چین، آماده مقابله با بدترین شرایط

اظهارات هشدار آمیز مقام های ارشد چین نسبت به روابط اقتصادی این کشور و آمریکا نشان می‌دهد پکن بتدریج خود را برای بدترین شرایط آماده می‌کند شرایطی که رییس‌جمهوری این کشور پیشتر نسبت به آن هشدار داده بود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, استرالیا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کشمکش آمریکا با کره‌جنوبی درباره هزینه‌های نظامی آمریکا در این کشور

بلومبرگ در گزارشی می‌نویسد: مساله تاکید دولت دونالد ترامپ بر این موضوع است که کره جنوبی باید افزایش ۵۰ درصدی در پرداخت هزینه اقدامات نظامی آمریکا از جمله حمایت مالی از بمب افکن‌های قادر به حمل موشک‌های اتمی مستقر در چند مایلی جزیره گوآم را بپذیرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

کانادا سفیرش در چین را به دلیل اظهارتش پیرامون مدیر ارشد شرکت هوآوی برکنار کرد

نخست‌وزیر کانادا سفیر کشورش در چین را در پی اظهارنظر پیرامون احتمال استرداد مدیر ارشد شرکت هوآوی از کانادا به آمریکا اخراج کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

آناتولی؛ لغو برخی تحریم‌های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل

خبرگزاری «آناتولی» غروب چهارشنبه در این زمینه نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد مجوز از سرگیری فعالیت در کره شمالی را برای برخی نهادهای کمک رسانی صادر کرده است.

ادامه »

جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی

کره شمالی دیشب دوباره موشک شلیک کرد؛ ژاپن آژیر خطر کشید

به گزارش رویترز، اندکی پس از تصویب تازه‌ترین تحریم‌های شورای امنیت علیه کره‌شمالی به‌خاطر شـشمین آزمایش هسته‌ای این کشور، پیونگ‌یانگ صبح امروز- جمعه-، دست به انجام آزمایش موشکی تازه‌ای زد و بار دیگر این موشک را از آسمان ژاپن گذراند.

 

بنا به گفته دولت ژاپن، این موشک از آسمان آن کشور گذشته، در دو هزار کیلومتری شرق هوکایدو، در اقیانوس آرام فرود آمده‌است.

 

«یوشیهیده سوگا» وزیر دولت ژاپن -مسئول ارشد هماهنگی دولت و دستگاه‌های اجرایی- در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است «تکرار این اقدامات تحریک‌آمیز از طرف کره‌شمالی، ممنوع است».

 

خبرگزاری دولتی کره‌جنوبی نیز به نقل از ستاد فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام، پرتاب این موشک از بخش‌های شمالی ژاپن را تائید کرده و سخنگوی این ستاد نیز گفته موشک آزمایش‌شده از نوع میان‌برد-دوربرد است.

 

ارتش کره‌جنوبی گفته است موشک به ارتفاع ۷۷۰ کیومتری رسیده، نزدیک به ۱۹ دقیقه در آسمان بوده و مسافتی در حدود ۳۷۰۰ کیلومتر را طی کرده‌است. با این حساب این موشکی مسافتی کافی برای آن‌که به منطقه‌ای مانند جزیره گوام برسد را طی کرده‌است.

 

بنا به تصاویر منتشرشده در شبکه خبری ژاپنی ان‌اچ‌کی، عبور موشک از آسمان آن کشور سبب شد در ساعت‌ هفت صبح در شهر شمالی «کامیشی» آژیر خطر کشیده شود.

 

کاخ‌سفید می‌گوید «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری، در جریان این آزمایش موشکی قرار گرفته و «جیمز ماتیس» وزیر دفاع این کشور گفته با همه مقام‌های مرتبط با امنیت ملی در این باره ارتباط برقرار شده است.

 

به دنبال این اقدام کره جنوبی نیز دو موشک همزمان با موشک کره شمالی پرتاب کرده و شورای امنیت ملی کره جنوبی هم تشکیل نشست فوق العاده داده است.

 

کره شمالی می گوید که آمریکا 28 هزار و 500 نظامی در کره جنوبی مستقر کرده است و به دنبال حمله پیشدستانه به این کشور است.

 

تنش ها در شرایطی در منطقه شدت می گیرد که قرار است دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ماه نوامبر از کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی دیدار کند.

 

 

 

پیونگ‌یانگ: هدف برنامه هسته‌ای کره‌شمالی مقابله با سیاست‌های تهدید‌آمیز آمریکا است

به گزارش راشاتودی، «کیم یونگ-جائه» سفیر کره‌شمالی در روسیه امروز – سه‌شنبه – اعلام کرد برنامه هسته‌ای کشورش با هدف مقابله با سیاست‌های تهدید‌آمیز آمریکا ادامه میابد.   وی تاکید کرد هیچ تحریمی نمی‌تواند سیاست‌های کره‌شمالی را تغییر دهد.   سفیر کره‌شمالی در روسیه در حالی این سخنان را مطرح کرد که شورای امنیت سازمان

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره شمالی

پیونگ یانگ: اگر سلاح هسته‌ای بد است فرانسه آن را کنار بگذارد

به گزارش فرست پست، «ری توک سون» معاون مدیر بخش اروپای وزارت خارجه کره شمالی در واکنش به هشدار پاریس که پیونگ یانگ را به رها کردن برنامه هسته ای خود ملزم کرده است، گفت: حالا که سلاح هسته ای تا این حد بد است، شاید بهتر باشد فرانسه برای رها کردن برنامه هسته ای

ادامه »

جهان, خبر, فرانسه, کره شمالی

چرا آمریکا نمی‌تواند جنگ علیه کره شمالی را آغاز کند؟

“ژون تیوفل دریر” استاد علوم سیاسی دانشگاه میامی آمریکا در گفتگو با خبرگزاری «نووستی»، پنج علت را ذکر کرده که به دلیل آنها دولت آمریکا جنگ علیه کره شمالی را آغاز نخواهد کرد. به گفته وی، اصلی ترین دلیل آن هم وضعیت نیروهای نظامی آمریکاست.   این کارشناس آمریکایی معتقد است، برغم آزمایش اخیر و

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره شمالی

ولادیمیر پوتین: برنامه هسته‌ای کره شمالی برای دفاع از مرزهایش است

به گزارش خبرگزاری «راشا تودِی»، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دقایقی پیش با شرکت در آخرین روز از نشست «اجلاس اقتصادی شرق» در «ولادیووستوک» این کشور در سخنانی گفت: برنامه هسته‌ای کره شمالی برای دفاع از مرزهایش است.   رئیس جمهور روسیه ادامه داد: این امکان وجود دارد که مسئله هسته‌ای کره شمالی را بتوان

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, کره شمالی