کانون صنفی معلمان کشور: جمع‌آوری ۳۰ میلیون تومان پول نقد و ۳ وانت کمک‌های غیرنقدی به سیل‌زدگان

معلمان سراسر کشور با ایجاد کمپینی به سیل‌زدگان استان‌های غرب و جنوب غربی کشور کمک کردند.

 

معلمان سراسر کشور با ایجاد کمپینی به نام «ستاد همیاری فرهنگیان در کمک به سیل‌زدگان» کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به مناطق سیل‌زده اعزام کردند.

 

این کمپین که با استفاده از ظرفیت‌های کانون صنفی معلمان در سراسر کشور شکل گرفته، در بخش اجرایی، شامل معلمانی در پایتخت، شهرهای مختلف و استان‌ها و شهرهای سیل‌زده سراسر کشور است که کمک‌های جمع آوری شده توسط فرهنگیان کشور را به دست سیل‌زدگان در استان‌های مختلف می‌رساند.

 

فعالان کمپین می‌گویند: تا این لحظه (بیستم فروردین ماه) بیش از سی میلیون تومان پول نقد و سه وانت حامل کمک‌های غیرنقدی معلمان جمع‌آوری شده است.

 

فعالان این کمپین می‌گویند: در مواقع بحرانی مانند سیل‌های اخیر که نارسایی‌های بسیاری در مدیریت امدادرسانی وجود دارد، بایستی از ظرفیت‌های موجود تشکل‌ها و نهادهای مدنی برای امدادرسانی بهره گرفت.

 

کمپین معلمان تا زمانی که امدادرسانی به مناطق سیل‌زده ادامه دارد، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

ایلنا

عرصه‌های عمدهٔ مبارزهٔ جنبش کارگری و سندیکایی در اوضاع کنونی

ازجمله مهم‌ترین موضوع‌های مرتبط با مبارزهٔ جنبش کارگری و سندیکایی میهن در هفته‌های اخیر عبارت بودند از: تصویبِ کلیات لایحهٔ بودجهٔ سال آینده در کمیسیون تلفیق مجلس که در چارچوب آن شاهد انجمادِ دستمزدها در سال آینده [۱۳۹۸]، ادامهٔ اعتراض‌ها و اعتصاب‌های کارگری،

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, کارگری, معلمان, مقاله

بازداشت حسین رضایی، عضو کانون صنفی معلمان بوشهر

ماموران امنیتی جمهوری اسلامی شنبه ششم بهمن حسین رضایی، عضو کانون صنفی معلمان استان بوشهر را دستگیر کردند. همزمان در تهران هم ماموران لباس شخصی به محل سکونت جعفر ابراهیمی مراجعه، و پس از بازرسی و تفتیش، کامپیوتر و تلفن همراه این عضو کانون معلمان را ضبط کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, معلمان