فعال کارگری؛ اصلاحات پارامتریک قانون تامین اجتماعی، تعرض آشکار به حقوق کارگران و اصلاحیه‌ای ضدکارگری است

یک فعال کارگری گفت: انواع نسخه‌های صندوق بین‌المللی پول ازجمله «اصلاحات پارامتریک» در طی زمان، تعهدات اندک قانونی که به کارگران داده شده نیز از آنان می‌گیرد. این نوع طرح‌ها کارفرمایان را از امتیازات ویژه برخوردار می‌کند و مستمری منطقی برای کارگران کاهش می‌دهد تا کارفرما راحت‌تر بتواند از گرده کارگر کار بکشد.   عبدالله

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

کارگر پیمانکار شبکه فاضلاب خوی در کانال حفاری شده جان باخت

مسئول روابط عمومی اداره آب و فاضلاب خوی گفت که کارگر ۴۵ ساله پیمانکاری شبکه فاضلاب این شهرستان بر اثر افتادن در کانال حفاری پروژه کانال کشی بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

مجید خلخالی افزود: به دلیل پربودن محل کار با نخاله ها، کارگر به کف محل کار افتاده و دچار آسیب و پس از مشاهده توسط سایر همکاران خود، توسط نیروهای امدادی به سرعت به بیمارستان منتقل شد.

 

وی اضافه کرد: او در طی مسیر و بیمارستان زنده بود اما به دلیل شدت جراحات وارده قبل از بیمارستان جان باخت .

 

به گزارش ایرنا، انتقال فاضلاب ۶۰۰ میلی متری بیمارستان آیت‌الله خویی پروژه در دست اجرای آب فاضلاب شهری خوی بوده است.

ایرنا

پشتیبانی سندیکاهای فرانسوی از فعالان کارگری و معلمان بازداشت‌شدۀ ایران

برخی از مهم‌ترین سندیکاهای فرانسوی با صدور بیانیه‌ای مشترک به دفاع از کارگران و کارمندانی برخاسته‌اند که در ایران تحت فشار قرار گرفته و یا زندانی شده‌اند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

مرگ خاموش چوپان ۱۸ ساله بر اثر استنشاق گاز سمی ناشی از سوختن چوب و زغال

سرهنگ ابوالقاسم باقری در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی اعلام مرگ مشکوک پسری جوان در روستای تل‌آباد به مرکز فوریت‌‌های پلیس ۱۱۰، مأموران کلانتری ۱۲ و پلیس آگاهی کاشمر به محل اعزام شدند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

عفو بین‌الملل خواهان آزادی اسماعیل بخشی و سپیده قلیان شد

سازمان عفو بین‌الملل در نامه سرگشاده‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی از بازداشت دوباره اسماعیل بخشی و سپیده قلیان ابراز نگرانی کرده است. عفو بین‌الملل احتمال داده که اسماعیل بخشی و سپیده قلیان مجدداً شکنجه شوند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری