کره شمالی: تحریم‌های آمریکا خلع سلاح اتمی را متوقف می‌کند

وزارت خارجه کره شمالی روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، فشارهای آمریکا از طریق اعمال تحریم علیه پیونگ یانگ، پیشرفت برای خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره را متوقف خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه کره شمالی در این بیانیه واشنگتن را متهم به «توهین به شریک مذاکره» و «ریختن آب سرد بر تلاش های خالصانه ای که در جهت اعتماد سازی انجام گرفته»، کرده است.

 

وزارت خارجه کره شمالی افزوده است: انتظار دستیابی به هر نتیجه ای از مذاکرات در این شرایط، اقدامی احمقانه است.

 

در این بیانیه همچنین آمده است: تا زمانی که آمریکا شرط اصلی مذاکره که همان احترام به طرف گفت وگو است را رعایت نکند، نمی توان انتظار داشت که پیشرفتی در بیانیه مشترک میان جمهوری دمکراتیک کره و آمریکا از جمله خلع سلاح اتمی صورت گیرد.

 

وزارت خارجه کره شمالی در پایان هشدار داده است که ممکن است امنیت منطقه ای به خطر بیافتد.

 

خبرگزاری یونهاپ پیش تر گزارش داده بود که مایک پمپئو’ وزیر خارجه آمریکا در کمتر از سه ماه گذشته برای چهارمین بار و به منظور قانع کردن ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی برای پیشبرد برنامه خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، به پیونگ یانگ می رود.

 

پمپئو تا کنون سه بار به کره شمالی سفر و دو بار نیز با رهبر آن کشور گفت و گو کرده است.

 

در سفر آخر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی، او موفق به ملاقات با کیم جونگ اون نشد مقامات پیونگ یانگ در این سفر، رفتار او و مقام های آمریکا را گنگستری و زورگویانه توصیف کردند.

 

یونهاپ می افزاید: بولتون، مشاور تندرو آمریکایی بر خلع سلاح هسته ای تاکید کرده و افزوده است که تا آن زمان تحریم ها ادامه خواهد یافت.

 

دونالد ترامپ در 12 ژوئن با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور دیدار کرد و آن را بسیار سازنده خواند.

ایرنا

هشدار «مدودف» به‌ آمریکا؛ تحریمی که سیستم بانکی روسیه را هدف قرار دهد اعلام جنگ تجاری است

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، «دیمتری مدودف» نخست وزیر روسیه به آمریکا هشدار داد که هرگونه تحریمی که سازمان بانکی روسیه یا معاملان ارزی این کشور را هدف قرار دهد، به عنوان اعلامیه جنگ اقتصادی تلقی خواهد شد و مقابله با آن با هر وسیله ای ضروری خواهد بود.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

بسته‌ تضمین‌های اروپا پوچ از آب درآمد

به گزارش افکارنیوز؛ بررسی عملکرد اروپا نشان می‌دهد، اروپا نه تنها اراده‌ سیاسی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را ندارد، بلکه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا سنگ FATF را جلوی پای ایران می‌اندازد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

چین: مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران هستیم

وزارت خارجه چین روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران اعلام کرد روابط تجاری چین و ایران ناقض قطعنامه های سازمان ملل نیست به همین دلیل ادامه خواهد یافت.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, خبر

محمود صادقی؛ نخست‌وزیر عراق با تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران همراهی می‌کند

نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در آخرین توییت خود نسبت به مواضع حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا واکنش نشان داد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, عراق