کارگر شهرک صنعتی بوعلی بر اثر سقوط آهن جان خود را از دست داد

کارگر یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی بوعلی در استان مرکزی به دلیل عدم نظارت بر ایمنی کار بر اثر حادثه کار جان باخت.

 

به گزارش ایلنا، ارتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان صبح امروز سه‌شنبه، ۲۰ آبان، در ارتباط با حادثه سقوط آهن به رسانه‌ها گفت: روز گذشته یک کارگر در یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی بوعلی در استان مرکزی بر اثر سقوط یک قطعه آهن بر روی سرش جان باخت.

 

به گفته وی؛ کارخانه محل وقوع حادثه در شهرک صنعتی بوعلی واقع است که پس از اعلام حادثه به اورژانس ۱۱۵، گروه‌های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی افزود: مشاهده شد کارگر جوانی حدود ۳۹ساله حین کاربر اثر سقوط آهن دچار حادثه کار شده است.

رژیم ولایی؛ دولت اعتقادی به مقوله‌ی «تامین اجتماعی» ندارد/ نمایندگان مجلس فقط حرف می‌زنند و شعار می‌دهند

کارگران چندان چشم امیدی به مجلس‌نشینان ندارند؛ نمایندگانی که با شعار حمایت از محرومان اجتماع به سر کار آمدند، در چند ماه گذشته کوچکترین قدمی برای رفع محرومیت و ناتوانی معیشتی مردم برنداشتند. اگر آنها می‌خواهند حسن نیت خود را ثابت کنند باید از دولت بخواهند طلب انبوه خود را به سازمان بپردازد.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش

بازرس کانون کارگران ساختمانی؛ کارگران ساختمانی دیگر نمی‌توانند در ماه، یک کیلو برنج یا یک عدد مرغ برای خانه بخرند

«بیکاری کارگران ساختمانی» به دلیل رکود کرونا، تقصیر خود کارگر نیست و از مصادیق بارزِ «بیکاری غیرارادی» محسوب می‌شود؛ حالا کارگری که غیرارادی بیکار شده و نمی‌تواند «نان خالی» بخرد، نه تنها برخلاف همه الزامات قانونی، مقرری بیکاری نمی‌گیرد بلکه قرار است بیمه او هم قطع شود!

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به بهانه انقلابی که با فروریزی خاموش شد

فوریه ۱۰۳ سال پیش بود که اعتصابات سراسری کارگری سرانجام نسخه نیکلای دوم را پیچید تا حکومت تزاری پس از نزدیک به ۴۵۰ سال خاتمه بیابد. به دنبال چندین برابر شدن قیمت گوشت و سیب‌زمینی و … از یک سو و سوء مدیریت تزار در جنگ جهانی اول، مردم به خیابان‌های سن‌پترزبورگ (آن زمان پتروگراد

ادامه »

اتحاد شوروی, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, سوسیالیسم, کارگری