کاهش شدید شاخص بورس وال استریت در پی تنش‌های واشنگتن و پکن

شاخص‌های وال‌استریت در پی تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و پکن، بیشترین درصد سقوط را در سال جاری میلادی تجربه کرد.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، با پایین آمدن نرخ برابر یوان و ترس از بالا گرفتن تنش تجاری میان آمریکا و چین، شاخص‌های وال‌استریت بیشترین درصد سقوط را در سال جاری میلادی تجربه کردند. این در حالی است که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، چین را متهم به «دستکاری ارزی» کرده است.

 

کاهش ارزش سهام منطقه آسیا-اقیانوسیه را هم در بر گرفت و شاخص‌های توکیو و هنگ کنگ به‌سرعت سقوط کردند. بازارها شانگهای هم شاهد افتی دو و شش دهم درصدی بودند و بازارهای واشنگتن و مانیل نیز دو درصد افت را از سر گذراندند.

 

شاخص «اس اند پی» نیز با ۸۷ امتیاز کاهش بیشترین افت را از چهارم دسامبر سال گذشته میلادی از سر گذراند. این کاهش معادل با ۷۶۶ میلیارد دلار است. شاخص نزدک نیز ۲۷۸ امتیاز کاهش را شاهد بود.

 

شماری از سرمایه‌گذاران کاهش ارزش یوان را واکنشی به اعمال تعرفه‌های اضافی ۱۰ درصدی بر واردات کالا از چین می‌دانند.

ایلنا

جنگ تجاری چین و آمریکا بالا گرفت

دارین فردریش، تحلیلگر ارشد در شرکت INTL FCStone در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار کرد: اهرمی که چین در اختیار دارد، خرید بزرگ محصولات کشاورزی است و این مسئله روی کشاورزان آمریکایی و پایگاه رای دهندگان روستایی آمریکا که حامی ترامپ بوده‌اند، تاثیر می‌گذارد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, برزیل, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

نشریه اتریشی: جنگ تجاری ترامپ به آمریکا بیشتر ضربه زده است

رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرده که از ابتدای ماه سپتامبر بسیاری از کالاهای چینی مشمول تعرفه گمرکی تنبیهی می‌شوند. برخی ناظران معتقدند تاکنون بیشترین خسارت جنگ تجاری به اقتصاد آمریکا وارد شده است.

ادامه »

اتریش, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, فرانسه

اتحادیه کشاورزان و دامداران امریکا؛ ترامپ باید سیاست‌های جنگ‌طلبانه خود با چین را متوقف کند

اتحادیه کشاورزان و دامداران امریکا روز جمعه در بیانیه ای رسمی تصمیم اخیر دونالد ترامپ برای افزایش تعرفه بر کالاهای چینی را نابخردانه و زیانبار خواند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا