کارگر کارخانه آجر سفال هنگام کار بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد

بر اثر وقوع یک حادثه کار در کارخانه آجر سفال دهدشت در کهکیلویه، یک کارگر جان خود را از دست داد.

 

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران کارخانه آجر سفال دهدشت واقع در کهکیلویه، بر اثر حادثه کار کشته شد.

 

از قرار معلوم این کارگر ۲۸ ساله که در کارخانه آجر سفال دهدشت کهکیلویه مشغول کار بود، هنگام حادثه، مشغول کار با دستگاهی بود که به ناگهان دچار برق گرفتگی می‌شود.

 

حسین دژمان (رئیس اورژانس ۱۱۵ کهکیلویه) در تشریح جزئیات این حادثه گفت: این کارگر صبح روز گذشته (ششم آذر ماه) حوالی ساعت ۹صبح حین کار دچار برق گرفتگی شد که بلافاصله نیروهای امدادی اورژانش به محل اعزام شدند.

 

به گفته وی؛ شدت جراحات به حدی بود که قبل از رسیدن نیروهای اورژانس به محل، این کارگرجان خود را از دست داده بود.

تکلیف دستمزد ۹۹ بعد از”گرانی بنزین” چه می‌شود؟/ لزوم تغییر درمحاسبات سبد معیشت

باید از ساده‌سازی در محاسبات سبد معاش خانوار و تقلیل‌گرایی جلوگیری کرد؛ باید همه مولفه‌های سبد، دقیق و واقعی محاسبه شده و سپس با جمع وزنی این مولفه‌ها، هزینه‌های حداقلی زندگی کارگران به دست آید؛ حداقلش این است که کارگران بدانند چقدر حق‌شان است!

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

سبد معیشت، نرخ تورم و میزان دستمزد کارگران

در شرایطی که کارگران مزد و مزایای‌شان را به‌طورکامل دریافت نمی کنند، درآمد اکثریت قریب به‌اتفاق کارگران یک‌چهارم خط فقر محاسبه شده است، یک ماه پیش رژیم ولایی در یورشی جدید به معیشت و دستمزد سال آینده (۱۳۹۹) کارگران، متوسط افزایش دستمزد را ۱۵ درصد اعلام کرد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

گرانیِ بنزین حداقل ۲۰۰ هزار تومان هزینه‌ی سربار برای خانوارهای کارگری به همراه دارد

بعد از گرانی بنزین، با فرض ثابت ماندن باقی کالاها و خدمات زندگی، هر کدام از خانوارهای کارگری ساکنِ حاشیه‌های تهران به طور متوسط ماهی ۲۰۰ هزار تومان سربار هزینه تحمل می‌کند؛ ۲۰۰ هزار تومان هزینه‌ی مازاد برای خانواری که مجموع درآمدش به سختی به ۲ میلیون تومان می‌رسد، پول کمی نیست.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش