چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره شمالی خواستار پایان کامل رزمایش‌های آمریکا – کره جنوبی شد

روزنامه رسمی کره شمالی امروز دوشنبه، در نوشتاری از کره جنوبی خواست تا رزمایش‌های مشترک با آمریکا را متوقف کند و وعده داد که این اقدام به ایجاد شرایطی صلح آمیز و حرکت به سوی بهبود روابط دو کره کمک می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

آتلانتیک؛ ترس از نفوذ چین، آمریکا را مجبور به خروج از سوریه کرد

مجله آتلانتیک نوشت، آمریکا به این دلیل تصمیم به خروج از سوریه و افغانستان گرفت که شدیداً نسبت به گسترش نفوذ چین در منطقه آسیا اقیانوسیه نگران بود.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, سوریه, شرق آسیا, عراق

کره‌شمالی خواستار اتحاد ۲ کره بدون دخالت خارجی شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کره‌شمالی با انتشار اعلامیه‌ای خطاب به «تمامی‌ کره‌ای‌ها در کشور و خارج» بر لزوم اتحاد میان دو کره بدون کمک سایر کشورها تاکید کرد.

 

در این اعلامیه آمده است که تمامی کره‌ای‌ها باید ارتباط، همکاری و سفر میان دو کره را افزایش دهند.

 

در ادامه با تاکید بر این‌که پیونگ‌یانگ با تمامی چالش‌ها در برابر اتحاد شبه جزیره کره مقابله خواهد کرد، آمده است که برگزاری رزمایش با کشورهای خارجی نتیجه‌بخش نخواهد بود.

 

در این اعلامیه که بعد از دیدار مشترک مقام‌های دولتی و احزاب سیاسی صادر شد، آمده است که شهروندان کره‌ای باید برای برطرف کردن تنش نظامی و ایجاد فضایی مسالمت‌آمیز در شبه جزیره کره تلاش کنند.

 

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی در این‌باره اعلام کرد که تنش نظامی در شبه جزیره کره، «مانعی اساسی» در مسیر بهبود روابط بین دو کره و اتحاد دو کشور است.

ایلنا

گزارش فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود

به گزارش اسپوتنیک به‌نقل از ایرنا، فرمانده تیم چهار نفره چینی امداد و نجات که وارد نفتکش سانچی شده بود گفت: ابتدا با کشتی «شن چیان» به 10 متری نفتکش حادثه دیده رسیدیم و از طریق جرثقیل وارد عرشه نفتکش سانچی شدیم. تیم ما علی رغم خطرات متعدد منجمله احتمال انفجار و انتشار گازهای سمی

ادامه »

چین, کارگری, گزارش

لاوروف: اجازه نمی‌دهیم منافع سیاسی برخی کشورها برجام را تهدید کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شماری از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست این شورا درباره اشاعه تسلیحات کشتار جمعی در روز پنجشنبه، درخصوص توافق هسته‌ای با ایران ( برجام) صحبت کردند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه