کره شمالی: موشک ضد هواپیمای تقویت شده با موفقیت آزمایش شد

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد موشک آزمایش شده اخیر، نوع ارتقا یافته یک موشک ضد هواپیما است که دقت، برد و سرعت پاسخ آن تقویت شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، کره شمالی روز جمعه اعلام کرد موشکی که روز پنجشنبه مورد آزمایش قرار گرفته، نوع ارتقا یافته از موشکی ضد هواپیما است.

 

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) اعلام کرد، آکادمی علوم دفاعی این کشور این آزمایش را با هدف «تأیید عملکرد سکوی پرتاب، رادار، خودروی فرماندهی جامع رزمی و عملکرد جامع رزمی موشک» انجام داد.

 

این آکادمی تأیید کرده است که این موشک جدید عملکردی «قابل توجه» از جمله در پاسخ سریع و دقت بالا داشته و از فناوری‌های جدید سیستم هدایت موشک از جمله «فناوری هدایت دوگانه» و «موتور پروازی دو زمانه» برخوردار است.

 

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین اعلام کرد، برد این موشک جدید نیز نسبت به نوع قبلی آن تقویت شده است. نسل قبلی این موشک، سال گذشته رونمایی شده بود.

 

یونهاپ به نقل از کارشناسان نوشت، به نظر می‌رسد به‌روز رسانی موشک‌ها توسط کره شمالی با هدف مقابله با هواپیماهای جدید از جمله جنگنده‌های اف-۳۵ انجام شده است.

 

پرتاب این موشک که خبر آن بامداد جمعه در رسانه‌ها منتشر شد، جدیدترین اقدام تسلیحاتی کره شمالی در بحبوحه معطل ماندن گفت‌وگوهای خلع سلاح هسته‌ای میان آمریکا و کره شمالی است.

 

خبرگزاری «رویترز» نوشته به نظر می‌رسد «کیم جونگ اون»، رئیس کره شمالی در محل آزمایش این موشک حضور نداشته و به جای او، «پاک جونگ چون»، یکی از اعضای حزب حاکم کره شمالی بر آن نظارت کرده است.

 

کره شمالی در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

 

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند.

 

کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

 

کره شمالی می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

چین رتبه اول سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی سال ۲۰۲۰ را کسب کرد

گزارش ها حاکی است سرمایه گذاری مستقیم برون مرزی چین در سال ۲۰۲۰ میلادی، با رشد سالانه ۱۲.۳ درصدی معادل ۱۵۳.۷ میلیارد دلار برآورد شده است به این ترتیب چین رتبه نخست جهان را کسب کرده است.

ادامه

اقتصادی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

پایگاه خبری “سینا” ؛ وجود ویروس کرونا در محموله خرچنگ وارداتی از آمریکا در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۹

یکی از پرخواننده‌ترین پایگاه‌های خبری وابسته به دولت چین ادعا کرده که یک محموله بار خرچنگ متعلق به ایالت “مین” آمریکا مقصر احتمالی شروع همه گیری کروناویروس است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا