چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره شمالی خواستار پایان کامل رزمایش‌های آمریکا – کره جنوبی شد

روزنامه رسمی کره شمالی امروز دوشنبه، در نوشتاری از کره جنوبی خواست تا رزمایش‌های مشترک با آمریکا را متوقف کند و وعده داد که این اقدام به ایجاد شرایطی صلح آمیز و حرکت به سوی بهبود روابط دو کره کمک می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

آتلانتیک؛ ترس از نفوذ چین، آمریکا را مجبور به خروج از سوریه کرد

مجله آتلانتیک نوشت، آمریکا به این دلیل تصمیم به خروج از سوریه و افغانستان گرفت که شدیداً نسبت به گسترش نفوذ چین در منطقه آسیا اقیانوسیه نگران بود.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, سوریه, شرق آسیا, عراق

کره شمالی: آمریکا بزرگترین مانع در بهبود روابط دو کره است

روزنامه ‘رودونگ سینمون’ کره شمالی، این سخنگو گفته است آمریکا از زمانی که دو کره وارد گفت و گو شده اند مانع تراشی ها را شروع کرده است. او تلاش های آمریکا برای ایجاد مانع در روابط دو کشور را محکوم کرد.

 

کره شمالی تحریم ها و فشارهای اقتصادی آمریکا را نیز محکوم کرده و همزمان تاکید کرده است این کشور دست از رزمایش های مشترک با کره جنوبی برنمی دارد.

آمریکا و کره جنوبی این هفته اعلام کردند بلافاصله پس از بازی های المپیک زمستانی در کره جنوبی، رزمایش مشترک سالانه را شروع خواهند کرد.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار کره شمالی تصریح کرده است آمریکا عامل بی ثباتی در شبه جزیره کره است و در شرایطی که دنیا از گفت و گوهای دو کره استقبال کرده این کشور از برگزاری رزمایش مشترک در منطقه سخن به میان آورده است.

 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی هم در گزارشی به نقل از رسانه های گروهی کره شمالی آورده است آمریکا با برگزاری این رزمایش می خواهد یک جنگ دیگر در منطقه به راه بیندازد.

 

آمریکا و کره جنوبی هر سال رزمایش عزم راسخ و جوجه عقاب (کی ریزالو و فول ایگل) را در شبه جزیره با حضور دهها هزار نیروی نظامی برگزار می کنند و امسال به دلیل مصادف شدن با بازی های المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ آن را به تعویق انداخته اند.

 

گزارش رسانه های کره شمالی تاکید می کند متاسفانه موافقت کره جنوبی با برگزاری این رزمایش نوعی اقدام غیراخلاقی و خلاف جهت مذاکرات است که خشم و عصبانیت کره شمالی را به دنبال خواهد داشت.

 

رسانه های کره شمالی همچنین هر اقدامی برضد وحدت دو کره را محکوم کرده و آورده اند که برخی در داخل و خارج از کره جنوبی در حال دسیسه چینی برای جلوگیری از بهبود روابط دو کره هستند.

ایرنا

گزارش فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود

به گزارش اسپوتنیک به‌نقل از ایرنا، فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود گفت: ابتدا با کشتی «شن چیان» به 10 متری نفتکش حادثه دیده رسیدیم و از طریق جرثقیل وارد عرشه نفتکش سانچی شدیم. تیم ما علی رغم خطرات متعدد منجمله احتمال انفجار و انتشار گازهای سمی

ادامه »

چین, کارگری, گزارش

لاوروف: اجازه نمی‌دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شماری از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست این شورا درباره اشاعه تسلیحات کشتار جمعی در روز پنجشنبه، درخصوص توافق هسته‌ای با ایران ( برجام) صحبت کردند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه