سئول مذاکرات دو کره را راه حل اصلی برای مشکل اتمی کره شمالی می‌داند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه کره‌ جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سئول به دنبال ورود به مذاکره‌ای همه جانبه و ادامه مذاکرات بین دو کره و همچنین مذاکره کره شمالی و آمریکا به عنوان قطب‌های اصلی در حل مشکل اتمی پیونگ یانگ است.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

دادگاهی در کره جنوبی دولت این کشور را محکوم به‌پرداخت غرامت به 117 کارگر جنسی کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک وکیل از یک شرکت حقوقی گفت: دولت کره جنوبی برخی افراد را که در مناطق نزدیک به پایگاه‌های نظامی آمریکا زندگی می‌کنند، به روسپیگری تشویق کرده است و حتی زیرساخت‌هایی را در این مناطق توسعه داده و این قبیل کارها را در قالب وطن‌پرستی بین آنها ترویج کرده است!

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, کره جنوبی

چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

کره شمالی: آمریکا بزرگترین مانع در بهبود روابط دو کره است

روزنامه ‘رودونگ سینمون’ کره شمالی، این سخنگو گفته است آمریکا از زمانی که دو کره وارد گفت و گو شده اند مانع تراشی ها را شروع کرده است. او تلاش های آمریکا برای ایجاد مانع در روابط دو کشور را محکوم کرد.

 

کره شمالی تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا را نیز محکوم کرده و همزمان تاکید کرده است این کشور دست از رزمایش های مشترک با کره جنوبی برنمی دارد.

آمریکا و کره جنوبی این هفته اعلام کردند بلافاصله پس از بازی های المپیک زمستانی در کره جنوبی، رزمایش مشترک سالانه را شروع خواهند کرد.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار کره شمالی تصریح کرده است آمریکا عامل بی ثباتی در شبه جزیره کره است و در شرایطی که دنیا از گفت و گوهای دو کره استقبال کرده این کشور از برگزاری رزمایش مشترک در منطقه سخن به میان آورده است.

 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی هم در گزارشی به نقل از رسانه های گروهی کره شمالی آورده است آمریکا با برگزاری این رزمایش می خواهد یک جنگ دیگر در منطقه به راه بیندازد.

 

آمریکا و کره جنوبی هر سال رزمایش عزم راسخ و جوجه عقاب (کی ریزالو و فول ایگل) را در شبه جزیره با حضور دهها هزار نیروی نظامی برگزار می کنند و امسال به دلیل مصادف شدن با بازی های المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ آن را به تعویق انداخته اند.

 

گزارش رسانه های کره شمالی تاکید می کند متاسفانه موافقت کره جنوبی با برگزاری این رزمایش نوعی اقدام غیراخلاقی و خلاف جهت مذاکرات است که خشم و عصبانیت کره شمالی را به دنبال خواهد داشت.

 

رسانه های کره شمالی همچنین هر اقدامی برضد وحدت دو کره را محکوم کرده و آورده اند که برخی در داخل و خارج از کره جنوبی در حال دسیسه چینی برای جلوگیری از بهبود روابط دو کره هستند.

ایرنا

گزارش فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود

به گزارش اسپوتنیک به‌نقل از ایرنا، فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود گفت: ابتدا با کشتی «شن چیان» به 10 متری نفتکش حادثه دیده رسیدیم و از طریق جرثقیل وارد عرشه نفتکش سانچی شدیم. تیم ما علی رغم خطرات متعدد منجمله احتمال انفجار و انتشار گازهای سمی

ادامه »

چین, کارگری, گزارش

لاوروف: اجازه نمی‌دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شماری از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست این شورا درباره اشاعه تسلیحات کشتار جمعی در روز پنجشنبه، درخصوص توافق هسته‌ای با ایران ( برجام) صحبت کردند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه