شینهوا: آمریکا در جنگ تجاری با چین شکست می‌خورد

به گزارش رویترز، رسانه رسمی چین هشدار ایالات متحده را درباره افزایش تعرفه‌های گمرکی به سخره گرفت و اعلام کرد که این دست اقدام‌ها شکست خواهد خورد. این رسانه همچنین اعلام کرد که تنها گزینه پیش روی چین این است که چنان ضربه‌ای به آمریکا وارد کند که «دردش را از یاد نبرد.»

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

روسیه خواستار توقف رزمایش‌های آمریکا در شبه جزیره کره شد

سفیر سیار وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور خواستار توقف رزمایش های آمریکا با کره جنوبی در شبه جزیره کره شده است چرا که رزمایش های آمریکا و کره جنوبی به برقراری صلح و آرامش در منطقه شبه جزیره کره هیچ کمکی نمی کند.

ادامه »

امریکا, خبر, روسیه, کره جنوبی, کره شمالی

همزمان با افول نقش بین‌المللی آمریکا، سفر بزرگترین هیات تاریخ اتریش به چین

یک هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی از اتریش روزهای شنبه تا پنجشنبه هفته آینده به چین سفر می کند که این سفر علاوه بر تاثیرش بر توسعه روابط دوجانبه این دو کشور، از اهمیت بالایی نیز در زمینه گرایش اتحادیه اروپا به تعریف اتحادهای جدید بین المللی برخوردار است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

مبارزه با آلودگی هوا در چین هزاران کارگر را بیکار و۴۰ درصد از کارخانه‌ها را تعطیل کرد

به نقل از مجله آمریکایی فوربس، دولت چین در یک سال گذشته ۱۰ هزار کارخانه را به خاطر کنترل آلودگی هوا تعطیل کرده است. همچنین قرار است کارخانه‌ها و کارگاه‌های بیشتری در سال جاری میلادی تعطیل شوند.

ادامه »

جهان, چین, خبر, شرق آسیا, محیط زیست

کره شمالی: از فرایند بهبود روابط دو کره باید حراست شود

در شرایطی که آمریکا از بهبود روابط دو کره نگران است کره شمالی تاکید دارد دو کره باید از فرایند تقویت مناسبات حفاظت کنند.

 

به نقل از روزنامه گلوبال تایمز چین، این در شرایطی است که ‘مایک پنس’ معاون رییس جمهور آمریکا پیش از خروج از کره جنوبی گفت کشورش به دنبال اعمال تحریم های فلج کننده علیه کره شمالی است.

 

او حتی در جریان ضیافتی که ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی ترتیب داده بود حاضر نشد دیدار و ملاقات و مصافحه ای با هیات کره شمالی داشته باشد.

 

گزارش ها حاکی است ‘مایک پنس’ در جریان مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی کره برای مدت کوتاهی پس از شروع مراسم محل را ترک کند تا با هیات کره شمالی برخورد نکند.

 

رسانه های گروهی منطقه گزارش کرده اند بهبود روابط دو کره بشدت باعث نگرانی آمریکا شده است و این کشور در روزهای گذشته بارها تاکید کرده است اجازه نمی دهد اتحاد نظامی اش با کره جنوبی متزلزل شود.

 

خبرگزاری کره شمالی اما امروز نوشت که ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی و هیات کره شمالی در هفته جاری در کاخ آبی کره مذاکراتی بسیار صادقانه و سازنده داشته اند و باید از این رهیافت حراست شود.

 

گزارش می افزاید رییس جمهور کره جنوبی از دعوتنامه رهبر کره شمالی برای سفر به آن کشور و اعزام یک هیات بلند پایه برای بازی های المپیک زمستانی کره بسیار تقدیر و ابراز خرسندی کرده است.

 

رسانه های گروهی در باره جزییات نامه رهبرکره شمالی مطلبی منتشر نکرده اند اما گلوبال تایمز چین می نویسد که احتمالا مساله دیدار سران دو کره در آینده نزدیک در پیونگ یانگ در آن مطرح شده است.

 

‘کیم یونگ نام’ مرد شماره دو و رییس مجلس عالی کره شمالی در این ملاقات در کره جنوبی گفت که دو کشور بتدریج می توانند بر مشکلات فایق آیند و روابط را بهبود بخشند و همزمان رییس جمهور کره جنوبی از برداشتن گام های تدریجی در این زمینه خبر داده است.

ایرنا

نخست وزیر کره جنوبی: مذاکرات با کره شمالی باید بعد از المپیک هم ادامه یابد

نخست وزیر کره‌ جنوبی امروز (یکشنبه) تاکید کرد،‌ کره شمالی و کره‌ جنوبی باید به طور فعالانه با یکدیگر همکاری کرده تا شرایط مناسب را برای برگزاری نشست میان روسای جمهور این دو کشور ایجاد کنند.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

مقام کره جنوبی: خروج آمریکا از برجام وضعیت دشواری را برای سئول ایجاد می‌کند

‘چونگ این مون ‘(Chung-In Moon) مشاور ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی در باره تغییر موضع آمریکا در قبال توافق های مهم بین‌المللی از جمله توافق هسته ای ایران و تاثیر آن بر تحولات اخیر در روابط پیونگ یانگ و سئول به سی ان ان گفت: خروج آمریکا از این توافق وضعیت دشواری را مقابل کره

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

مایک پنس: هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش در قبال کره شمالی وجود ندارد/ نقش مخرب امریکا در مناسبات دو کره

معاون رئیس جمهوری آمریکا در راه بازگشت از سئول تاکید کرد که هیچ اختلافی میان آمریکا و متحدانش، کره جنوبی و ژاپن، در قبال کره شمالی وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی