یکی از مقامات مطلع از موضع پیونگ‌یانگ در خصوص این مساله، مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی به تمایل واشنگتن برای انجام “اقدامی قابل توجه” و موافقت با یک پیمان صلح با پیونگ‌یانگ بستگی دارد.

 

این منابع دیپلماتیک اظهار کردند، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تاکید دارد که در صورتی که آمریکا برای حل نگرانی‌های امنیتی اقدامی صورت دهد، کره شمالی در راستای خلع سلاح هسته‌ای اقدام خواهد کرد اما در غیر این صورت گامی به سوی این هدف برنخواهد داشت.
ایسنا

کره شمالی: تحریم‌های آمریکا خلع سلاح اتمی را متوقف می‌کند

وزارت خارجه کره شمالی روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، فشارهای آمریکا از طریق اعمال تحریم علیه پیونگ یانگ، پیشرفت برای خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره را متوقف خواهد کرد.

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی

پیوند چینی‌ها با کشورهای جنوب آسیا در تمامی عرصه‌ها گسترش یافته است

به نقل از پایگاه خبری نیشن، در گزارشی می‌نویسد: نیم قرن پیش، چین از یکی از مهمترین فجایع اقتصادی مهم در تاریخ این کشور خارج شد اما امروزه رشد تولید ناخالص ملی آن سالانه ۶.۸ درصد است که این کشور را به دومین اقتصاد بزرگ جهان بدل می‌کند. چین بیش از ۶۰۰ میلیون تن از

ادامه »

افغانستان, اقتصادی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, چین, شرق آسیا

سیل در میانمار ۱۵۰ هزار نفر را بی خانمان کرد

مقام های میانمار (برمه) اعلام کردند: در پی بارش باران های موسمی و وقوع سیل های پرقدرت در شمال شرق این کشور جنوب شرق آسیا در طول یک هفته گذشته تاکنون 150 هزار نفر بی خانمان و دستکم 12 نفر کشته شدند.

ادامه »

جهان, خبر, محیط زیست, میانمار