چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

ترویج فحشا توسط دولت کره جنوبی برای تقویت روحیه سربازان آمریکایی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی ، با ترویج فحشا ، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می دانند.   به گزارش اسپوتنیک این نتیجه دادگاهیست که برای اولین بار نقش جمهوری کره را در سیستم فحشا درنزدیکی پایگاه های

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد, کره جنوبی

کره شمالی: از فرایند بهبود روابط دو کره باید حراست شود

در شرایطی که آمریکا از بهبود روابط دو کره نگران است کره شمالی تاکید دارد دو کره باید از فرایند تقویت مناسبات حفاظت کنند.

 

به نقل از روزنامه گلوبال تایمز چین، این در شرایطی است که ‘مایک پنس’ معاون رییس جمهور آمریکا پیش از خروج از کره جنوبی گفت کشورش به دنبال اعمال تحریم های فلج کننده علیه کره شمالی است.

 

او حتی در جریان ضیافتی که ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی ترتیب داده بود حاضر نشد دیدار و ملاقات و مصافحه ای با هیات کره شمالی داشته باشد.

 

گزارش ها حاکی است ‘مایک پنس’ در جریان مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی کره برای مدت کوتاهی پس از شروع مراسم محل را ترک کند تا با هیات کره شمالی برخورد نکند.

 

رسانه های گروهی منطقه گزارش کرده اند بهبود روابط دو کره بشدت باعث نگرانی آمریکا شده است و این کشور در روزهای گذشته بارها تاکید کرده است اجازه نمی دهد اتحاد نظامی اش با کره جنوبی متزلزل شود.

 

خبرگزاری کره شمالی اما امروز نوشت که ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی و هیات کره شمالی در هفته جاری در کاخ آبی کره مذاکراتی بسیار صادقانه و سازنده داشته اند و باید از این رهیافت حراست شود.

 

گزارش می افزاید رییس جمهور کره جنوبی از دعوتنامه رهبر کره شمالی برای سفر به آن کشور و اعزام یک هیات بلند پایه برای بازی های المپیک زمستانی کره بسیار تقدیر و ابراز خرسندی کرده است.

 

رسانه های گروهی در باره جزییات نامه رهبرکره شمالی مطلبی منتشر نکرده اند اما گلوبال تایمز چین می نویسد که احتمالا مساله دیدار سران دو کره در آینده نزدیک در پیونگ یانگ در آن مطرح شده است.

 

‘کیم یونگ نام’ مرد شماره دو و رییس مجلس عالی کره شمالی در این ملاقات در کره جنوبی گفت که دو کشور بتدریج می توانند بر مشکلات فایق آیند و روابط را بهبود بخشند و همزمان رییس جمهور کره جنوبی از برداشتن گام های تدریجی در این زمینه خبر داده است.

ایرنا

نخست وزیر کره جنوبی: مذاکرات با کره شمالی باید بعد از المپیک هم ادامه یابد

نخست وزیر کره‌ جنوبی امروز (یکشنبه) تاکید کرد،‌ کره شمالی و کره‌ جنوبی باید به طور فعالانه با یکدیگر همکاری کرده تا شرایط مناسب را برای برگزاری نشست میان روسای جمهور این دو کشور ایجاد کنند.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

مقام کره جنوبی: خروج آمریکا از برجام وضعیت دشواری را برای سئول ایجاد می‌کند

‘چونگ این مون ‘(Chung-In Moon) مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی در باره تغییر موضع آمریکا در قبال توافق های مهم بین‌المللی از جمله توافق هسته ای ایران و تاثیر آن بر تحولات اخیر در روابط پیونگ یانگ و سئول به سی ان ان گفت: خروج آمریکا از این توافق وضعیت دشواری را مقابل کره

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

مایک پنس: هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش در قبال کره شمالی وجود ندارد/ نقش مخرب امریکا در مناسبات دو کره

معاون رئیس جمهوری آمریکا در راه بازگشت از سئول تاکید کرد که هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش، کره جنوبی و ژاپن، در قبال کره شمالی وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی