“قدرتمندترین” افراد جهان؛ شی جینپینگ و پوتین در صدر فهرست

مجله فوربس جدیدتری فهرست خود را از ۷۵ نفر از “قدرتمندترین” شخصیت‌ها و چهره‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که در این فهرست رتبه‌های اول و دوم به ترتیب در اختیار روسای جمهور چین و روسیه بوده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رده سوم در این فهرست قرار دارد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

مدارس مجهز، الگوی چین برای آموزش دانش آموزان روستایی

چین از طریق سرمایه گذاری هنگفت و با هدف فراهم آوردن استانداردهای آموزشی مطلوب برای تمامی دانش آموزان مناطق روستایی و دور افتاده، اقدام به ساخت مدارس بزرگ مجهز به امکانات آموزشی مناسب از قبیل آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه در شهرهای کوچک همجوار کرده است.   به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دفتر اطلاع رسانی شورای

ادامه »

جهان, چین, خبر

هشدار کره شمالی به آمریکا: فضای گفت و گو و دوستی را نابود نکیند

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه ای از آمریکا خواست تا فشار و تهدید نظامی علیه پیونگ یانگ را متوقف کند زیرا تعطیلی برنامه هسته ای این کشور ربطی به فشارهای آمریکا ندارد و تحریم نمی تواند به حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی کمک کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی

موافقت پیونگ یانگ با نابودی موشک‌های بالستیک و حضور بازرسان اتمی

روزنامه آساهی ژاپن نوشت: گروهی از کارشناسان اتمی و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا برای یک سفر یک هفته‌ای در اواخر آوریل سال جاری میلادی وارد کره شمالی شدند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی

کره شمالی: آمریکا بزرگترین مانع در بهبود روابط دو کره است

روزنامه ‘رودونگ سینمون’ کره شمالی، این سخنگو گفته است آمریکا از زمانی که دو کره وارد گفت و گو شده اند مانع تراشی ها را شروع کرده است. او تلاش های آمریکا برای ایجاد مانع در روابط دو کشور را محکوم کرد.

 

کره شمالی تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا را نیز محکوم کرده و همزمان تاکید کرده است این کشور دست از رزمایش های مشترک با کره جنوبی برنمی دارد.

آمریکا و کره جنوبی این هفته اعلام کردند بلافاصله پس از بازی های المپیک زمستانی در کره جنوبی، رزمایش مشترک سالانه را شروع خواهند کرد.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار کره شمالی تصریح کرده است آمریکا عامل بی ثباتی در شبه جزیره کره است و در شرایطی که دنیا از گفت و گوهای دو کره استقبال کرده این کشور از برگزاری رزمایش مشترک در منطقه سخن به میان آورده است.

 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی هم در گزارشی به نقل از رسانه های گروهی کره شمالی آورده است آمریکا با برگزاری این رزمایش می خواهد یک جنگ دیگر در منطقه به راه بیندازد.

 

آمریکا و کره جنوبی هر سال رزمایش عزم راسخ و جوجه عقاب (کی ریزالو و فول ایگل) را در شبه جزیره با حضور دهها هزار نیروی نظامی برگزار می کنند و امسال به دلیل مصادف شدن با بازی های المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ آن را به تعویق انداخته اند.

 

گزارش رسانه های کره شمالی تاکید می کند متاسفانه موافقت کره جنوبی با برگزاری این رزمایش نوعی اقدام غیراخلاقی و خلاف جهت مذاکرات است که خشم و عصبانیت کره شمالی را به دنبال خواهد داشت.

 

رسانه های کره شمالی همچنین هر اقدامی برضد وحدت دو کره را محکوم کرده و آورده اند که برخی در داخل و خارج از کره جنوبی در حال دسیسه چینی برای جلوگیری از بهبود روابط دو کره هستند.

ایرنا

گزارش فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود

به گزارش اسپوتنیک به‌نقل از ایرنا، فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود گفت: ابتدا با کشتی «شن چیان» به 10 متری نفتکش حادثه دیده رسیدیم و از طریق جرثقیل وارد عرشه نفتکش سانچی شدیم. تیم ما علی رغم خطرات متعدد منجمله احتمال انفجار و انتشار گازهای سمی

ادامه »

چین, کارگری, گزارش

لاوروف: اجازه نمی‌دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شماری از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست این شورا درباره اشاعه تسلیحات کشتار جمعی در روز پنجشنبه، درخصوص توافق هسته‌ای با ایران ( برجام) صحبت کردند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه