هشدار رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بروز جنگ‌های جدید

وولفگانگ ایشینگر نسبت به بروز جنگ‌های جدید در جهان هشدار داد. رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که احتمال بروز این جنگ‌ها از ده‌ها سال پیش تاکنون تااین حد زیاد نبوده و یکی از دلایل آن عدم اعتماد روسیه و آمریکا به یکدیگر است.

ادامه »

آلمان, جهان, خبر, سیاسی

هزاران معترض ضدفاشیست روز شنبه در شهرهای مختلف ایتالیا تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند که پس از دعوت سازمان های مردم نهاد، اتحادیه ها، گروه های سیاسی چپگرا و سازمان های ضدفاشیستی، حدود ده تا سی هزار نفر روز شنبه در این تظاهرات شرکت کردند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر

کاهش محبوبیت احزاب بزرگ آلمان در آستانه انتخابات پارلمانی

نتایج جدیدترین نظر سنجی‌ها از کاهش محبوبیت احزاب بزرگ از جمله اتحاد احزاب متحد مسیحی مرکل در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان خبر می‌دهد.

 

به نقل از روزنامه “دی ولت”، بر اساس جدیدترین نظر سنجی موسسه “فورسا”، محبوبیت احزاب متحد مسیحی آلمان در آستانه انتخابات پارلمانی در این کشور کاهش پیدا کرده و به پایین ترین میزان خود از ماه آوریل رسیده است.

 

این نظر سنجی که به سفارش هفته نام “اشترن” و “آر تی ال” آلمان انجام شده است نشان می دهد که محبوبیت احزاب متحد مسیحی نسبت به هفته گذشته یک درصد کاهش داشته و با 36 درصد به پایین ترین میزان خود از ماه آوریل رسیده است.

 

حزب سوسیال دموکرات نیز با کسب 23 درصد آراء همچنان 13 درصد عقب تر از اتحادیه احزاب متحد مسیحی قرار دارد. حزب لیبرال دموکرات هم با یک درصد افزایش محبوبیت 9 درصد آراء شهروندان را کسب کرد. حزب چپ آلمان در این نظر سنجی با کسب 10 درصد آراء همچنان سومین حزب قدرتمند در این کشور باقی مانده و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان و سبزها هم هر کدام بدون تغییر هشت و نه درصد آراء شهروندان در این نظر سنجی را بدست آوردند.

 

به این ترتیب در انتخابات پارلمانی آینده آلمان در کنار تشکیل یک ائتلاف بزرگ (اتحاد احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات) ائتلافی از اتحادیه احزاب متحد مسیحی، لیبرال دموکرات و سبزها نیز امکان پذیر است.

 

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که در صورت انتخاب مستقیم صدر اعظم آلمان از طرف شهروندان 48 درصد شهروندان به آنگلا مرکل از حزب دموکرات مسیحی و 22 درصد نیز به مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات رای می دهند. 30 درصد نیز هیچ یک از این دو نامزد صدر اعظمی را انتخاب نمی کردند.

 

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که 36 درصد شهروندان به احزاب متحد مسیحی برای مقابله با مشکلات اعتماد دارند، 9 درصد نیز به صلاحیت سیاسی حزب سوسیال دموکرات اعتماد داشته و 10 درصد نیز درباره احزاب دیگر چنین اظهار نظری دارند. 45 درصد از شهروندان نیز بر این باورند که هیچ حزبی شایستگی حل مسائل در کشورشان را ندارد.

 

موسسه فورسا این نظر سنجی را در فاصله زمانی بین 11 تا 15 سپتامبر از بین 2501 واجد شرایط رای دادن در آلمان انجام داده است.

 

همچنین نتایج یک نظر سنجی موسسه اینسا که به سفارش نشریه بیلد انجام شده در آستانه انتخابات پارلمانی نشان می دهد که میزان رضایتمندی از احزاب بزرگ در آلمان کاهش پیدا کرده است.

 

بر این اساس احزاب متحد مسیحی با کاهش نیم درصدی 36 درصد آراء شهروندان و حزب سوسیال دموکرات نیم با کاهش 1.5 درصد نسبت به هفته گذشته 22 درصد آراء شهروندان را بدست آورد.

 

نتایج این نظر سنجی نشان داد که چپ ها با نیم درصد افزایش 11 درصد، سبزها با یک درصد صعود 7 درصد و حزب لیبرال دموکرات و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم هر کدام به ترتیب 9 و 11 درصد آراء شهروندان را بدست آوردند.

 

نتیجه این نظر سنجی نشان می دهد که ائتلاف بزرگ جمعا 58 درصد آراء را کسب کرده که بیش از 9 درصد کم تر از سال 2013 (67.2 درصد) است.

 

موسسه اینسا این نظر سنجی را در فاصله زمانی بین 15 تا 18 سپتامبر از بین 2042 شهروند واجد شرایط رای دادن انجام داده است.

تسنیم

درآمد ۶ میلیارد پوندی انگلیس از تجارت تسلیحاتی با عربستان از آغاز جنگ یمن

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، موسسه کودکان جنگ انگلیس مدعی شد که درآمد واقعی از معامله با عربستان نسبت به برآوردهای پیشین دو برابر شده در حالی که تنها ۳۰ میلیون پوند از آن به صورت علنی از طریق اظهارنامه‌های مالیاتی اعلام شده است.   موسسه کودکان جنگ انگلیس کمپانی‌های تسلیحاتی خصوصی از جمله BAE Systems

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یمن

در آستانه همه‌پرسی: شهرداران کاتالونیا دستور دادگاه‌های اسپانیا را نادیده گرفتند

به گزارش خبرگزاری رویترز، علی‌رغم مخالفت جدی دولت مادرید که این رفراندوم را در دادگاه قانون اساسی به چالش کشیده، دولت کاتالونیا قصد دارد تا این رفراندوم برای استقلال این منطقه ثروتمند واقع در شمال شرق اسپانیا را در تاریخ اول اکتبر (۹ مهر) برگزار کند.   به دنبال هشدار دادستان‌های اسپانیایی مبنی بر اینکه

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر

کمپین رفراندوم استقلال کاتالونیا علی‌رغم مخالفت مادرید به‌طور رسمی آغاز شد

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، هزاران نفر از حامیان استقلال کاتالونیا در یکی از شهرهای بندری این منطقه در اولین کمپین “آری” رفراندوم استقلال کاتالونیا شرکت کردند.   کارلوس پوجدمون، رهبر منطقه کاتالونیا و مدافع استقلال این منطقه با اشاره به مخالفت مادرید با برگزاری رفراندوم در یکم اکتبر اعلام کرد: برخی فکر می‌کنند ما

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر

دادستان اسپانیا برای هفت صد شهردار جدایی طلب کاتالان احضاریه فرستاد

دادستان کل اسپانیا برای بیش از هفتصد نفر از شهرداران کاتالان را که سودای برگزاری همه پرسی استقلال این ایالت را در سر می پرورانند، احضاریه فرستاد.   به گزارش رویترز، دادستان روز چهارشنبه در نامه ای به مقامات محلی کاتالان نوشت که هرگونه آمادگی و تدارک برای رای گیری درباره استقلال به مثابه نافرمانی

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر