چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره جنوبی درخواست ژاپن برای مانور نظامی با آمریکا را رد کرد

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرد که ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی درخواست ‘شینزو آبه’ نخست وزیر ژاپن برای برگزاری مانور نظامی مشترک با آمریکا را رد کرده است.

 

به گزارش این خبرگزاری، این درخواست را ‘آبه’ در نشست مشترک با ‘این’ طرح کرده بود که مورد مخالفت قرار گرفته است.

 

این در حالی است که ‘تسونوری اونودرا’ وزیر دفاع ژاپن چهارشنبه شب گفته بود کشورش موافق گسترش روابط نظامی با آمریکا برای مقابله با توسعه طلبی چین و کره شمالی است.

 

‘یوشیهیدا سوگا’ سخنگوی ارشد دولت ژاپن هم در مصاحبه با رسانه ها گفت نباید تبسم های کره شمالی باعث فریب دیگران شود.

 

این در شرایطی است که برای نخستین بار پس از پایان جنگ کره در سال 1953 میلادی کره شمالی یک هیات بلند پایه به ریاست ‘کیم یونگ نام’ رییس مجمع عالی و مرد شماره دو این کشور و همچنین خواهر رهبر کره شمالی ، راهی کره جنوبی کرد، این هیات امروز به صورت رسمی به مدت سه ساعت با رییس جمهور کره جنوبی دیدار داشت.

 

در این نشست، خواهر رهبر کره شمالی، ‘مون جائه این’ رییس جمهور کره جنوبی را به درخواست ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی به پیونگ دعوت کرده بود.

 

خواهر رهبر کره شمالی در این نشست گفته است که رهبر کره شمالی خواستار سفر رییس جمهور کره جنوبی به ‘پیونگ یانگ’ در کوتاه ترین زمان ممکن و به منظور شرکت در ‘دور سوم گفت و گوهای دو کره’ است.
ایرنا

وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال تقویت حضور نظامی در شرق آسیاست

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کردند که پنتاگون ‘در حال بررسی اعزام یگان های تفنگدار دریایی چند منظوره و بشدت مسلح به شرق آسیا همزمان با کاهش استقرار نیروهایش در خاورمیانه و استقرار نیروها در پاسخ به نفوذ فزاینده چین است’.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

راشاتودی؛ تفنگداران دریایی آمریکا برای مقابله با چین به آسیا اعزام می‌شوند

به گزارش راشاتودی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در نظر دارد در راستای تغییر تمرکز نظامی از خاورمیانه به شرق، هزاران نفر از نیروهای خود را به شرق آسیا اعزام کند. هدف از این کار متقاعد کردن کشورهای آسیا- پاسیفیک برای همراهی با آمریکا و تقابل با چین است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر

روسیه: آمریکا در مساله کره شمالی هدفمندانه تنش آفرینی می‌کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: روسیه از اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد اعمال تحریم های بیشتر علیه کره شمالی ناامید شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره جنوبی, کره شمالی