کارگر۲۲ ساله در معدن طلای قروه به علت افتادن دردستگاه خردکن جان‌باخت

به گزارش ایلنا، روز گذشته نوزدهم بهمن ماه، در معدن طلای داشکسنِ قروه، یک جوان بر اثر نبود تجهیزات ایمنی، داخلِ دستگاه خردکن سنگ افتاد و جان خود را از دست داد.

 

منابع خبری ایلنا، محل کار متوفی را معدن طلای «ساریگونی» و هویت او را محمدرضا صادقیان اعلام کردند.

 

از قرار معلوم، این جوان ۲۲ ساله و اهل روستای نی‌بند بوده است.

 

همکاران این جوان می‌گویند شدت جراحات وارده به حدی بوده که جوان آسیب دیده قبل از انتقال به مراکز درمانی جان باخته است.

 

کارگران محلی با استمداد از مقامات محلی و استانی خواستار رسیدگی به این حادثه دردناک شدند و می‌گویند: مسئولان باید به مساله «ایمنی» در این معدن طلا در منطقه محروم قروه رسیدگی کنند.

 

موحد امان‌اللهی فرماندار قروه، نیز در ارتباط با این حادثه ضمن تاکید بر لزوم پیگیری دقیق موضوع گفت: دستگاه‌های نظارتی و ذیربط را در این مورد مسئول پیگیری می‌نماییم تا حقوق کارگر جان‌باخته استیفا گردد و از وقوع حوادثی اینچنین در آینده پیشگیری شود.

کارگران شهرداری آبژدان اندیکا در استان خوزستان طی سه روز گذشته مقابل این اداره تجمع کردند

کارگران شهرداری «آبژدان اندیکا» در استان خوزستان دست‌کم ۸ ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند. این کارگران طی سه روز گذشته مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

مصدومیت شدید چهار کارگر براثر ریزش سقف ساختمان نیمه کاره در دزفول

صبح امروز سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه ماه، در اثر تخریب دیوارهای یک ساختمان مسکونی در حال ساخت در حوالی خیایان فردوسی دزفول ، ۴ کارگر ساختمانی به دلیل شدت مصدومیت روانه بیمارستان شد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارگران شهرداری توحید در اعتراض به ۵ ماه معوقات مزدی

این کارگران در واحد اداری شهرداری توحید و سازمان‌های واسطه به آن به‌صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح امروز (۱۶ بهمن ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری