کارگر معدن کرومیت بر اثر گیرافتادن در بین واگن‌های حمل سنگ جان خود را از دست داد

یکی از کارگران معدن آسمینون منوجان که در روز ۱۳ آبان بر اثر یک حادثه شغلی بین  چند واگن‌ حمل سنگ گیر افتاده و به شدت زخمی شده بود، عصر روز گذشته (۲۲ آبان) در بیمارستان جان باخت.

 

به گزارش ایلنا، طبق گفته حسن طاهری بخشدار بخش آسمینون نودژ منوجان، این کارگر در روز ۱۳ آبان در معدن امیر مجتمع معدنی کرومیت آسمینون منوجان به شدت زخمی شد و بلافاصله به بیمارستان بندر عباس انتقال یافت.

 

وی گفت: این سومین حادثه منجر به فوت کارگران معدن آسمینون منوجان در سه ماه اخیر است؛ در دو حادثه قبلی نیز بر اثر ریزش تونل معدن، دو کارگر در این واحد معدنی جان باختند.

 

بخشدار بخش آسمینون نودژ منوجان تصریح کرد: ۲۲ شهریور امسال در پی جانباختن دومین کارگر این معدن، قرار شد اقدامات لازم نظارتی از جمله استقرار ناظر دائم اداره کار در این مجتمع برای حفظ ایمنی و جلوگیری از این حوادث انجام شود.

تاملی بر موضوع «اتحاد نیروها» به مناسبت سالگردِ سرکوب‌های خونین آبان‌ماه ۹۸

یک سال از اعتراض‌های مدنی‌ سراسری و مردمی در واکنش به‌افزایش ضربتی نرخ بنزین می‌گذرد. اعتراض‌هایی که با ‌سرعت بیش از صد شهر بزرگ و کوچک و دور و نزدیک جغرافیای گسترده میهن‌مان را در بر گرفت.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سیاسی, کارگری, معلمان, نئولیبرالیسم

رژیم ولایی؛ دولت اعتقادی به مقوله‌ی «تامین اجتماعی» ندارد/ نمایندگان مجلس فقط حرف می‌زنند و شعار می‌دهند

کارگران چندان چشم امیدی به مجلس‌نشینان ندارند؛ نمایندگانی که با شعار حمایت از محرومان اجتماع به سر کار آمدند، در چند ماه گذشته کوچکترین قدمی برای رفع محرومیت و ناتوانی معیشتی مردم برنداشتند. اگر آنها می‌خواهند حسن نیت خود را ثابت کنند باید از دولت بخواهند طلب انبوه خود را به سازمان بپردازد.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش